Hollanda’dan Türkiye’ye Para Gönderme: Düşük Ücretli ve Hızlı Yöntemler

Hollanda, lale bahçeleri, gelişmiş bisiklet kültürü, olağanüstü su kanalları ve yel değirmenleriyle milyonlarca kişinin yeryüzündeki favori ülkesidir. 500 binden fazla Türk; iş, turizm ve eğitim amacıyla Hollanda’yı tercih eder.

Bu sebeple iki ülke arasındaki para transferleri de sıkça gereklilik haline gelir. Biz de bu yazımızda Hollanda’dan Türkiye’ye para göndermek için uygun alternatifleri değerlendireceğiz. Ayrıca çeşitli online para gönderme yöntemlerini hızlarına göre de inceleyeceğiz.

Hollanda’dan Türkiye’ye para göndermek için Wise, OFX ve Remitly gibi düşük ücretli ve hızlı yöntemleri hep beraber keşfedelim.

Hollanda’dan Türkiye’ye Para Gönderme Yöntemleri

Para transferi gerçekleştirirken önceliğiniz farklı olabilir. Bazen transferin hızlı, bazen ucuz, bazen de güvenli olmasına önem verirsiniz. Kimi zaman da tüm hepsini sağlayan bir kuruluş arayışına girebilirsiniz.

Bu nedenle karar vermeden önce bankalar ve para gönderme yöntemlerimi iyice araştırmanız gerekir. Bankalar ve elektronik para kuruluşları tarafından sağlanan hizmetler detaylıca değerlendirmelisiniz. 

Hollanda’dan Türkiye’ye para göndermek için kullanılabileceğiniz bazı yöntemler:

Hollanda’dan Türkiye’ye Swift Yapmak

Uluslararası para transferleri hakkında hiçbir fikriniz yoksa yıllardır SWIFT yöntemini kullanıyor olabilirsiniz. Çünkü SWIFT tüm geleneksel bankaların kullandığı döviz transfer yönteminin adıdır. Peki SWIFT nedir ve nasıl yapılır?

Güvenli bir para transfer ağı olan SWIFT, 11 binden fazla banka tarafından aktif olarak kullanılır. Bu yöntemle yaptığınız transferler 1 gün ile 5 gün içinde Türkiye’deki alıcıya ulaşır.

Fakat SWIFT işlemlerinde para aracı bankalardan geçtiği için işlem maliyeti yüksektir. Ayrıca bankalar döviz kuru dönüşümü ve şeffaf olmayan diğer nedenlerle gizli ücretlendirme yapabilir.

Hollanda’dan Türkiye’ye SWIFT yoluyla para transferi yapmak istiyorsanız yerel banka şubelerini ziyaret ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Peki ya finansal teknoloji kuruluşları:

Wise

Wise, 2011 yılında uluslararası para transferini ucuz, kolay, hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirmek için hayata geçirilen bir elektronik ödeme kuruluşu. Wise ile 80’e yakın ülkeye şeffaf işlem ücretleriyle para gönderebilirsiniz. Hem kişisel hem de işletmeniz için kullanabilirsiniz.

Wise çoklu döviz hesabı sayesinde 8 farklı para biriminde yerel hesap bilgisi edinebilir ve Wise Kart bakiyenizdeki tutar ile birçok ülkede kolayca alışveriş yapabilirsiniz. Eğer hesabınızdaki parayı başka bir para birimine çevirmeniz gerekiyorsa reel döviz kuru üzerinden yüksek komisyonlar ödemeden dönüştürebilirsiniz.

Wise’ın öne çıkan özellikleri:

 • 80 ülkeye para transferi: Sadece Türkiye’de değil, 80 farklı ülkeye para transferi yapabilirsiniz. Alıcının bir banka hesabına sahip olması gerekmez.
 • Uygun ve şeffaf transfer ücretleri: Transfer maliyeti düşüktür, işlem öncesinde ödeyeceğiniz tutarı şeffaf olarak görüntüleyebilirsiniz. Gizli ücretler uygulanmaz.
 • Ek maliyet olmadan döviz dönüştürme: Mevcut bakiyenizi Google’da da görülebilen reel döviz kuru üzerinden farklı para birimlerine dönüştürebilirsiniz.
 • Kullanım kolaylığı: Mobil uygulama ve internet sitesi farklı cihazlarda en iyi performansı vermek üzere ve kolay kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır.
 • Transfer hızı: Transferleriniz %80’i aynı gün içinde, %40’ı ise anlık olarak gerçekleşir.
Wise Sitesine Git

XE

1993 yılında 2 arkadaş tarafından “Xenon Laboratories” ismiyle kurulan Kanada merkezli online para transferi sağlayıcısı, 2001 yılında resmi olarak XE ismini almıştır. Kısa süre içinde hızla gelişen XE, kuruluşunun 20. yılında dünyanın en iyi 500 web sitesinden birisi haline gelir. Günümüzde 300 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verir.

XE ile 130’dan farklı ülkeye yaklaşık 100 farklı para biriminde uluslararası transfer yapabilirsiniz. Euronet Worldwide tarafından desteklenen ödeme sistemi sayesinde transferlerinizin büyük bölümü aynı gün içinde tamamlanır. Para birimleri arasında çevirim reel döviz kurunun üzerinde yapıldığından size maliyetli gelebilir.

XE’nin öne çıkan özellikleri:

 • Ücretsiz transfer: Hollanda’dan Türkiye’ye 250 Euro üzerindeki gönderimler ücretsiz iken daha düşük rakamlarda işlem başına 2 Euro ödersiniz. Ayrıca debit kart veya banka transferi ile yapılan transferlerden ücret alınmaz.
 • Müşteri desteği: Birçok değerlendirme platformundan tam not alan çözüm odaklı ve 11 farklı dili destekleyen müşteri hizmetleri bulunur.
 • Limitsiz transfer: Yüksek miktarda para transferi yapıyorsanız şanslısınız çünkü XE ile 500.000$ a kadar para transferini rahatlıkla yapabilirsiniz. Daha yüksek miktarlar için ise müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekir ancak her durumda üst limit yoktur.
 • Güvenlik: XE ayrıca tüm kişisel bilgilerinizi ve para transferiniz ile ilgili detayları gizli tutmak için güçlü şifreleme sistemi kullanır.

OFX

OFX, merkezi Sidney’de bulunan bir elektronik para kuruluşu. Hızlı ve kolay para transferi yapmanızı sağlar. İngiltere, ABD ve Kanada dahil birçok ülkede ofisleri bulunur. Online bankacılık hizmetleri üzerine yoğunlaşan OFX, gelişmiş müşteri hizmetleri ile öne çıkar.

OFX, 190’dan fazla ülke ve 55’ten fazla para biriminde uluslararası para transferi yapmanızı sağlıyor. Ancak banka hesabı olmayan kişilere de para göndermeyi mümkün kılan bir para kuruluşu arıyorsanız OFX size göre değil. Çünkü sadece bankadan bankaya transferlere izin veriyor. Ayrıca debit kart ve çoklu döviz hesabı sunmaz.

OFX’in öne çıkan özellikleri:

 • Müşteri hizmetleri: Hem dünya genelindeki birçok ofisi hem de 7/24 desteği ile OFX, birçok talep ve sorunuza hemen çözüm üretir.
 • Güvenilirlik: 1998 yılından beri uluslararası para transferlerine aracılık yapan OFX, Avustralya’daki yetkili kurumlar tarafından periyodik olarak düzenlenir ve denetlenir.
 • Limitsiz para transferi: Bir üst limit olmadan uluslararası para transferi yapılabilir.
 • Şeffaflık: OFX transfer ücretlerini şeffaf şekilde sitesinde görebilirsiniz. Minimum transfer tutarı 1000 $ olarak belirlenmiş. 10.000 $ altındaki transferler için 15 USD sabit ücret ödersiniz. OFX, 10.000 $ üzerindeki transferler için sizden ücret talep etmez

Remitly

Remitly, ABD’de başta olmak üzere 28 farklı ülkeden 100’den fazla ülkeye hızlı para göndermenizi sağlayan online para transferi sağlayıcısıdır. Remitly, özellikle göçmenlerin yeni ülkelerindeki zorluklarını bir nebze olsun rahatlatacak bankacılık hizmetleri sunmaya odaklanır.

Remitly ile paranızı banka hesaplarına gönderebileceğiniz gibi dünya genelinde 350.000’den fazla teslim alma noktasına da gönderebilirsiniz. Remitly ile para transferi kısa sürede gerçekleşir. Ancak transfer ücreti konusundaki belirsizlikler sizde soru işaret oluşturabilir. Diğer bir dezavantajı ise ilk aşamada günlük para transferinin 3000 $ ile sınırlı olması.

Remitly’nin öne çıkan özellikleri:

 • Ücretsiz hesap açılışı: Remitly’de hesap açmak ücretsizdir. Herhangi bir depozito yatırmanız gerekmez. Ancak para transferi ve diğer bazı işlemler ücrete tabidir.
 • Kullanım kolaylığı: Remitly müşterilerinin büyük çoğunluğu mobil uygulama üzerinden işlemlerini kolayca gerçekleştirir. Ayrıca uygulama 14 farklı dilde destek verir.
 • Adrese gönderim: Remitly’nin en çok dikkat çeken özelliği gönderdiğiniz paranın alıcının evine ya da iş yerine teslim edilebilmesidir.
 • Transfer hızı: Transferlerin büyük çoğunluğu dakikalar içinde gerçekleşir. Ancak gönderdiğiniz miktar, ülke ve para birimine bağlı olarak bu işlem 3 ile 5 gün içinde de gerçekleşebilir.

Hollanda’dan Türkiye’ye Nasıl Para Gönderilir?

Tercih ettiğiniz yönteme göre işlem adımları değişmekle birlikte genellikle kimliğinizi doğrulamanız ve alıcı kişinin hesap bilgileri girmeniz istenir.

Wise gibi bazı elektronik para kuruluşları alıcı kişinin bir banka hesabı yoksa bile sadece e-mail bilgisiyle para göndermeye imkan tanır. Ayrıca bankalar ve ödeme kuruluşları bağlı oldukları yasal düzenlemeler gereği bazen sizden, gönderdiğiniz paranın kaynağını doğrulamak adına ek bilgi ve belgeler talep edebilir.

Bu kısımda önce SWIFT ile Türkiye’ye para transferi nasıl yapılır onu açıklayıp, ardından Wise ile para transferinin nasıl yapıldığından ve transfer ücretlerinden bahsedeceğiz. 

SWIFT ile Hollanda’dan Türkiye’ye Para Transferi Nasıl Yapılır?

Şimdi sırada en bilindik ve klasik olan yöntem var. Yani SWIFT. Swift’e uluslararası EFT işlemi olarak da bakabilirsiniz. Bu işlemi Hollanda’da kullandığınız banka aracılığıyla tamamlayacaksınız.

Bankanızın online ya da mobil bankacılığından para transferlerinde SWIFT işlemini seçerek adım adım işleminize başlayabilirsiniz. İşlemler bankadan bankaya farklılık gösterebilir fakat tüm bankalarda mobil ya da internet bankacılığı üzerinden para transferini tamamlayabilirsiniz. Şubeye gitmenize gerek yok.

Yurtdışında online banka hesabı açmak yazımıza göz atarak Hollanda’da hızlı bir şekilde hesap açabileceğiniz online bankaları öğrenebilirsiniz.

Süreç bankadan bankaya farklılık gösterse de SWIFT ile para transferi genellikle aşağıda açıklandığı şekilde yapılır.

 1. Alıcı kişiden kullandığı bankanın 11 haneli SWIFT kodunu temin edin.
 2. SWIFT kodu 8 haneliyse kodun sonuna XXX karakterlerini ekleyin.
 3. Yerel bankaya ya da transfer kuruluşuna müracaat edilerek SWITF koduyla birlikte alıcının adı, soyadı ülkesi ve transferin yapılacağı tarihi bildirin.
 4. Gönderilecek tutarı bankaya ya da finans kuruluşuna yatırın.
 5. Gerekli imzalar atarak transferi başlatın.

İnternet şubesinde işlem yaparken para transferleri bölümünden SWIFT/Uluslararası Transfer seçeceği üzerinden ilerleyeceksiniz. SWIFT işlemini tamamlarken bunun klasik bir yurtiçi havale işleminden farkı bankaların SWIFT / BIC kodlarıdır.

Bu bilgiyi de Hollanda’dan Türkiye’ye havale yaparken kullanmanız gerekiyor. Yani alıcı bankanın SWIFT koduna ihtiyacınız olacak. Türkiye’de ihtiyacınız olabilecek bankaların SWIFT kodlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Banka Adı Swift Kodu
Türkiye Garanti Bankası Swift KoduTGBATRIS
Akbank Swift KoduAKBKTRIS
ING Bank Swift KoduINGBTRIS
Türkiye İş Bankası Swift KoduISBKTRIS
Ziraat Bankası Swift KoduTCZBTR2A
Halk Bankası Swift KoduTRHBTR2A
Türkiye Finans Swift KoduAFKBTRIS
VakıfBank Swift KoduTVBATR2A
TEB (Türk Ekonomi Bankası) Swift KoduTEBUTRIS
Yapı Kredi Swift KoduYAPITRISFEX
Finansbank Swift KoduFNNBTRIS

*Eğer bankanız SWIFT kodunun 11 hane olarak girilmesini isterse 8 haneli olan kodların sonuna 3 tane X ekleyebilirsiniz. Yani örneğin Finansbank için girmeniz gereken kod bu durumda FNNBTRISXXX olacaktır.

Ayrıca bankaların dövizin türüne göre farklı SWIFT kodlarına sahip olabileceği unutulmamalıdır. Detaylı SWIFT kodu araştırması için Wise’ın SWIFT kodları sayfası kullanılabilir.

Yurtdışında online banka hesabı açmak yazımıza göz atarak Hollanda’da hızlı bir şekilde hesap açabileceğiniz online bankaları öğrenebilirsiniz.

Wise ile Hollanda’dan Türkiye’ye Para Transferi Nasıl Yapılır?

Hollanda'dan Türkiye'ye para gönder
Siteye üye olduktan sonra detaylı ve adım adım açıklamalar da sitenin zaten kolay olan yapısını daha da kullanışlı hale getiriyor.

Wise kullanılarak Hollanda’dan Türkiye’ye para gönderme işlemi SWIFT kodlarına ihtiyaç duyulmadan kolayca yapabilirsiniz.

 1. Linke tıklayarak Wise’a hemen ücretsiz bir şekilde kaydolabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiğinize emin olun. 
 2. Hollanda’dan Türkiye’ye para göndermek için göndereceğiniz miktarı girdikten sonra transfer ücreti ile birlikte toplam ücreti ve alıcının alacağı net miktarı görebilirsiniz. 
 3. Ardından alıcı bilgilerini isim / IBAN adresi gibi girmeniz gerekiyor. Az önce de bahsettiğimiz gibi bu yöntemde SWIFT kodlarına ihtiyacınız yok. Kendi bilgilerinizi ve alıcının bilgilerini doldurun.
 4. Sıradaki adımda parayı göndermek için gerekli yöntemi seçmelisiniz. İster banka havalesiyle size gösterilen hesap numarasına isterseniz banka kartı ya da kredi kartı seçeneğiyle doğrudan işleminizi tamamlayabilirsiniz. 
 5. Son olarak size gösterilen bilgileri kontrol edip onayladıktan sonra işleminiz başlatılacak. Artık tahmini süre içerisinde işleminizin tamamlanmasını bekleyebilirsiniz. Hollanda’dan Türkiye’ye para transferi için bu tahmini sürekli genellikle 1 gün olacaktır. Yani para 1 iş günü içerisinde Türkiye’deki alıcı hesabına geçecektir.
Wise Sitesine Git

Aynı işlemi SWIFT üzerinden yapmak ise maliyetli olabilir. Çünkü SWIFT ücretleri muhabir bankalar tarafından uygulanan ek ücretlere ve bankaların yüksek döviz kurlarına tabidir. Daha da kötüsü işlem başlatılmadan önce net maliyet gönderici ve alıcı tarafla paylaşılamaz. Wise ile yapılan transferlerde, alıcıya ulaşacak net miktarı transferi başlatmadan önce görebilirsiniz.

Wise ile işlem yapmak için alıcının Wise hesabı olmasına gerek yok. Alıcının IBAN bilgisini girdiğiniz için Hollanda’dan gelen para doğrudan alıcının banka hesabına geçecek.

Bu noktada ekstra masrafla karşılaşmamak adına Türkiye’ye giden paranın TL olduğuna emin olmalısınız. Yani gönderen sizin tarafınızdan Euro alıcı tarafında ise TL banka hesabı seçerseniz hiçbir sorun olmadığından emin olabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: Wise ile Para Gönderme Rehberi 

Wise ile para gönderme ücretleri

Wise’da işlem ücretleri, transferinizin miktarına ve para birimine göre değişir. Ancak göndereceğiniz tutar yükseldikçe size transfer ücretleri üzerinden indirim uygulanır.

1000 Euro için Transfer Ücreti5000 Euro için Transfer Ücreti
Düşük Maliyetli Transfer12,52 €56,04 €
Hızlı Transfer13,71 €76,24 €
Kolay Transfer16,56 €

Hızlı transfer seçeneği sayesinde, daha fazla işlem ücreti ödeyerek transferin normalden daha hızlı gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. 

Aceleniz yoksa uluslararası para transferlerini düşük maliyetli ve kolay transfer seçenekleri sayesinde çok daha kolay ve ucuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Wise, kendi transfer ağı sayesinde gönderilen paranın ülke sınırlarını aşmasına gerek olmadan 80 ülkedeki alıcılara ödeme yapmanızı sağlar.

Wise Sitesine Git

Peki Wise bu işlemi daha ucuz bir şekilde nasıl tamamlayabiliyor? Kısaca bahsetmek gerekirse:

Siz Hollanda’dan Wise ile Türkiye’ye para göndermiş olsanız da Wise tarafında işlem bu şekilde gerçekleşmiyor. Şöyle ki: Hollanda’da sizin hesabınızdan yine bir Hollanda hesabına para giderken Türkiye’deki Wise hesabından da alıcının hesabına para geliyor. Yani para ülke değiştirmediğinden bu işlem de hem düşük ücretlerle hem de hızlı bir şekilde tamamlanabiliyor.

Bu yöntem aynı şekilde Türkiye’den Hollanda’ya para göndermek için de kullanılabilir. Bu sefer transferin yönü TL’den Euro’ya ve transferin yönü de Türkiye’den Hollanda’ya şeklinde olacak.

Hollanda’dan Türkiye’ye Para Göndermek Kaç Gün Sürer?

Bu yazıda çeşitli para transfer yöntemlerinden bahsederken genellikle bu yöntemlerin avantajlarını komisyon oranları, kur çevrim oranları gibi finansal koşullar üzerinden ele aldık. Tabii acil bir şekilde halletmeniz gereken bir iş varsa sizin için transferin hızı en önemli konu haline gelebilir.

Her bir para gönderme yönteminin yurt dışından Türkiye’ye para transfer süresi farklı olsa da transferlerin hızı genellikle gönderdiğiniz miktara ve para birimine bağlıdır. Ortalama transfer sürelerini şu şekilde düşünebilirsiniz.

 • SWIFT: 1 iş günü ile 5 iş günü arasında tamamlanır.
 • Wise: Transferlerin %40’ı anlık tamamlanır. Diğer transferler genellikle 1 iş günü içinde tamamlanır. 
 • XE: 1 iş günü ile 4 iş günü arasında tamamlanır.
 • OFX: Bir iki iş günü içinde tamamlanır. Popüler olmayan para birimlerinde ise transfer 3-5 iş günü sürebilir.
 • Remitly: 3 iş günü ile 5 iş günü arasında tamamlanır.
Wise Sitesine Git

Günün son saatlerinde işlemi tamamlamadığınız sürece kişisel tecrübelerimiz ertesi gün paranın alıcının hesabında olacağını bize gösteriyor. Bu da genellikle çoğu müşteri için fazlasıyla yeterli bir hız.

Bu bilgilere ek olarak cuma öğleden sonra ve hafta sonu yatığınız işlemlerin hafta başında işleme konulabileceği ve dolayısıyla transfer süresinin uzayabileceğini de belirtmekte fayda var.

Hollanda’dan Türkiye’ye Euro Hesabına Para Gönderme

Hollanda’dan Türkiye’ye Euro gönderebilmeniz için öncelikle alıcının Türkiye’deki bankalarda bir Euro hesabı açması gerekir. Halihazırda bir bankanın müşterisi olanlar kolaylıkla Euro hesabı açabilir. Ancak alıcınızın Türkiye’de banka hesabı yoksa Euro hesabı açmak için gerekli evrakları toplaması ve bir banka şubesini ziyaret etmesi gerekir.

Wise Çoklu Döviz Hesabı, bir bankanın fiziksel şubesini ziyaret etmeden Euro ve 8 farklı para biriminde ödeme almak isteyen kişiler için iyi bir alternatif olabilir. Bu sayede Wise kullanıcıları tıpkı Hollanda’da yerel bir banka hesabı varmış gibi düşük maliyetle ödeme alabilir. Wise ile Kişisel hesap açmak ücretsizdir.

Wise Çoklu Döviz Hesabı İncelemesi

Hollanda’dan Türkiye’ye En Fazla Kaç Para Gönderilebilir?

Bazı kuruluşlar gerek yasal düzenlemeler gerekse de kendi kapasiteleri nedeniyle yurt dışına yüksek miktarlı para transferi taleplerini geri çevirebilir. Her hizmet sağlayıcının para transfer sınırı farklı kriterler doğrultusunda belirlenir ve birbirinden farklıdır. Nadir de olsa XE gibi bazı kuruluşlar, sınırsız para transferine aracılık edebilir.

Eğer SWIFT kullanıyorsanız en doğru bilgi için yerel bankanızla iletişime geçmeniz gerekir. Çünkü transfer limitini doğrudan yerel bankanız belirler.

Bir elektronik para kuruluşunun sunduğu hizmetlerden yararlanıyorsanız muhtemelen kuruluşun resmi internet sitesinde para transfer limitlerine dair detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Örneğin Wise, Hollanda’dan Türkiye’ye işlem başı en fazla 1 milyon 200 bin Euro göndermeye izin verir. Ayrıca yüksek miktarlardaki transferlerde transfer ücretinde otomatik olarak indirim uyguladığı için iyi bir seçenek olabilir.

Wise Güvenilir Mi?

Özet

Hollanda’dan Türkiye’ye para gönderirken daha düşük ücretli ve hızlı yöntemi seçmek için çeşitli alternatifleri analiz ettik. Sizin için en iyi yöntemin ihtiyaçlarınızı en çok karşılayan kuruluş olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Öte yandan uluslararası para transferi yaparken kullanacağınız yöntemin nasıl çalıştığına ve işlem ücretlerine dair detaylı bilgiye sahip olmanız da önemlidir. Örneğin SWIFT ile yapacağınız transfer sonucu yüksek komisyon ve gizli ücretler ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Wise ise şeffaf fiyat politikası ve reel döviz kuru sayesinde Hollanda’dan Türkiye’ye para göndermek isteyenler için öne çıkan bir alternatiftir. Limitsiz para transferi için XE’yi, müşteri hizmetleri için OFX’i ve adrese teslim para transferi için de Remitly’i seçebilirsiniz.

Wise Sitesine Git

Hollanda’dan gelen parayı nasıl çekebilirim?

Hollanda’dan gelen para banka hesabınıza gönderildiyse ek bir işlem yapmanıza gerek kalmaz ve para banka hesabınıza yansır. Fakat aracı kuruluşlar üzerinden gönderildiyse gönderici kişiden aldığınız ödeme bilgileriyle birlikte söz konusu kuruluşun şubesini ziyaret etmeniz gerekebilir.

Hollanda’dan gönderilen para hesaba ne zaman geçer?

Uluslararası para transferleri genellikle 1 iş günü ile 5 iş günü içinde tamamlanır. Aynı para birimi ile yapılan transferler günün son saatlerinde yapılmadığı sürece en geç ertesi gün hesabınıza geçer. Wise ile yapılan transferlerin %40’ı anlık olarak gerçekleşir.

Hollanda’dan Türkiye’ye online olarak para göndermek güvenli mi?

Wise, OFX ve Remitly gibi lisanslı elektronik para kuruluşları yoluyla Hollanda’dan Türkiye’ye online olarak para göndermek güvenlidir. Bu kuruluşlar, tıpkı bankalar gibi denetlenir.

Hollanda’dan Türkiye IBAN’a para gönderilir mi?

Hollanda’dan IBAN adresine para göndermek için Türkiye’deki bir bankada Euro hesabınızın olması gerekir. Alternatif olarak da Wise gibi çoklu döviz hesabı sunan finans teknoloji kuruluşlarından bir Euro hesap bilgisi temin etmeniz gerekir.

Hollanda’dan Türkiye’ye para transferi ücreti ne kadar?

Hollanda’dan Türkiye’ye yaptığınız para transferlerinin ücreti kullanılan transfer yöntemine ve gönderilen paranın miktarına göre değişir. Elektronik para kuruluşları genellikle kullanıcılarına internet siteleri üzerinden transfer ücretini net olarak hesaplama imkanı tanır.