Yurtdışında Türk Kanallarını İzlemek

Günümüzde Türk yapımlarının yurtdışında izlenme oranları oldukça yüksek. Yurtdışında yaşayan birçok kişi de Türk dizi ve filmlerini yaşadıkları ülkelerden izlemek isteyebilir. Peki, yurtdışında Türk kanallarını izlemek mümkün mü?

Özellikle Almanya’da ve diğer Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye’deki televizyon yayınlarını nasıl takip edeceği merak konusu. Bu yazımızda Türk kanallarını yurtdışından nasıl izlenebileceğini ve izleme alternatiflerinden bahsedeceğiz.

Başka bir ülkeden Türk kanallarına ve Türkiye’deki dijital platformların yerel içeriklerine ulaşmak için neler yapabileceğinizi de açıklayacağız. Geleneksel bir yöntem olarak çanak anten bir seçenek olsa da, çanak antenler her konumda tüm kanallara erişim sağlamayabilir. Ayrıca Avrupa’daki bazı binalarda çanak anten kullanımı yasak olabilir. Bu durumda yurtdışından Türk kanallarını izlemek için ExpressVPN gibi alternatif yöntemleri tercih edebilirsiniz. 

ExpressVPN, Türkiye’de sunucusu bulunan en güvenilir ve en hızlı hizmet sağlayan VPN servislerinden biri. ExpressVPN kurulumunun ardından hangi ülkede yaşarsanız yaşayın Türkiye’deki kanalları ve dijital platformları Türkiye’deymiş gibi takip etmek mümkün.

ExpressVPN 3 ay ücretsiz kampanya

Yurtdışında Türk Kanalları Nasıl İzlenir?

Yurtdışından Türk kanallarını izlemek için çok fazla bir alternatifiniz yok. Türk kanallarına erişmek için kullanabileceğiniz en kolay yöntem çanak anten. Ancak çanak antenle de istediğiniz her kanala erişmeniz mümkün olmayabilir.

Yurtdışında birçok bina çanak anten takılmasına da müsaade etmeyebilir. Bu durumda da Türk kanallarını izlemek için farklı alternatif yöntemler bulmanız gerekir.

Bu alternatiflerden biri dijital yayın üyeliği almak. Digiturk, Tivibu ve D-Smart gibi dijital yayın üyelikleri alarak özel bir uydu alıcısı ile bu dijital platformların yayın haklarını satın aldığı yayınları izleyebilmeniz mümkün.

Ancak bu platformları satın aldığınızda Netflix, BlutvExxen gibi içerikleri izlemeniz mümkün değil. Bu tarz yayın üyeliklerinin bir diğer dezavantajlı yanı ise sınırlı kanal ve sınırlı içerik sunması. 

Bu noktada Türk kanallarını ve Türkiye’ye özel dijital platform içeriklerini izlemek için Türkiye’de sunucusu bulunan bir VPN kullanabilirsiniz. ExpressVPN gibi güvenilir VPN servisleri, siz farklı bir ülkedeyken konumunuzu Türkiye’de göstererek sadece Türkiye’den erişilebilen yerel içeriklere kolayca ulaşmanızı sağlar. 

Peki ExpressVPN kullanarak Türk kanallarını nasıl izleyebilirsiniz? Takip etmeniz gereken adımlar kısaca şöyle:

 1. ExpressVPN internet sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden üyelik oluşturun.
 2. Aylık ya da yıllık paketlerden size uygun olanı seçerek ödeme yapın.
 3. Ödeme sonrası sunucu olarak Türkiye’yi seçin ve kurulumu tamamlayın.
 4. Ardından Türk kanallarının internet sitelerinden ya da mobil uygulamalarından yayınları takip edebilirsiniz.
 5. Eğer Netflix, Exxen ya da BluTV’deki yerel içerikleri izlemek isterseniz bu platformlarda hesap oluşturarak Türkiye’deki içeriklere erişim sağlayabilirsiniz. VPN servisi, konumunuzu Türkiye’de göstereceği için hesabınız da Türkiye hesabı olarak açılacak.
 6. Üstelik ExpressVPN yıllık üyeliklerde 12 aya ek olarak +3 ay ücretsiz kullanım hakkı sunar. Yani 12 aylık üyelik satın aldığınızda 15 aylık VPN kullanım hakkı tanımlanır. Eğer satın alım sonrası kullanmaktan vazgeçerseniz üyelik tarihinden itibaren 30 gün içinde para iade garantisinden de yararlanabilirsiniz.
3 ay ücretsiz ExpressVPN üyeliği

Türk Dijital Platformları Yurtdışında İzlenir Mi?

Her platformun dijital ortama geçmesi birçok yayın şirketinin de dijital ortamda yayın yapmaya başlamasına neden oldu.

Netflix ve Amazon gibi birçok global şirket ile başlayan dijital yayıncılığa Türk firmaları da dahil oldu. PuhuTV ve BluTV ile başlayan dijital yayıncılığa her gün yeni bir şirket ekleniyor. Peki, bu dijital platformları yurtdışında yaşayan biri kolaylıkla izleyebilir mi?

Bu sorunun yanıtı ise platforma göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin BluTV kendi ürettiği içeriklerin dahil edildiği yurtdışına özel bir paket sunsa da yurtdışı üyeliği ile Türkiye’de yayında olan içeriklerin tamamına ulaşamayabilirsiniz. Bazı içeriklerin yayın hakları sadece Türkiye için geçerli olduğundan dolayı yurtdışındaki üyeliklerde bu içerikler yayına alınmaz. 

Bu yüzden dijital yayın yapan Türk platformların yayınladıkları dizi ve film içeriklerinin bazıları sadece Türkiye üzerinden görüntülenebilir.

Ancak bu tarz içeriklere erişmek için bir alternatifiniz var. Örneğin Netflix Türkiye’yi yurtdışında izlemek için Türkiye serverı olan VPN kullanımını tercih edebilirsiniz. Bu yöntemle ülkenizi Türkiye olarak değiştirerek istediğiniz yayınları izleyebilirsiniz.

Yurtdışından Netflix Türkiye İzlenir Mi?

Günümüzde giderek popülerleşen Netflix, yurtdışında olduğu kadar Türkiye’de de izlenme oranları oldukça yüksek bir dijital platform olarak birçok içeriği istediğiniz zaman istediğiniz yerden izlemenize olanak sağlar.

Netflix’e aylık bir ücret ödeyerek içeriklere sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Ancak yurtdışı üyeliği ile Netflix Türkiye’deki bazı içeriklere erişemeyebilirsiniz.

Yurtdışında Netflix Türkiye içeriklerine ulaşmak için en iyi alternatif güvenilir bir VPN ile giriş yapmak. Kullandığınız VPN bu noktada oldukça önemli. Çünkü Netflix özellikle ücretsiz VPN servislerini kolayca tespit edip engelleyebilir. Ancak ücretli ve güvenli bir VPN adresi kullanırsanız yurtdışında da istediğiniz Netflix Türkiye yapımlarına ulaşmanız mümkün. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz Yurtdışında Netflix İzlemek adlı yazımıza bakabilirsiniz.

BeinConnect ile Yurtdışında Süper Lig Maçlarını İzlemek

Süper Lig’in resmi yayıncısı Bein yurtdışında yaşayan Türkleri de düşünerek yurtdışına özel paketler de sunar. Bu paketler Türkiye’de olduğundan daha pahalı olsa da BeinConnect aracılığıyla telefon, tablet, akıllı TV ya da bilgisayarınızdan Süper Lig maçları ve platformdaki diğer dizi ve filmleri izleyebilirsiniz.

Eğer daha önce Türkiye’de aldığınız bir BeinConnect üyeliğiniz varsa bu üyelik yurtdışında çalışmayacaktır. Bunun için yurtdışına özel bir pakete sahip olmanız gerekir. Bu noktada Avrupa’da özellikle Euro bölgesinde yaşamayan Türkler biraz şanssız sayılabilir çünkü yurtdışında Bein süper Lig için ülkelere özel bir fiyatlandırma yapmadan ücretleri Euro üzerinden hesaplar.

Waipu TV ile Yurtdışında Türk Kanallarını İzlemek

Eğer Almanya’da yaşıyorsanız Türk kanallarını izlemek için bir diğer alternatif yöntem de Waipu TV. Waipu TV bir IPTV sistemi. Yani kablo ya da çanak anten kullanmadan internet üzerinden erişim sağlayabileceğiniz bir uygulama. Waipu TV ile Almanya’dan istediğiniz Türk kanallarını kolaylıkla izlemeniz mümkün. 

waipu türk kanalları

Kullanıcılarına 32 Türk kanalı ve 100’den fazla kanal sunan Waipu TV ile aynı zamanda Netflix aboneliği de alabilirsiniz ve çift ödeme yapmadan aynı anda hem Netflix hem de Waipu TV izleyebilirsiniz.

Waipu TV kullanarak Türk kanallarını izlemek istiyorsanız aylık abonelik ücreti ödemeniz gerekir. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal etme hakkınız var. Telefon, tablet veya televizyondan izleyebileceğiniz gibi aynı anda 4 farklı cihazdan da izleme imkanı sağlar.

Waipu TV, Almanya’dan Türk kanallarını izleyebileceğiniz ilk ve tek yasal IPTV. Almanya merkezli bu uygulama henüz Avrupa Birliği’nde ya da diğer ülkelerde kullanılamıyor. 

Eğer Almanya’daysanız çanak anten, kablo vb ile uğraşmadan kolayca istediğiniz Türk kanalını izlemek için en iyi yöntemlerden biri olan Waipu TV’yi değerlendirmenizi öneririz.

Yurtdışına Özel Türk Kanalları

Özellikle kablo ya da çanak kullananların kolaylıkla erişebileceği yurtdışına özel kanallar bulunuyor. Euro D, ATV Avrupa, TRT World gibi birçok kanalın Avrupa’daki Türk izleyicilere özel olarak çıkardığı kanallar mevcut.

Bu kanalların yayın akışları genellikle ana kanallarından pek farklı değil. Çoğunlukla aynı içeriği sunan bu kanalları yurtdışından kolaylıkla seyredebilirsiniz. Ekstra bir eklenti veya ek ücret ödemeden kolaylıkla bu kanallara erişim sağlayabilirsiniz.

Avrupa’da Türk Kanalları Nasıl İzlenir?

Avrupa ülkelerinden Türk kanallarını izlemek için daha önce de bahsettiğimiz gibi farklı alternatif yöntemler mevcut. 

İlk olarak çanak anten ile yurtdışından bazı Türk kanallarına erişim sağlamak mümkün olsa da Avrupa’daki binalarda çanak anten yasak olabileceğinden ve kısıtlı kanal sayısından dolayı bu yöntem çok tercih edilmez. Benzer şekilde ATV Avrupa, Euro D gibi Türkiye’deki kanalların yurtdışına açık kanalları da izlenebilir. Fakat Türkiye’deki her kanalın bu şekilde bir yurtdışı kanalı bulunmadığından bu da kısıtlı bir yöntem sayılabilir.

Eğer Almanya’da yaşıyorsanız Waipu TV de Türk kanallarını izlemek için tercih edebileceğiniz bir yöntem. Waipu TV’nin aylık abonelik sistemi ile Türk kanallarına erişim sağlayabilirsiniz.

Fakat Waipu TV ile dijital platformların Türkiye’deki içeriklerini izleyemezsiniz. Bunun için ExpressVPN gibi Türkiye’de sunucusu bulunan bir VPN servisi kullanmanız gerekir. VPN sayesinde sunucunuzu Türkiye seçerek Türkiye’ye özel içerikleri de yurtdışından izleyebilirsiniz.

Almanya’da Türk Kanalları Nasıl İzlenir?

Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları, sıklıkla Türkiye’deki yayınları ve içerikleri takip etmenin yollarını araştırıyor. Çanak anten, IPTV platformu Waipu TV ve ExpressVPN gibi bir VPN servisi kullanımı yaygın kullanılan yöntemler olarak öne çıkıyor. 

Yurtdışındaki Türkler artık anten kurulumu, kablo bağlama ve uydu ayarları gibi işlemlerle uğraşmak yerine IPTV ya da VPN ile kolayca Türk kanallarını izlemeyi tercih etmeye başladı. Yalnızca Almanya’da kullanılabilen Waipu TV ile Türk televizyon kanallarını aylık bir ücret karşılığında izleyebilirsiniz. Ya da Türkiye’de sunucusunu bulunan bir VPN kullanarak hem Türk TV kanallarını hem de dijital platformlardaki ulusal içerikleri Türkiye’deymişsiniz gibi izleyebilirsiniz.

VPN ile Türk kanallarını izlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. ExpressVPN gibi Türkiye’de sunucusu olan güvenilir bir VPN seçin.
 2. Aylık ya da yıllık abonelik ile üyelik oluşturun.
 3. Ödeme adımını tamamladıktan sonra sunucu olarak Türkiye’yi seçin.
 4. Kurulumun ardından dilediğiniz TV kanalının ya da dijital platformun internet sitesine giriş yaparak içeriklere ulaşabilirsiniz.

Eğer Netflix ya da Exxen gibi ücretli bir platformdaki içerikleri izlemek isterseniz bu sitelerde oluşturacağınız üyelik ücretleri Türkiye’deki fiyatlandırma üzerinden olacağını da hatırlatmak isteriz.

Almanya’da Türk Kanalları Nasıl Ayarlanır?

Almanya’daki televizyonunuzdan Türk kanallarını izlemek mümkün. Peki Almanya’da Türk kanalları hangi uyduda yer alır? Almanya’da Türk kanallarının yayınları Türksat 42 E (4A) uydusu üzerinden yapılır. 

Türk kanallarını Almanya’daki televizyonunuzdan izlemek için takip etmeniz gereken adımlar kısada şöyle:

 1. Çanak anten kurulumuzu yapın.
 2. Uydu alıcınızı açın ve ayarlar/kurulum menüsüne girin.
 3. Tek kanal arama sekmesine tıklayın.
 4. Uydu sekmesinden Türksat 42 E (4A) paketini seçin.
 5. Şebeke arama kısmını aktif hale getirin.
 6. Bu şekilde otomatik frekans ve kanal arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Türk Kanalları Nasıl İzlenir?

Yurtdışındayken bazı Türk kanallarını Youtube üzerinden izlemeniz mümkün olabilir. İzlemek istediğiniz TV kanalının Youtube kanalını ziyaret ederek içeriklerin yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol edebilirsiniz.

Netflix ve Exxen platformlarında da yurtdışı üyelik şansı bulunsa da yayın haklarından dolayı Türkiye’de yayında olan tüm içerikler yurtdışı üyelik paketlerine dahil olmayabilir. Örneğin Exxen’in spor platformu olan Exxenspor yayın ve telif haklarından dolayı yurtdışından izlemek isteyenler için henüz bir yurtdışı paketi sunmuyor ve sadece Türkiye üzerinden erişime açık.

Eğer başka bir ülkeden yayın hakları yalnızca Türkiye’de olan yerel yapımları izlemek istiyorsanız ExpressVPN ile konumunuzu Türkiye olarak gösterebilir ve Türkiye’de yayında olan tüm içerikleri kesintisiz izleyebilirsiniz. 

Özetle: VPN ile Türkiye’ye Bağlanmak

Bu yazımızda yurtdışında yaşarken Türk kanallarını ve Türkiye’deki dijital platformlarını takip etmek için kullanabileceğiniz alternatif yöntemlerden ve bu yöntemlerin hem avantajlarından hem de dezavantajlarından kısaca bahsettik.

Geleneksel bir yöntem olan çanak anten ve kablolu yayınlar hem uğraş gerektiren işlemler hem de kısıtlı kanal yayınından dolayı artık çok kişi tarafından tercih edilmiyor. Yayınları hızlı ve güvenilir bir şekilde izlemenizi sağlayan IPTV ve VPN servislerinin giderek popülerleştiği de gözle görülen bir gerçek. Waipu TV gibi IPTV seçenekleri Türk kanallarına erişim sağlasa da dijital platformların Türkiye’deki yapımlarını izlemenize olanak sağlamaz. Bu noktada Türk yapımlarını izlemek için tercih edebileceğiniz en iyi yöntemlerden biri ExpressVPN gibi bir VPN kullanımı. 

12 aylık aboneliklerde +3 ay ücretsiz kullanım sunan ExpressVPN indirim kodu ile ile yıllık üyelik satın aldığınızda 15 ay boyunca Türkiye’deki tüm kanalları ve dijital platform içeriklerini güvenilir ve kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz. İndirim kodunu kullanmak için ek bir işlem yapmanız gerekmiyor, aşağıdaki butona tıklayarak üye olduğunuzda, yıllık abonelik almanız yeterli.


Yazımızda sizlere yurtdışında Türk kanalları izlemek için tercih edebileceğiniz yöntemleri anlattık. Özetle; yurtdışında Türk kanallarını izlemek için size Türk yapımlarını sunan az sayıda dijital platformu seçmek ya da VPN dışında çok fazla tercih bulunmuyor.

İnternet üzerinden Türk kanallarının çoğuna erişim mümkün olsa da hem yüksek kalite hem de kesintisiz izleme imkanı için yukarıda anlattığımız seçeneklere bakabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Almanya’dan Türk kanalları nasıl izlenir?

Almanya’dan Türk kanallarını izlemek için çanak anten, Youtube, Waipu TV ve VPN seçenekleri mevcut. Çanak anten kurulumuna Avrupa’da her yerde izin verilmediği ve her kanal çekmediği için artık pek tercih edilmeyen bir opsiyon. Bazı Türk dizileri Youtube kanallarına yüklense de çoğu içeriği Youtube’da bulamayabilirsiniz. Waipu TV aylık aboneliğiyle ise 30 Türk kanalını izlemek mümkün. 

En kapsamlı seçenek ise ExpressVPN gibi Türkiye’de sunucusu bulunan bir VPN servisi kullanmak olabilir. VPN kurulumu ile Türk kanallarını ve dijital platformlardaki yerel yapımları izlemek mümkün.

Avrupa’dan Türk kanalları nasıl izlenir?

Avrupa’daki Türkler Türk kanallarını izlemek için geçmişte sıklıkla çanak anten kullansa da kısıtlı sayıda kanal seçeneği ve kablo bağlantı işlemlerinden dolayı artık pek tercih edilmeyen bir yöntem. Ayrıca çoğu dikkat çeken içeriğin dijital platformlarda yer almasıyla birlikte ExpressVPN gibi güvenilir ve hızlı hizmet sağlayan VPN’ler daha avantajlı hale geldi.

ExpressVPN sayesinde hangi ülkede olursanız olun sadece Türkiye’de yayında olan içerikleri Türkiye’deymiş gibi takip edebilirsiniz. Örneğin Netflix Türkiye içeriklerini ve Exxenspor yayınlarını Avrupa’dan izlemek ExpressVPN ile oldukça basit.

Yurtdışından BluTV nasıl izlenir?

BluTV yurtdışındaki kullanıcılar için üyelik fırsatı sunsa da yurtdışı üyeliğindeki içerikler ile Türkiye hesaplarında erişime açık içerikler aynı olmayabilir. Bazı yapımların telif ve yayın hakları sadece Türkiye’de geçerli olduğu için yurtdışından abone olduğunuzda tüm içerikleri göremeyebilirsiniz.

Yurtdışından BluTV Türkiye içeriklerini izlemek istiyorsanız ExpressVPN kullanarak Türkiye sunucusu üzerinden üyelik oluşturabilirsiniz. IP adresiniz Türkiye’de görüneceği için Türkiye’de yayında olan tüm dizi ve filmleri ExpressVPN sayesinde izleyebilirsiniz.

Bein Connect yurtdışında izlenir mi?

Bein Connect Türkiye’de kullanıcılarına eğlence ve spor paketleri sunsa da yurtdışı kullanıcıları spor içeriklerini izleyemiyor. Maçların yayın hakları sadece Türkiye için alındığından dolayı yurtdışı aboneliği le spor içeriklerini izlemek mümkün değil. Eğlence paketindeki bazı yapımlar da aynı şekilde sadece Türkiye kullanıcılarının erişimine açık.

Bu noktada yurtdışından Bein Connect izlemek için ExpressVPN gibi Türkiye sunucusu bulunan bir VPN servisini tercih edebilirsiniz. VPN sayesinde IP adresiniz Türkiye’de görünür ve Türkiye’ye özgü içeriklere erişiminiz sağlanır.