Yurtdışında Türk Kanallarını İzlemek

Günümüzde Türk yapımlarının yurtdışında izlenme oranları oldukça yüksek. Yurtdışında yaşayan birçok kişi de Türk dizi ve filmlerini yaşadıkları ülkelerden izlemek istiyor. Peki, yurtdışında Türk kanallarını izlemek mümkün mü?

Bu yazımızda Türk kanallarını yurtdışından nasıl izlenebileceğini ve izleme alternatiflerinden bahsedeceğiz.

Yurtdışında Türk Kanalları Nasıl İzlenir?

Yurtdışından Türk kanallarını izlemek için çok fazla bir alternatif bulunmuyor. Türk kanallarına erişmek için kullanabileceğiniz en kolay yöntem çanak anten. Ancak çanak anten ile de istediğiniz her kanala erişmeniz mümkün olmayabilir.

Yurtdışında birçok bina çanak anten takılmasına da müsaade etmeyebiliyor. Bu durumda da Türk kanallarını izlemek için başka alternatif yöntemler bulunması gerekiyor.

Bu alternatiflerden birisi dijital yayın üyeliği almak. Digiturk, Tivibu ve D-smart gibi dijital yayın üyelikleri alarak özel bir uydu alıcısı ile bu dijital platformların yayın haklarını satın aldığı yayınları izleyebilmeniz mümkün.

Ancak bu platformları satın aldığınızda Netflix, Blutv, Exxen gibi içerikleri izlemeniz mümkün olmuyor. Bu tarz yayın üyeliklerinin dezavantajlı yanı ise sınırlı kanal ve sınırlı içerik sunması. 

Türk Dijital Platformları Yurtdışında İzlenir Mi?

Her platformun dijital ortama geçmesi birçok yayın şirketinin de dijital ortamda yayın yapmaya başlamasına neden oldu.

Netflix ve Amazon gibi birçok global şirket ile başlayan dijital yayıncılığa birkaç Türk firması da dahil oldu. Puhu Tv ve Blu Tv ile başlayan dijital yayıncılığa her gün yeni bir şirket ekleniyor. Peki, bu dijital platformları yurtdışında yaşayan biri kolaylıkla izleyebilir mi?

Bu sorunun yanıtı ise platforma göre değişkenlik gösteriyor. Örneğin Blutv yurtdışına özel bir paket sunuyor fakat kendi ürettiği içerikleri yurtdışında yayınlasa da Türkiye haklarına sahip olduğu bazı içeriklerin yurtdışı hakkına sahip olmadığı için yurtdışından tam olarak aynı yayınlara ulaşamayabiliyorsunuz.

Dijital yayın yapan Türk platformların yayınladıkları dizi ve film içeriklerinin bazıları sadece Türkiye üzerinden görüntülenebilir.

Ancak bu tarz içeriklere erişme için bir alternatifiniz bulunuyor. Netflix Türkiye’yi yurtdışında izlemek için Türkiye serverı olan VPN edinebilirsiniz. Bu yöntemle ülkenizi Türkiye olarak değiştirerek istediğiniz yayınları izleyebilirsiniz.

Yurtdışından Netflix Türkiye İzlenir Mi?

Günümüzde popülerleşen bir diğer seçenekte Netflix. Yurtdışında olduğu kadar Türkiye’de de izlenme oranları oldukça yüksek olan Netflix ile birçok içeriği istediğiniz zaman istediğiniz yerden izlemeniz mümkün.

Aylık bir ücret ödeyerek sınırsız bir içeriğe erişebilirsiniz. Ancak yurtdışında Netflix Türkiye’deki bazı içeriklere erişemeyebilirsiniz.

Yurtdışında Netflix Türkiye içeriklerine ulaşmak için en iyi alternatif güvenilir bir VPN ile giriş yapmak. Kullandığınız VPN bu konuda önemli. Çünkü Netflix özellikle ücretsiz VPN servislerini kolayca tespit edip engelliyor. Ancak ücretli ve güvenli bir VPN adresi kullanırsanız yurtdışında da istediğiniz Netflix Türkiye yapımlarına ulaşmanız mümkün. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz Yurtdışında Netflix İzlemek adlı yazımıza bakabilirsiniz.

BeinConnect ile Yurtdışında Süper Lig Maçlarını İzlemek

Süper Lig’in resmi yayıncısı Bein yurtdışında yaşayan Türkleri de düşünerek yurtdışına özel paketler de çıkarıyor. Bu paketler Türkiye’de olduğundan daha pahalı olsa da BeinConnect aracılığıyla telefon, tablet, akıllı TV ya da bilgisayarınızdan Süper Lig maçları ve platformdaki diğer dizi ve filmleri izlemek mümkün.

Eğer daha önce Türkiye’de aldığınız bir BeinConnect üyeliğiniz varsa bu üyelik yurtdışında çalışmayacaktır. Bunun için yurtdışına özel bir pakete sahip olmanız gerekiyor. Bu noktada Avrupa’da özellikle Euro bölgesinde yaşamayan Türkler biraz şanssız, çünkü yurtdışında Bein süper Lig için ülkelere özel bir fiyatlandırma yapmıyor ve fiyatlar Euro üzerinden hesaplanıyor.

Waipu TV ile Yurtdışında Türk Kanallarını İzlemek

Yurtdışında Türk kanallarını izlemek için bir yöntemde Waipu Tv. Waipu Tv, bir iptv sistemi. Yani kablo ya da çanak anten kullanmadan internet üzerinden erişim sağlayabileceğiniz bir uygulama. Waipu Tv ile Almanya’dan istediğiniz Türk kanallarını kolaylıkla izlemeniz mümkün. 

waipu türk kanalları

32 Türk kanalı ve 100’den fazla kanalı size sunan Waipu Tv ile aynı zamanda Netflix aboneliği de alabilirsiniz ve çift fiyat ödemeden aynı anda hem Netflix hem de Waipu Tv izleyebilirsiniz.

Waipu Tv kullanarak Türk kanallarını izlemek istiyorsanız aylık abonelik ücreti ödüyorsunuz. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal etme hakkınız bulunuyor. Telefon, tablet veya televizyondan izleyebileceğiniz gibi aynı anda 4 farklı cihazdan da izleme imkanınız bulunuyor.

Waipu Tv, yurtdışında Türk kanallarını izleyebileceğiniz ilk ve tek legal IPTV. Almanya çıkışlı olan bu uygulamayı Avrupa Birliği’nde olan bütün ülkelerde kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanabileceğiniz Avrupa Birliği ülkeleri listesi aşağıda yazılıdır.

 * AB ülkeleri: Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Hırvatistan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Avusturya, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İsveç, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Birleşik Krallık, Kıbrıs

Çanak anten, kablo ya da VPN gibi eklentilerle uğraşmadan kolayca istediğiniz Türk kanalını izlemek için en iyi yöntem olan Waipu Tv’yi değerlendirmenizi öneririz.

Waipu TV hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz Waipu Tv Nedir adlı yazımıza bakabilirsiniz.

Yurtdışına Özel Türk Kanalları

Özellikle kablo ya da çanak kullananların kolaylıkla erişebileceği yurtdışına özel kanallar bulunuyor. Euro D, Atv Avrupa, TRT World gibi birçok kanalın Avrupa’daki Türk izleyicilere özel olarak çıkardığı kanallar bulunuyor.

Bu kanalların yayın akışları genellikle ana kanallarından pek farklı değil. Çoğunlukla aynı içeriği sunan bu kanalları yurtdışından kolaylıkla seyredebilirsiniz. Ekstra bir eklenti veya ek ücret ödemeden kolaylıkla bu kanallara erişim sağlayabilirsiniz.

Yazımızda sizlere yurtdışında Türk kanalları izlemek için tercih edebileceğiniz yöntemleri anlattık. Özetle yurtdışında Türk kanallarını izlemek için size Türk yapımlarını sunan az sayıda dijital platformu seçmek ya da VPN dışında çok fazla tercih bulunmuyor.


İnternet üzerinden Türk kanallarının çoğuna erişim mümkün olsa da hem yüksek kalite hem de kesintisiz izleme imkanı için yukarıda anlattığımız seçeneklere bakabilirsiniz.