İngiltere’de Banka Hesabı Açmak [2024 Güncel]

İngiltere’de yerel banka hesabı edinmenizin ilk ve en önemli kazancı bütün finansal işlemlerinizi Sterlin üzerinden yaparak para transferleri için minimum işlem ücretini ödemektir. 

Aksi halde her türlü bankacılık işlemi için ek ücretlere ve masraflara katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Üstelik bankalar genellikle yerel hesabı olmayan müşterilerine yüksek ücretlerin yanı sıra gizli komisyonlar da uygulayabilir. 

Sık sık seyahat ediyorsanız yerel banka hesabı açmanın çok zor olduğunu düşünerek bu işlemden kaçınabilirsiniz. Fakat İngiltere gibi her yıl farklı nedenlerle çok sayıda yabancı ağırlayan ülkelerde banka hesabı açmak düşündüğünüzden çok daha kolay olabilir.

Bu rehberde, İngiltere’de nasıl banka hesabı açabileceğinizi, gerekli belgelerin neler olduğunu ve Türkiye’deyken İngiltere’de banka hesabı açmanın farklı yollarından ve Wise gibi online alternatiflerden bahsedeceğiz.

Wise Sitesine Git

İngiltere’de Banka Hesabı Nasıl Açılır?

İngiltere’deki çoğu banka hesap açılışı için sizden adres kanıtı ister. Yakın tarihli herhangi bir fatura ya da kira sözleşmesini adres kanıtı olarak kabul ederler. Bu tür bankaların birçoğunda şubeye gitmeden online olarak hesap açmak da mümkündür. Online hesap açmak için tek yapmanız gereken bankanın uygulamasını indirmek, kayıt formuna kişisel bilgilerinizi girmek ve gerekli doğrulama işlemlerini tamamlamaktır. 

Eğer İngiltere’de yaşıyorsanız adres kanıtı elde etmek ve bu işlemleri tamamlamak son derece kolaydır. Fakat İngiltere’de yaşamıyorsanız, yeni taşınmış bir öğrenciyseniz ya da geçici süreyle İngiltere’de ikamet ediyorsanız hesap açılışı için zorluk yaşayabilirsiniz.

Ancak hemen üzülmeyin çünkü finansal teknolojilerin oldukça geliştiği İngiltere’de her şart altında bir banka hesabı açabilirsiniz. Ayrıca adres kanıtı olmadan size yerel banka bilgileri sağlayan düşük maliyetli online alternatifler de söz konusudur.

İngiltere’de Online Banka Hesabı Açmak

Wise, Monzo, Monese ve Revolut gibi elektronik para kuruluşlarından bazıları İngiltere’de online hesap açmak için adres kanıtı istemezler. Üstelik alışverişlerde kullanabileceğiniz banka kartı sunarlar.

 • Wise: İngiltere’de ikamet kanıtı olmadan işletme hesabı ya da kişisel hesap açabilir ve İngiliz sterlini cinsinden hesap bilgisi edinebilirsiniz. Hesap açmak ve hesapta para tutmak ücretsiz. Aylık veya yıllık kullanım ücreti bulunmaz. Ayrıca uluslararası para transferlerini ve döviz dönüşümlerini uygun maliyetle yapmanızı sağlar. Wise, Türkiye’de uluslararası para transferi hizmeti veriyor ancak Türkiye’den Wise hesabı açmak henüz mümkün değil.
 • Monzo: İngiltere’de tam teşekküllü mevduat hesabı sunar. Uluslararası para transferlerini uygun maliyetle yapmanızı sağlar. Aylık ve yıllık kullanım ücreti bulunmaz. İngiltere’de ikamet kanıtı istemez ancak yine de yerel bir adres bilgisi ister. Monese şu anda Türkiye’de hizmet vermiyor.
 • Monese: İngiltere’de tam teşekküllü mevduat hesabı sunar. Uluslararası para transferleri uygun maliyetle yapmanızı sağlar. Aylık ve yıllık kullanım ücreti yoktur. İngiltere’de ikamet kanıtı istemez ancak yine de yerel bir adres bilgisi ister ve şu anda Türkiye’de hizmet vermiyor.
 • Revolut: İngiltere merkezli Revolut ile uluslararası para transferi yapmak mümkün. Yurtdışında açacağınız Revolut hesabı ile Türkiye de dahil olmak üzere farklı ülkelere para gönderebilirsiniz. Standart üyeliklerde kullanıcılarından herhangi bir üyelik ücreti talep etmiyor. Revolut henüz Türkiye’de faaliyet göstermiyor.
Wise Sitesine Git

Wise ile İngiltere’de Pound Hesabı Açmak

Wise Çoklu Döviz Hesabı ile sadece İngiliz sterlininde değil toplamda 10 farklı para biriminde yerel banka bilgileri edilebilir ve bu hesaplarınıza kolaylıkla ödeme alabilirsiniz. Farklı para birimlerinde yerel banka bilgileriniz olduğu için hem İngiltere’den hem de farklı ülkelerden ödeme almak mümkün. 

Eğer İngiltere’de ikamet eden bir Türk vatandaşı iseniz Wise’a İngiltere’deyken başvurabilir ve İngiltere’deyken talep edebileceğiniz Wise kart ile İngiltere’de sterlin, Türkiye seyahatlerinizde ise TL cinsinden harcama yapabilirsiniz.

Şu an Wise Türkiye’deki kullanıcılara hizmet vermiyor. Ancak eğer İngiltere’de yaşıyorsanız ya da yeni taşınmışsanız İngiltere’deyken Wise hesabı açabilirsiniz. 

Wise hesabınızda hem İngiliz sterlini hem de TL para birimlerinde yerel banka hesap bilgilerine sahip olacağınız için uluslararası transferlerde de yüksek komisyonlardan ve işlem ücretlerinden kaçınabilirsiniz. Bu nedenle yurtdışından Türkiye’ye para göndermek ve yurtdışından ödeme almak için Wise, tercih edebileceğiniz bir alternatif.

Wise kullanıcıları için başlıca avantajlar ve dezavantajlar şöyle:

Wise’ın avantajlarıWise’ın dezavantajları
✅ Her zaman reel döviz kurunu kullanır.
✅ 10 farklı para biriminde yerel banka bilgileri sağlar. 
✅ Hesap açmak ve bakiye tutmak ücretsiz. 
✅ İşlem ücretleri ve komisyon oranları düşük.
✅ 40’tan fazla para biriminde bakiye tutabilir, 160’tan fazla ülkede harcama yapabilirsiniz.
❌ Türkiye’den hesap açmak mümkün değil.
❌ Kredi çekme imkanı yok.
❌ ATM’den ücretsiz nakit çekmek için belli limitleri mevcut.

Wise ile İngiltere’de Online Banka Hesabı Nasıl Açılır?

İngiltere’deyken Wise Çoklu Döviz Hesabı açmak için yapmanız gerekenler özetle şöyle:

 1. Wise internet sitesine gidin ya da mobil cihazınıza Wise uygulamasını indirin.
 2. Ardından e-mail, Facebook, Google ya da Apple hesaplarınızdan birini kullanarak hesap oluşturun.
 3. Kişisel bilgilerinizi girdikten sonra kimlik doğrulama adımlarını takip edin. (Wise, resmi olarak denetlendiği için kimlik doğrulaması olağan bir süreçtir.)
 4. Kimliğiniz doğrulandıktan sonra Wise hesabınıza para yükleyerek hesabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Wise Sitesine Git

Wise internet sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden “Kaydolun” seçeneği ile Wise  hesabınızı oluşturabilir ve kimliğiniz doğrulandıktan sonra hesabınızı kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Wise ile Para Transferi ve İşlem Ücretleri

Wise ile Yalnızca İngiltere’de Banka Hesabı mı Açabilirim?

Yalnızca İngiltere’de değil farklı kıtalarda yer alan Wise’ın hizmet verdiği Almanya, ABD, Kanada ve Japonya gibi pek çok farklı ülkede Wise hesabı açabilirsiniz. Wise’ın faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde GBP, Euro, USD ve TL gibi toplam 10 para biriminde bakiye tutabilir ve yerel banka bilgileri edinebilirsiniz. 

İngiltere’de açacağınız Wise hesabınıza hem İngiltere’den hem de başka ülkelerden ödeme alabilir, farklı para birimlerinde bakiye tutabilir ve para transferleri yapabilirsiniz. Eğer İngiltere’de yaşıyorsanız Wise kart ile geleneksel banka kartları gibi ATM’lerden nakit çekmek ve alışverişlerde ödeme yapmak mümkün.

Wise Sitesine Git

Monzo ile İngiltere’de Hesap Açmak

İngiltere merkezli Monzo, banka lisansı sağlayan FCA onaylı yeni nesil bir dijital banka olarak geleneksel bankacılıktan farksız hizmet verir. Monzo hesabı açmak ücretsizdir ve Monzo hesabı oluşturduğunuzda adresinize MasterCard altyapılı bir banka kartı da gönderilir. Bu banka kartı ile belirli limitler çerçevesinde ATM’lerden ücretsiz para çekebilirsiniz. 

Ücretsiz nakit çekme limiti İngiltere ve Avrupa Ekonomik Alanı’nda için 30 gün içinde 400 GBP, bu ülkelerin dışında ise 200 GBP olarak belirlenmiş. Bu miktarların üzerindeki nakit çektiğinizde %3 komisyon kesintisi yansıtılıyor.

İngiltere’de sık tercih edilen online bankalar arasında yer alan Monzo, yalnızca İngiltere’de ikamet eden kişiler tarafından kullanılabilir. 

Hesap oluşturmak için kimlik, ehliyet ya da pasaport bilgilerinin yanı sıra İngiltere’de bir ikamet adresi göstermeniz gerekir. Dolayısıyla eğer yeni taşındıysanız ve henüz İngiltere’de oturum izniniz yoksa Monzo uygulamasını kullanamazsınız. 

Monzo kullanıcıları için başlıca avantajlar ve dezavantajlar şöyle:

Monzo’nun avantajlarıMonzo’nun dezavantajları
✅ Hesap açmak ve harcama yapmak ücretsiz.
✅ FCA onaylı olduğu için güvenli online bankacılık işlemleri sağlar.
✅ Monzo hesabınıza nakit para yatırabilirsiniz.
✅ 7/24 ulaşılabilir müşteri hizmetleri desteği.
✅ Monzo banka kartına ek olarak kredi kartı seçeneği de sunuyor.
❌ Nakit çekme limitleri düşük.
❌ Banka ya da kredi kartı ile Monzo cüzdana yükleme yapılamıyor.
❌ Herhangi bir şubesi yok, sadece çağrı ve mesajla müşteri desteği sağlıyor.

Monzo ile İngiltere’de Online Banka Hesabı Nasıl Açılır?

İngiltere’de Monzo hesabı açmak ve banka kartı edinmek için gerekli koşullar şöyle:

 •  16 yaşından büyük olmak,
 • İngiltere’de geçerli bir ikamet adresi,
 • Geçerli bir kimlik kartı (pasaport, sürücü belgesi, ulusal kimlik kartı ya da biyometrik oturum izni),
 • Geçerli ve aktif bir telefon numarası.

Eğer bu şartları taşıyorsanız ve gerekli belgelere sahipseniz Monzo hesabı açmak için şu adımları takip etmeniz gerekir:

 1. Cihazınıza Monzo mobil uygulamasını indirin ve “Kayıt Ol” seçeneğine tıklayın.
 2. Kişisel bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi girin.
 3. Kimlik doğrulama adımına ilerleyin ve kimlik fotoğrafınızı uygulamaya yükleyin. Ardından kendinizi videoya çekerek bu videoyu da yükleyin. (Monzo bu videoyu sadece kimliğinizi doğrulamak için talep eder.)
 4. Bireysel, kurumsal ya da premium hesap seçenekleri arasından size uygun olanı seçin.
 5. Hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Monzo internet sitesi üzerinden üyelik oluşturmak mümkün değil. iOS ya da Android cihazınıza yukarıdaki QR kodunu okutarak ya da uygulama mağazası üzerinden Monzo mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Ardından yukarıdaki adımları takip ederek hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bu adımları takip ederek hesabınızı oluşturduktan sonra Monzo, banka kartınızı birkaç iş günü içinde belirtmiş olduğunuz adresinize iletir.

İngiltere’de Banka Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler

İngiltere’deki bankaların yeni hesap açılışında müşterilerini tanımak amacıyla sizden talep ettikleri ilk belge kimliktir. Geçerli bir kimlik kartı sunamazsanız hiçbir banka hesap açılışına izin vermez.

İngiltere’deki bankaların birçoğu hesap açılışı için sizden 2 temel belgeyi talep eder:

 • Fotoğraflı kimlik, sürücü belgesi ya da pasaport
 • Adres kanıtı için fatura, kira sözleşmesi, belediyeye ödediğiniz verginin faturası

Eğer bir AB pasaportunuz varsa pasaportunuzun yanı sıra kimliğiniz ve ehliyetiniz de birçok banka tarafından kabul edilir. Ancak AB pasaportunuz yoksa bankalar sadece pasaportunuzu kabul eder.

Buna ek olarak adres kanıtı için -son üç ay içinde düzenlenmiş- elektrik ya da gaz faturanızı, sürücü belgenizi, başka bir bankadan aldığınız banka ekstrenizi, kira sözleşmenizi, ipotek beyanınızı ya da belediyeye ödediğiniz verginin faturasını paylaşabilirsiniz.

Sözünü ettiğimiz iki belge, yani kimlik ve adres kanıtı İngiltere’de yeni bir banka hesabı açmak için yeterlidir. Ancak bankalar bazı durumlarda müşterilerinden daha fazla ve detaylı belgeler talep edebilir. 

İngiltere’ye Taşınanlar için Mobil ve Geleneksel Bankalar

İngiltere banka hesabı açmanın kolay olmadığı ülkelerden biri. Yeni taşındığınız anda geçerli bir adrese de yerleşmediğiniz takdirde banka hesabı açmakta zorlanabilirsiniz. 

Ev sahipleri sizi henüz ülkeye yeni gelmiş biri olarak görüp ev kiralarken zorluklar çıkarabilir, bankalarda kalıcı ev adresiniz olmadığını gördükçe işi yokuşa sürebilir. Bu noktada online bankalar ve finansal teknoloji şirketleri size yardımcı olabilir. Wise, Monzo ve Monese İngiltere’de yaşarken tercih edebileceğiniz mobil bankacılık çözümleri olabilir.

Wise Sitesine Git

İngiltere’ye para gönderme yazımızdan da İngiltere’ye para transferi için tüm seçenekleri öğrenebilirsiniz.

GBP hesabı nedir?

Eğer İngiltere’de yaşıyorsanız ya da İngiltere’ye yeni taşındıysanız alışveriş yapmak, para göndermek ya da ödeme almak için yerel para birimi olan İngiliz sterlini (GBP) hesabına ihtiyacınız olacaktır. İngiltere’de çalışıyorsanız maaş ödemenizi almak ya da öğrenciyseniz harcamalarınızı İngiliz sterlini cinsinden yapabilmek için bir GBP hesabınızın olması size avantaj sağlar.

GBP hesabı açmak için çeşitli bankacılık ve dijital bankacılık seçenekleri mevcut. Öncelikle İngiltere’deki bankalarda hesap açabilmeniz için İngiltere’de oturum izniniz ve geçerli bir ikamet adresiniz olması gerekir. Gerekli belgeleri temin ederek tercih ettiğiniz bir banka şubesine giderek hesap açabilirsiniz. 

Wise ve Monzo gibi dijital bankacılık hizmetleri sunan finansal şirketleri ise tüm işlemleri online olarak yapmanıza olanak sağlar. Ayrıca GBP hesabı açarak bu para biriminde yerel banka bilgileri de edinebilirsiniz. Böylece GBP cinsinden para transferleri ve ödemeler yapabilirsiniz. Üstelik bireysel hesap oluşturmak ve kartınızı alışverişlerinizde kullanmak da ücretsiz.

Türkiye’deyken İngiltere’de Banka Hesabı Açmak

İngiltere’de oturumunuz ve adres kanıtınız varsa bankaların mobil uygulamaları aracılığıyla belgelerinizi bankaya sunabilir ve yine uygulama üzerinden çekeceğiniz kısa bir video ya da selfie ile kimliğinizi kanıtlayabilirsiniz. Dolayısıyla bu şartları sağladığınızda Türkiye’de iken İngiltere’ye gitmeden yeni bir banka hesabı açabilirsiniz.

Ancak mevcut bir oturumunuz ve adres kanıtınız yoksa hesap açılışı için teknolojik finans şirketlerine bir alternatif olabilir. Bu tür şirketlerin ortak özellikleri %100 online oldukları için şube ziyareti gerektirmemeleri ve düzenleyici kuruluşlarca denetlenen, lisanslı ve tamamen yasal faaliyet göstermeleridir. 

Genelde bankalara kıyasla daha sınırlı hizmetler sunarlar. Ancak yurt dışına taşınacaksanız ve yurt dışında yerel bir banka hesabı edinmek istiyorsanız elektronik para kuruluşlarının sağladığı düşük maliyetli hizmetler bir alternatif olabilir.

Daha fazla bilgi edinmek için: Yurtdışında Online Banka Hesabı Açmak 

İngiltere’de Banka Seçerken Neye Göre Karar Vermelisiniz?

Yurt dışında bir banka hesabı açmadan önce ne tür bankacılık işlemlerine ihtiyaç duyduğunuzu tespit edebilir ve daha sonra bankaların ihtiyaçlarınız için ne tür ücretler talep ettiğine göz atabilirsiniz.

Örneğin, İngiltere genelinde sık sık seyahat ediyorsanız ve nakit paraya sık sık ihtiyaç duyuyorsanız çalıştığınız bankanın ATM ağı ve işlem başı ücret talep edip etmediği sizin için son derece önemli olabilir ya da yüksek tutarlı transferler yapan bir işletmeyseniz güvenlik risklerine karşı her an bankanızdan destek alabilmeniz gerekebilir. Bu durumda bankanın her an ulaşılabilir ve çözüm odaklı müşteri hizmetlerine sahip olması çok önemli olabilir.

İngiltere’de Hangi Bankadan Hesap Açılabilir?

İngiltere’de hesap açmak için tercih edebileceğiniz bankalar:

 • SBC
 • Lloyds
 • Barclays
 • RBS
 • Nationwide
 • Santander 
 • NatWest
 • Standard Chartered
 • Metro Bank

Bu bankalardan hesap açmak için İngiltere’de bulunmanız, oturum izninizin olması ve kira sözleşmesi ya da tapu gibi kalıcı olarak oturduğunuz bir evin olduğuna dair belge göstermeniz gerekebilir. 

loyds hesabı açmak: Lloyds, en az 3 yıldır İngiltere’de yaşayan öğrenciler için faizsiz kredili mevduat hesap seçenekleri sunan Öğrenci Hesabı ile özellikle İngiltere’de üniversite okuyan gençlerin tercih ettiği bir banka. İngiltere genelinde çok sayıda şubesiyle güvenilir ve avantajlı bankacılık hizmetleri sunuyor.

Barclay’s hesabı açmak: 1690 yılında Londra’da kurulan Barclay’s, sektördeki güvenilir bankalardan biri. İngiltere’deki en büyük bankalardan biri olarak kabul edilen bu köklü banka, kullanıcılarına sigorta işlemlerinden kredi işlemlerine kadar pek çok konuda çeşitli hizmetler sunuyor. Günlük belirli limitlerde ATM’lerden ücretsiz nakit çekme imkanı bulunuyor.

Santander hesabı açmak: Bütçe planlamalarınız, kredi işlemleriniz ve harcamalarınız için tercih edebileceğiniz bir diğer banka ise Santander. Kullanıcılarının ihtiyaç ve taleplerine göre en iyi bankacılık deneyimini sunmak için hem kurumsal hem de bireysel olarak pek çok farklı hesap seçeneği bulunuyor.

İngiltere’de Hesap Açma ve İşlem Ücretleri

İngiltere’deki çoğu banka bireysel kullanım amaçlı açılan banka hesapları için sizden ücret tahsil etmez. Ayrıca bazı denizaşırı hesaplar haricinde minimum depozito uygulaması da bulunmaz.

Öte yandan HSBC, Barclays, Llyods ve NatWest de dahil olmak üzere bankaların birçoğu aylık ve yıllık ücret istemez. Yani İngiltere’de banka hesabına sahip olmak diğer birçok ülkeye kıyasla daha az maliyetli olabilir.

Elektronik para kuruluşlarının fiyat politikaları da geleneksel bankalara benzer. Wise ya da Monzo uygulamalarında hesap oluşturmak ve hesapta bakiye tutmak ücretsiz. Sadece Wise Kart sipariş vermek için tek sefere mahsus 7 İngiliz sterlini ödemeniz gerekir.

Wise Sitesine Git

İngiltere’de Şirket Banka Hesabı Açmak

İngiltere, Türkiye’deki üreticiler için oldukça önemli bir pazar. Bu nedenle yerel bir işletme hesabına sahip olmanız bankaya ödediğiniz masrafları düşürebilir.

Genel olarak İngiltere’de işletme hesabı açılışı şu belgeleri iletmeniz istenir:

 • Tüm şirket yöneticilerinin ve önemli hissedarların fotoğraflı kimlik ya da pasaportu
 • Şirkete ait resmi bilge ve belgeler
 • Adres kanıtı yapmanızı sağlayacak fatura, kira sözleşmesi, vergi faturası gibi belgeler
 • Islak imzalı sözleşmeler

Ek olarak bazı bankalar tarafından istenebilecek ilave belgelerin temin edilebilmesi için en az bir şirket temsilcinizin İngiltere’de bulunması gerekebilir.

Bu tür evrak işleriyle uğraşmadan ve İngiltere’ye gitmeden online olarak bir şirket hesabı açmak istiyorsanız Wise İşletme Hesabı bir alternatif olabilir. Üstelik hesabınızın doğrulanması için adres kanıtına ihtiyaç duymazsınız ve şirketinizle ilgili bütün gerekli bilgi ve belgeleri çevrim içi olarak Wise’a gönderebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İngiltere’de Şirket Kurmak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Özet: İngiltere’de Banka Hesabı Nasıl Açılır?

İngiltere’ye taşınıyorsanız ya da belirli sebeplerle bu ülkeye para göndermeniz veya İngiltere’den ödeme almanız gerekiyorsa yerel bir banka hesabı açabilirsiniz. Böylece para transferinizi, döviz işlemlerinizi ve harcamalarınızı hızlı ve ucuz şekilde yapabilir, nakit akışınızı kolay yönetebilirsiniz.

Ancak İngiltere’de bir oturumunuz ve adres kanıtınız yoksa yerel bankalarda hesap açmanız mümkün olmayabilir. Wise ise size İngiltere’de hesap bilgisi ile hesabınıza bağlı bir banka kartı sunabilir ve İngiltere’de tıpkı bir İngiliz vatandaşı gibi bankacılık hizmetlerinden yararlanmanızı sağlayabilir.

Wise Sitesine Git

Türkiye’den İngiltere’de banka hesabı nasıl açılır?

Yabancıların İngiltere’de banka hesabı açması sadece bir oturum iznine ve adres kanıtına sahip olmalarıyla mümkündür. Ancak elektronik para kuruluşları ile Türkiye’den İngiltere’de online ve ücretsiz olarak bir banka hesabı açabilirsiniz. Wise, Monzo ve Monese gibi kuruluşlar İngiltere’de yerel hesap bilgileri edinmenizi sağlar

İngiltere’de banka hesabı nasıl açılır?

İngiltere’de kimlik ve adres kanıtıyla birlikte online olarak ya da bankaların fiziksel şubeleri ziyaret edilerek banka hesabı açabilirsiniz. Ayrıca Wise gibi alternatiflerle tamamen online olarak hesap açmanız mümkün olabilir.

İngiltere’de Türk banka kartları geçerli olur mu?

Türk bankalarına ait kartlar İngiltere’de kullanılabilir. Ancak bazı banka kartları güvenlik nedeniyle yurt dışı alışverişe kapalı olduğu için kullanım öncesinde bankanın aranması ve kartın yurt dışı kullanıma açtırılması gerekebilir.

İngiltere’de online banka hesabı açabilir miyim?

İngiltere’deki bankalarda hesap açılışı için İngiltere’de ikamet ediyor olmanız gerekir. Wise gibi alternatifler ile online olarak İngiltere’ye gitmeden hesap açabilirsiniz.

İngiltere’de banka hesabı açmak için ne kadar gerekir?

İngiltere’de bireysel kullanım için banka hesabı açmak ücretsizdir ve çoğu zaman depozito ödemesi dahi gerektirmez. Wise ve Monzo gibi online alternatiflerde hesap açmak ücretsizdir ve aylık kullanım ücretleri bulunmaz.