Waipu TV Nedir: Almanya’dan Türk Kanallarını İzlemek

Almanya’da yaşıyorsunuz ancak sevdiğiniz Türk programlarını da izlemek istiyorsunuz. Bu Türk yayınlarının izlemek için farklı yollar mevcut. Örneğin çanak anten taktırabilir ve bu yolla sevdiğiniz Türk yayınlarını izleyebilirsiniz. Ancak size daha kolay bir öneriyle geldik: Waipu TV

Waipu TV ile kolayca çanak antenle ya da kablo yayınlarıyla uğraşmadan istediğiniz zaman, istediğiniz yerden bir abonelik ile istediğiniz Türk programlarını izleyebilirsiniz.

Waipu TV Nedir?

Bir IPTV sistemidir. Çanak ya da kablo kullanmadan internet üzerinden erişim sağlayabileceğiniz bir uygulamadır. Waipu TV Türk ile istediğiniz Türk kanallarını ve programlarını izleyebilirsiniz.

Ayrıca Waipu TV ile Netflix izleme imkânınız da bulunuyor. TV programlarını kayıt etme seçeneği ile daha sonra internete girmeden de izleyebilirsiniz. Yurtdışında Netflix Türkiye izleme yazımızda da Almanya’ya açık olmayan Türk Netflix içeriklerini nasıl izleyebileceğinizden bahsetmiştik. O yazımız da size Türk içerikleri için bir yol gösterebilir.

Waipu TV’de Hangi Kanallar Var?

Sistemde 158 kanal bulunmaktadır. Bu kanallardan 134 tanesi HD olarak yayın yapmaktadır. 158 kanaldan 32 tanesi ise Türk kanallarıdır. Geri kalanlarını ise Alman kanalları oluşturuyor. İzleyebileceğiniz kanalların tam listesine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Waipu TV Ücretleri

Waipu TV ile Türk yayınları izlemek isteyen izleyiciler için 2 farklı abonelik imkânı sunuyor. Türk Paketi ve Perfect Plus Türk paketi. Türk Paketi 9.99 €, Perfect Plus ise 12.99 €. Bu paketlerden herhangi birini 1 ay boyunca ücretsiz olarak deneyerek kararınızı verebilirsiniz.

Waipu TV ile birlikte Netflix izlemek istiyorsanız fiyatlar artış göstermektedir. Fiyatların değişebileceğini unutmayın. Abone olmak istiyorsanız ücretlendirmeye mutlaka tekrar bakınız. Fiyat listesine ve erişebileceğiniz içeriklere resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ödemeler aylık olarak gerçekleşiyor. Ödemeleriniz PAYPAL, Mastercard, VISA ve SEPA ile yapabilirsiniz.

Waipu TV Nasıl Kullanılır?

Waipu TV kullanmak oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey bir üyelik açıp istediğiniz paketi seçmek. Bir ay boyunca ücretsiz deneme imkânı sunan Waipu TV yine de kayıt olurken hesap bilgilerinizi istiyor. Bir ay boyunca hesabınızdan hiçbir şekilde para çekilmiyor ve ay sonunda eğer kullanmaktan vazgeçerseniz iptal etme hakkınız da bulunuyor.

İstediğiniz herhangi bir cihazdan Waipu TV’yi izleyebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken Waipu TV uygulamasını cihazınıza yüklemek. 4 farklı cihazdan aynı anda izleme imkânıyla ister telefon isterseniz de televizyonunuzdan Türkiye’deki herhangi bir kanalı izleme imkânınız bulunuyor. 

Waipu TV ve Netflix

Netflix dünyada oldukça yaygın bir yayın şirketi. Belgesel, dizi ve filmleriyle birçok insanın kullandığı bir uygulama halini aldı. Peki, Waipu TV üyeliği ile aynı anda Netflix izleyebileceğinizi de biliyor musunuz? 

Waipu TV üyeliği alırken Perfect Plus aboneliğini seçerseniz çift ücret ödemeden Netflix aboneliği de almış olacaksanız ve Netflix içeriklerine de erişebileceksiniz. Waipu TV size Netflix hesabınızı oluşturabilmeniz için bir mail hesabı gönderecek ve ödemeleriniz Waipu TV üzerinden yapılacak.

Eğer Netflix üyesi iseniz ve Waipu TV’de kullanmak istiyorsanız Netflix üyeliğinizi Waipu TV’ye bağlamak için bir e-mail alacaksanız. Bu bağlantıyı tamamladığınızda ödemeleriniz Waipu TV üzerinden olacak. Eğer Waipu TV üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız Netflix hesabınız Netflix üzerinden çalışmaya devam eder. Ücretlendirme bu durumda Netflix tarafından yapılır.

*Waipu TV üzerinden Netflix kullanmak isterseniz aylık ödemelerinizde 1.50 €’ya kadar tasarruf edebilirsiniz.

*Netflix hesabınızı üçüncü taraf sağlayıcılarından aldıysanız (Apple ve Amazon gibi) Netflix rezervasyonunuz Waipu TV tarafından yapılamaz. Sadece Waipu TV’nin kendi sitesinden doğrudan abonelik yaptıran müşteriler tarafından kullanılabilir.

Waipu TV Kullanmak Yasal mı?

Waipu TV, yurtdışında Türk kanallarını izleyebileceğiniz ilk ve tek legal IPTV. Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz ve herhangi bir sorunda sorularınıza cevap alabileceğiniz bir sistemi bulunmaktadır. 

Hangi Ülkelerde Kullanılır?

Almanya çıkışlı olan Waipu TV’yi AB(Avrupa Birliği) olan bütün ülkelerde kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanabileceğiniz AB ülkeleri listesi aşağıda yazılıdır.

* AB ülkeleri: Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Hırvatistan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Avusturya, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İsveç, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Birleşik Krallık, Kıbrıs

Kısaca Waipu TV

  • 32 Türk kanalı dışında 100’den fazla kanal izleme imkânı sunan yasal bir IPTV’dir.
  • Bu kanallar dışında ek olarak Netflix aboneliği de açabilir ve çift ücret ödemeden daha uygun bir fiyattan Netflix de izleyebilirsiniz.
  • İstediğiniz zaman iptal ettirme hakkınızı bulunmaktadır. Ödemeler aylık olarak yapılmaktadır.
  • Aynı anda 4 farklı cihazdan izleme imkânı sunar.
  • İnternet olmadan izlemek istediğiniz programlar için kayıt imkânı tanımaktadır.
  • Çanak anten, kablo tv veya VPN gibi eklentilerle uğraşmadan kolayca istediğiniz kanalı izleyebilirsiniz.

Yurtdışından Türk kanallarını izlemek için yurtdışından Türkiye VPN kullanımı hakkında da bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz.


** Yayın hayatına yeni başlayan Waipu TV, Almanya’da yaşayan birçok Türk vatandaşını kolayca ve legal olarak Türk yayınlarıyla buluşturuyor. Günümüzde oldukça yaygınlaşan yayın servisleri (Netflix, Amazon Prime, HULU gibi) istediğimiz her yerde istediğimiz programları izleme kolaylığı sağlıyor.

Waipu TV henüz yeni olmasıyla sadece Avrupa Birliği üyesi ülkelerde izleme sağlayabiliyor. Ancak sunduğu avantajlar oldukça iyi. Sizde Türk kanallarını izlemek için alternatif bir yol arıyorsanız Waipu TV’yi değerlendirmenizi öneririz.