Yurtdışından Türkiye VPN’i Kullanmak: Türkiye’ye VPN ile Bağlanma

Yurtdışından Türkiye VPN hesabı kullanmak ya da yurtdışında Türkiye IP’sine bağlanmak Türkiye’de yaşayan birçok kişiye belki biraz tuhaf gelebilir. Yurtdışında yaşamadan bu sorunun kaynağını anlamak gerçekten de biraz zor.

Aslında bildiğiniz gibi genellikle Türkiye’deki internet kısıtlamaları sebebiyle aşina olduğumuz VPN kavramı yurtdışında yaşayan Türkler için de VPN ile Türkiye’ye bağlanma şeklinde karşımıza çıkabiliyor.

Şimdi yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için genel olarak VPN kavramını ve Türkiye VPN’inin ne işe yarayabileceğinden bahsettikten sonra bu konuda ExpressVPN alternatifleri sıralayacağız.

ExpressVPN 3 ay ücretsiz kampanya

Yurtdışından Türkiye VPN’i Kullanmak Ne İşe Yarar?

VPN kavramından biraz bahsedecek olursak VPN farklı bir IP adresi üzerinden bağlantı sağlayarak orijinal IP adresinizden farklı bir adres üzerinden internette gezinmenizi sağlar. Yani Türkiye’de servis sağlayan ve sunucusu olan bir VPN seçerek adresinizi Türkiye yapma özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Bizim durumumuzda bu VPN adresi yurtdışından sizi Türkiye’ye taşıyacak ve IP adresinizi Türkiye’de gösterecek. Doğrudan VPN hesabı kullanmak illegal bir aktivite değildir. Yurtdışından Türk VPN hesabı kullanmak konusunda bu sebeple içiniz rahat olabilir.

Örneğin internette korsan film izlemek illegal bir aktivitedir fakat hali hazırda bulunan Netflix hesabınızda adresinizi Türkiye gibi göstermek Netflix tarafından tavsiye edilmese de illegal değildir. Buradan da hemen Netflix konusuna geçelim.

Yurtdışından Türkiye VPN Hizmeti

ExpressVPN’i özellikle Netflix gibi platformlar için hız gerektiğinden hız ve güvenilirlik sebeliyle seçtik. Aynı zamanda bu uygulamaların dünyada alanlarında önde gelen uygulamalar olduklarını ve yalnızca Türkiye değil birçok ülke VPN’ini de bu uygulamalar üzerinden kullanabileceğinizi hatırlatalım.

Önerdiğimiz hız, kalite ve güvenlik konusunda öne çıkan ExpressVPN‘e aşağıda bulunan linkler aracılığıyla 1 yıllık üye olursanız 3 ay da bedava olarak paketinize ekleniyor. Yani 12 aylık fiyat zaten indirimliyken Yurtdışındayız’a özel 3 ay da ücretsiz üyelik kazanmış oluyorsunuz.

ExpressVPN – Ücretsiz ekstra 3 ay kazanın

ExpressVPN ile yurtdışından Türkiye VPN kullanmak

Sadece Netflix değil Amazon Prime ve diğer birçok servisi de sorunsuz kullanmanızı sağlayan ExpressVPN piyasada hız, güvenilirlik ve kullanım kolaylığıyla öne çıkan şirketlerden biri.

Normal kullandığınız internet hızında neredeyse hiç yavaşlama yaşamadan kullanmanızı sağlar. Tüm dünyada 160’dan fazla ülkede 3000’den fazla sunucuyu kullanımınıza sunar. ExpressVPN kullanıcıların gerçek IP adresleri hakkında kayıt tutmaz.

Az önce de bahsettiğimiz gibi aşağıda bulunan butona tıklayarak 12 aylık paket satın aldığınız takdirde 3 aylık ekstra üyelik de paketinize tanımlanacak. Yani 12 ay fiyatına 15 aylık pakete sahip olacaksınız. Aylık abonelik alternatifleri de tabii ki mevcut. Memnun kalmamanız durumunda 30 günlük para iade garantisinden faydalanabilirsiniz.

Hem mobil hem de masaüstü kullanımına uygun olarak ExpressVPN’i kullanabilirsiniz.

Türkiye’den Amerika’ya VPN ile bağlanmak için de ayrıca bir yazı hazırlamıştık. O yazımızı da inceleyebilirsiniz.

expressvpn-en-iyi-türkiye-vpn

Adım adım Türkiye’ye VPN ile Bağlanma

  1. Bu noktada öncelikle ExpressVPN linkini tıklayıp üye olun.
  2. Sonra indirdiğiniz ExpressVPN uygulamasını açın.
  3. Şifrenizi girdikten sonra ülkelerden Türkiye’yi seçin. Türkiye IP adreslerini göreceksiniz.
  4. Ardından Türkiye VPN bağlantısını aktifleştirin.
  5. İşte bu kadar! Türkiye’deki içeriklere ve websitelerine erişebilirsiniz.

VPN ile Türkiye’ye Bağlan ve Türk Netflix’i İzle!

Netflix’in popülerliği arttıkça ülkelere özel hazırladığı içerikler de artmaya başladı. Bu durum da özellikle yerel içerikleri izleme konusunda ülkelerinden uzakta yaşayanlar için çeşitli sorunlar yaratmaya başladı. Örneğin yurtdışında yaşayan Türkler Netflix kütüphanesindeki bir Türk filmine genellikle yurtdışından erişemiyor.

Bu noktada Türkiye VPN’i kullanmak bu sorunu aşmak için size yardımcı olabilir. Netflix kullanıcılarının bunu yapmasını istemediğinden bu konuda çeşitli önemler alıyor. Bu sebeple maalesef ücretsiz olarak bulduğunuz VPN’ler genellikle sorununuzu çözmüyor.

Hızıyla ve Netflix’i sorunsuz bir şekilde izlemenize yardımcı olması sebebiyle Türkiye’ye VPN ile bağlanmak için ExpressVPN öne çıkan bir alternatif. ExpressVPN sayesinde Türk dizi ve filmlerini Türkçe altyazı ve Türkçe dublaj seçenekleriyle izleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken adresinizi Türkiye olarak değiştirmek. Sitesinde Türkçe dil desteği de bulunan VPN aylık ya da yıllık olarak ücretlendiriliyor. Üstelik 12 aylık paketi tercih ettiğinizde fazladan ücretsiz 3 ay kazanıyorsunuz. Üstelik 30 günlük para iade garantisi bulunuyor.

Yurtdışında Türk Filmleri ve Dizileri Neden Netflix’te Yok?

Bu sorunun cevabı çoğunlukla telif haklarıyla ilgili. Netflix yerli film ve dizilerin yayın haklarını alırken bunları yalnızca Türkiye için alıyor, çünkü bu dizi ve filmlerdeki potansiyeli yalnızca Türkiye’deki izleyiciler için görüyor.

Peki bazen Netflix yapımı Türk dizi ve filmleri de yurtdışında yayınlanmıyor. Bunun nedenini de soracak olursanız bu sorunun da cevabı aslında açık. Netflix’in tüm dizi ve filmler için yayınlandığı her ülkede o ülkeye özel altyazı hazırlaması gerekiyor.

Yurtışından Netflix Türkiye izleme rehberimizden bu konuda daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.

Yurtdışından Türkiye Milli Maçlarını İzlemek

Yurtdışında yaşayan Türkler için bir sorun da milli maçlar döneminde yaşanabiliyor. Türkiye’de açık kanalda yayınlanan bu maçlar yurtdışında birçok ülkede yayıncısı bulunmadığından kolay izlenemeyebiliyor.

Genellikle TRT Youtube hesabından bu maçları yayınlasa da milli maçlar sırasında bu hesaplar yalnızca Türkiye’de görüntülenebiliyor, ya da yayını bulsak da milli maç izlerken Türk spikerle milli coşkuyu ya da tuttuğunuz takımın coşkusunu yaşamanın hissi de farklı olabiliyor.

Bu sebeple açık kanalda yayınlanan maçlar için kullanacağınız Türkiye VPN bağlantısı sayesinde bu maçları Türkiye’deymiş gibi izleyebilirsiniz.

Açık kanalda yayınlanan maçlardan bahsettiğimizi hatırlatalım. Türkiye VPN adresi sizin için legal yayıncısı ücretli olan maçları ücretsiz bir şekilde izlemenizi sağlamaz. Zaten bunu yasal bir şekilde yapmanızın bir yolu da yok.

İlgili: Yurtdışından Türk kanalları izlemek

Yurtdışından Exxen İzle

Yurtdışından Netflix için olduğu gibi Exxen gibi yerel platformlardaki engelleri de VPN aracılığıyla kaldırmanız mümkün. Yurtdışında yaşayan Türkler bu yeni platformda üyelik oluştursalar da yayın haklarından dolayı Türkiye’deki tüm içeriklere erişemeyebilirler. Bu sorunu da VPN kullanarak kolayca çözmek mümkün.

VPN kullanarak Exxen’e Türkiye IP adresiyle bağlanarak içeriklere ulaşabilir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Yurtdışında Exxen izlemek yazımızdan daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yurtdışından Türkiye IP’si Kullanmanın Dezavantajı Var Mı?

Türkiye VPN adresi açıkken Google servislerine, Facebook’a ve benzer şifre korumalı platformlara giriş yaparken hesabınızda olağan olmayan bir aktivite algılandı şeklinde mesajlar alabilirsiniz ve email doğrulaması yapmanız gerekebilir.

Çünkü bu web siteleri sizin genellikle kullandığınız IP adresini biliyor ve farklı bir ülkeden IP adresi gördüklerinde güvenlik önlemi alabiliyor. Bu son derece doğal bir durum. Yani yurtdışından Türkiye’ye gittiğinizde de aynı sorunları yaşayabilirsiniz.

Aşağıdaki butona yıklayarak ExpressVPN’in 12 ay + 3 ay ücretsiz kampanyasından yararlanabilirsiniz. ExpressVPN’in 30 günlük para iade garantisi sunduğunu da tekrar belirtelim.


Alternatif Türkiye VPN Siteleri

Yazımızda ExpressVPN’i öne çıkarmış olsak da farklı bir alternatif arayanlar için sunucu seçeneklerinde Türkiye olan VPN sitelerini de aşağıda listeledik.

NordVPN

Hesaplı paketleri ve kullanım kolaylığıyla ön plana çıkan NordVPN, 30 günlük ücret iadesi garantisiyle de kendisine ne kadar güvendiğini de ortaya koyuyor. Birçok ülkenin yanında Türkiye IP adreslerine de NordVPN üzerinden bağlanmak mümkün. Bir aylık paket satın alarak NordVPN’i deneyip memnun kalırsanız aylık ödemesi daha uygun olan 2 yıllık paketiyle kullanmaya devam edebilirsiniz.

PrivateVPN

Üstte bahsettiğimiz diğer 2 seçenek kadar popüler olmasa da PrivateVPN de Türkiye VPN arayanların taleplerini çoğu noktada karşılayabilir.

Daha az sunucuyla servis verdiği için Netflix’in VPN sunucularını engellemeye çalışması ile Netflix platformunda hizmet verememe gibi bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz de olabilir. Fakat 30 gün ücret iadesi garantisi sayesinde ücretsiz şekilde VPN ile Türkiye’ye bağlanabilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi daha az popüler olduğu için aylık ücreti uygun Türkiye VPN’ler arasında.

VyprVPN

Özellikle streaming hızı ve kalitesiyle kendisini ön plana çıkaran VyprVPN de Türkiye IP adresi veren VPN’ler arasında son yıllarda öne çıkan tercihlerden biri. Özellikle aynı anda 2 cihazdan kullanılmadığı takdirde hız konusunda hiçbir sorun yaşatmayan VyprVPN’i de güvenle kullanabilirsiniz.

NOT: Bu yazıda bahsettiğimiz 4 Türkiye VPN servisinin de yazının yazıldığı sırada Türk VPN sunucuları bulunuyordu. Seçeceğiniz VPN’i satın alırken Türkiye sunucuları olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Yurtdışından Türkiye IP’si Kullanma

Yurtdışında yaşarken yayın hakları sadece Türkiye’de bulunan dizi, film ya da maçları izlemek isteyebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi Exxen, Netflix gibi platformlarda yer alan bazı yerel içerikler bulunduğunuz ülkede yayınlanmayabilir. Bu noktada sadece Türkiye’de yayında olan içerikleri izlemek için güvenilir bir VPN servisi seçerek IP adresinizi Türkiye yapabilirsiniz. Böylece farklı platformlara Türkiye üzerinden giriş yapmış gibi görünerek Türkiye’deki içerikleri kolaylıkla izleyebilirsiniz.

Piyasada pek çok ücretli ve ücretsiz VPN bulunsa da ücretsiz hizmet veren VPN’leri kullanmak kişisel verilerinizin korunması açısından güvenli olmayabilir. Ek olarak ücretsiz olduğu için daha çok kişi tarafından kullanılacağından, ücretsiz VPN hizmetlerinin streaming hızlarının düşük olma ihtimali de yüksek. Fakat en önemli noktalardan biri ise ücretsiz VPN’lerde Türkiye sunucusunun genellikle bulunmaması.

Türkiye’de sunucusu bulunan ücretli VPN seçeneklerinden ExpressVPN ve NordVPN gibi güvenilir seçenekleri tercih edebilirsiniz. Özellikle yeni üyeliklere özel kampanyalardan faydalanarak yurtdışından Türkiye VPN’e uygun fiyatlarla bağlanabilirsiniz. Örneğin ExpressVPN, yıllık üyeliklerde 12 aya ek olarak +3 ay ücretsiz kullanım hakkı sunar. Yani 12 ay için ödeme yaparak 15 ay boyunca Türkiye konumlu VPN kullanabilirsiniz.

Neden Tamamen Ücretsiz Bir Türkiye VPN’le İnternete Bağlanmamalıyım?

Ücretsiz bir VPN kullandığınız takdirde özellikle hassas verilerinizin bulunduğu web sitelerine girmek sizin açınızdan çok güvenli olmayabilir ve tahmin edebileceğiniz gibi çok daha fazla kişi de ücretsiz olarak bu hizmeti almaya çalıştığı için genellikle sunucuları çok daha yavaş olabilir.

Özetle: VPN ile Türkiye’ye Bağlanmak

Bazen online platformlardaki içeriklerin telif ve yayın hakları ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. Örneğin Netflix’te yayına giren bir Türk dizisini ya da filmini Almanya’da açtığınız Netflix hesabınızda göremeyebilirsiniz. Bu durumda Türkiye’de erişime açık içerikleri yurtdışından izlemek için konumu Türkiye gösteren bir VPN servisi kullanmanız gerekir.

Yurtdışındayken Netflix, Exxen ya da Amazon Prime gibi platformlardaki yerel içerikleri izlemek için ExpressVPN gibi güvenilir bir VPN tercih ederek kendi internet hızınızda hizmet almanız mümkün. ExpressVPN, 160’dan fazla ülkede 3000’in üzerinde sunucusuyla en çok kullanılan VPN’lerden biri. Üstelik ExpressVPN kullanıcılarının gerçek IP adresleri kayıt altına alınmaz ve kimseyle paylaşılmaz.

ExpressVPN, güvenli bir şekilde Türkiye’deki platformlara VPN üzerinden bağlanmanızı ve yerel içerikleri yüksek hızda izlemenizi sağlar. Yurtdışında yaşayan Türkler tarafından sıklıkla spor yayınları ve Türk yapımı içerikler için tercih edilebilecek bu VPN servisi, Türkçe dil desteği bulunan kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Üstelik 12 aylık aboneliklerde +3 ay ücretsiz kullanım hakkı kampanyasından da faydalanabilirsiniz. Bu demek oluyor ki 12 aylık ödeme yaptığınız VPN hizmetinden 15 ay faydalanacaksınız. 

Eğer üyeliğinizi başlattıktan sonra kullanmaktan vazgeçerseniz üyelik başlangıcından itibaren 30 gün içinde para iadesi garantisi mevcut.


Sıkça sorulan sorular

Türkiye’ye bağlanan ücretsiz VPN var mı?

Yurtdışından Türkiye’ye bağlanabilen ücretsiz VPN servisleri bulunsa da kişisel verileriniz açısından bu ücretsiz hizmet sağlayıcılar güvenilir olmayabilir. Gerçek IP adresinizin ya da kişisel bilgilerinizin paylaşılmadığından emin olmak için ExpressVPN gibi bilinen ve güvenilir bir VPN tercih edebilirsiniz.

ExpressVPN ücretli bir VPN servisi olsa da, ExpressVPN kampanya kodu ile yıllık pakette 12 aya ek olarak 3 ay ücretsiz kullanım hakkı ve 30 gün içinde para iade garantisi ile uygun fiyatlı ve güvenli bir VPN hizmeti alabilirsiniz.

VPN ile konumu Türkiye yapmak mümkün mü?

Elbette mümkün. ExpressVPN ve NordVPN gibi sağlayıcılar ile konumunuzu Türkiye’de gösterebilirsiniz. Böylece sadece Türkiye’de erişime açık olan içeriklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bunun için öncelikle seçmiş olduğunuz VPN servisinin internet sitesi ya da uygulaması üzerinden üyelik oluşturarak sunucu listesinden Türkiye’yi seçmelisiniz. Kurulum sonrası IP adresiniz Türkiye’de görüneceğinden dolayı Türkiye’deki içerikleri de hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Örneğin Netflix ya da Exxen gibi platformlara giriş yaptığınızda Türkiye konumundan üyelik oluşturmuş olacaksınız.

Yurtdışından Türk web sitelerine nasıl girilir?

Aslında birçok Türk internet sitesi yurtdışından da erişim açık. Fakat Netflix ve Exxen gibi platformlardaki bazı içerikler telif ve yayın hakları kısıtlamalardan dolayı yurtdışında farklılık gösterebilir. Türkiye’deki bazı yerel içeriklere yurtdışından erişiminiz olmayabilir. Bu durumda yurtdışından Türk sitelerine girmek ve özel içeriklere ulaşabilmek için ExpressVPN ya da NordVPN gibi VPN hizmetlerini kullanabilirsiniz.