Yurtdışından Exxen İzlemek: Adım Adım Anlatım

GÜNCELLEME: Yazımızı hazırladığımız sırada Exxen platformu henüz yurtdışından abonelik alımına açılmamıştı. Şimdi ise Exxen’e yurtdışından da kolaylıkla abone olabilirsiniz. Exxenspor ve yurtdışından maç izleme konusuna bu yazımızın sonunda değineceğiz.

Yazımız henüz Exxen yurtdışı paketlerini açıklamadan önce yazılmıştı ve Exxen’e yurtdışında olsanız bile Türkiye üzerinden nasıl bağlanabileceğinizi açıklamıştık. Yine benzer bir sorun olması durumunda ya da Exxen’e yurtdışındayken özel olarak Türkiye’den bağlanmak isterseniz neler yapabileceğinizi öğrenmek için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.


Acun Ilıcalı’nın kurduğu Exxen platformu 1 Ocak 2021 itibariyle açıldı fakat yurtdışındaki Türklerin şu an için platformdaki tüm içeriklere ulaşması henüz mümkün değil. Peki yurtdışındayken Exxen izlenebilir mi? Bu yazımızda bu konuda neler yapılabileceğinden bahsedeceğiz.

ExpressVPN 3 ay ücretsiz kampanya

Özellikle birçok Youtuber’ın Exxen platformuna geçmesiyle bu içerikleri takip eden yurtdışındaki Türkler, Exxen platformunda üyelik oluşturmak istese de şu an için sistem yurtdışından üyeliğe izin vermediği için bu mümkün değil. 

Yurtdışından Exxen izlemek için özel paketler ve fiyatlar ile platformun yurtdışındaki izleyiciler için de kısa süre içerisinde açılması söz konusu. Peki şimdilik ne yapabilirsiniz? 

Bu yazımızda yurtdışındayken Exxen ve Exxenspor içeriklerini izlemek için neler yapabileceğinizden ve ExpressVPN gibi VPN servislerini nasıl kullanacağınızdan bahsedeceğiz. 

Yurtdışından Exxenspor İzlemek

Yazının alt kısmında yazdıklarımız 1 Ocak’ta açılan Exxen platformunu yurtdışından izlemeye ayrılmıştı ve Exxen yurtdışı paketlerini açıklayınca bu konu önemini biraz yitirdi. Şimdi ise yurtdışından Exxenspor izlemek mümkün mü sorusu devreye girdi. Şimdilik denediğimiz kadarıyla Exxenspor’a yurtdışından üye olmak mümkün değil.

Bu da yayıncıların Şampiyonlar Ligi gibi yayın haklarını ülkelere özel aldıkları için beklenen ve normal bir durum. Yazının altında açıkladığımız VPN metodu yoluyla Exxen’e Türkiye üzerinden girip Exxenspor aboneliği alarak yayını izleyebilirsiniz.

Not: Şampiyonlar Ligi gibi yayınlarda yayıncıların VPN’leri engellemeye çalıştıkları bilinir. Bu sebeple Exxenspor’a erişim sağlamak için VPN tercih edebilirsiniz. 

Güvenilir VPN hizmetlerinden biri olan ExpressVPN, yıllık üyelik alımında 12 aya ek olarak +3 ay daha ücretsiz kullanım hakkı sunar. Üstelik üyelik oluşturduktan sonra 30 gün içinde para iade garantisi mevcut

Farklı platformlarda ve uygulamalarda kullanılabildiği gibi Türkçe dil desteği de olduğu için ExpressVPN’in oldukça kullanıcı dostu bir VPN servisi olduğunu söyleyebiliriz.

Yurtdışından Exxenspor izlemek için VPN kullanmayı tercih ederseniz 1 aylık abonelik alarak yayın kalitesini deneyebilirsiniz.

Yurtdışından Exxen İzlemek için Ne Yapabilirsiniz?

Bu sorunun cevabı kısaca, VPN kullanmak.

Yurtdışında Netflix aboneliğine sahip olanlar da belki bu duruma aşina olabilir, Exxen platformunda orijinal içerikler yer alır fakat bu içerikler tüm ülkelerde aynı anda gösterime girmeyebilir. Örneğin Exxen’de “Kore Yapımları” şeklinde bir kategori mevcut fakat bu kategoride yayınlanan içeriklerin hakları muhtemelen Exxen tarafından sadece Türkiye için alındı.

Bu sebeple platformun Türkiye’de aktif olmasının ardından yurtdışı kullanıcıları için de Türkiye dışında haklarına sahip olmadıkları içeriklerin dahil olmadığı özel bir paket hazırlığı içinde olduğunu tahmin edebiliriz.

Yurtdışındaki Türkler ise bir Türkiye VPN adresiyle Exxen izlemeye başlayabilir. Bu noktada ücretsiz bir VPN kullanmak isterseniz çözüm yollarından biri de hesabı Türkiye’de yaşayan bir yakınınız aracılığıyla açıp ardından yurtdışında Türkiye VPN açarak izlemeye devam etmeniz.

Türkçe dil desteği ile yurtdışında yaşayan Türkler için kullanımı oldukça kolay olan ExpressVPN, yıllık üyelik alımlarında 12 aya ek olarak +3 ay ücretsiz kullanım hakkı sunar. Buna ek olarak üyeliğinizi başlattıktan sonra eğer üyeliğinizi sonlandırmak isterseniz 30 gün içinde para iadesi de alabilirsiniz. Bu fırsat yalnızca yeni üyelikler için geçerli olduğunu da hatırlatmak isteriz. 

exxen için express vpn

Exxen yurtdışından nasıl izlenir? 

Yurtdışından VPN kullanarak Exxen izlemek için takip etmeniz gereken adımlar kısaca şöyle:

1.Adım: Güvenilir bir VPN programı seçin ve satın alın.

Piyasada birçok ücretsiz VPN hizmeti bulabilirsiniz fakat bu ücretsiz VPN’ler ile yüksek hızda güvenilir bir hizmet almak pek mümkün değil. Hız ve güvenlik sorunu yaşamamak için Türkiye’de sunucusu bulunan ve yüksek hız sağlayan güvenilir bir VPN tercih etmelisiniz.

Türkçe dil desteği de bulunan en popüler ve güvenilir VPN programlarından biri olan ExpressVPN, yurtdışından Exxen izlemek için tercih edebileceğiniz bir VPN seçeneği.

2.Adım: Seçtiğiniz VPN’i kurun ve sunucu seçin.

Seçtiğiniz VPN servisini kullanmak istediğiniz süreye göre bir paket seçerek satın alın. Ardından sunucu olarak Türkiye’yi seçerek VPN’e bağlanın.

3.Adım: Exxen platformuna girin ve üyelik oluşturun.

VPN bağlantısını gerçekleştirdikten sonra cihazınızdan Exxen platformuna giriş yaparak üyelik oluşturun. Reklamlı ya da reklamsız aylık ve yıllık abonelik seçeneklerinden size uygun olanı seçin ve ödeme adımına ilerleyin. 

4.Adım: Ödeme sonrası içerikleri izlemeye başlayın.

Ödemeyi başarıyla tamamladıktan sonra Exxen’deki Türkiye’de erişime açık tüm içerikleri artık yurtdışından izleyebilirsiniz. 

İçerikleri izlerken hız sorunu yaşamamak ve VPN ile güvenilir bir şekilde Exxen izlemek için ExpressVPN’i tercih edebilirsiniz.

Ayrıca ExpressVPN ve Exxen platformlarını Android ya da IOS fark etmeksizin hem mobil cihazlarınızda hem de tabletinizde kullanabilirsiniz.

Exxen, yurtdışı üyeliklerde tüm içeriklere erişim sağlamayabilir. Bu noktada bu tür coğrafi kısıtları aşmanız için VPN kullanımı en iyi seçeneklerden biri. Eğer yurtdışından Exxen izlemek için güvenilir bir VPN hizmeti almak isterseniz ücretli olsa da sunucularıyla dünyanın birçok farklı ülkesine yüksek hızla bağlanmanızı sağlayan ExpressVPN’i deneyebilirsiniz. 

Şu an için Exxen üzerinde VPN kullanımına karşı bir kısıtlama mevcut değil. Eğer daha önce Yurtdışından Netflix için VPN kullanarak Türkiye’ye bağlanmaya çalıştıysanız birçok ücretsiz VPN servisinin çalışmadığını fark etmiş olabilirsiniz. Fakat Exxen için şimdilik böyle bir durum söz konusu değil. 

Exxen Üyelik Almanya

Exxen, şu anda yurtdışı üyelik paketiyle Almanya’dan da üyelik alınarak izlenebilir. Ancak içeriklerin yayın haklarından dolayı Almanya’daki üyeliğinizle izleyebileceğiniz içerikler Türkiye’dekinden farklı olabilir. Exxen’deki bazı içerikler sadece Türkiye’de yayınlanıyor olabilir.

Almanya’da yaşayan kullanıcılar bu tür farklılıklar yaşamamak adına ExpressVPN gibi VPN servisleriyle Exxen’e Türkiye sunucusuyla erişim sağlayarak Türkiye’deki platformda yer alan tüm içerikleri izleyebilirler.

VPN kurulumu sonrası Exxen platformuna giriş yaptığınızda Türkiye’den erişim sağlamış gibi hiçbir kısıtlama veya değişiklik olmadan tüm içeriklere ulaşabilirsiniz.

Exxen Spor Paketi Almanya

Almanya’dan Exxenspor içeriklerini izlemek için VPN kullanmanız gerekir. Exxenspor içeriklerinin yayın hakları sadece Türkiye için alındığından dolayı yurtdışı üyelik seçeceği henüz mevcut değil.

Türkiye’de Exxenspor üyeliği Haziran 2023 itibariyle reklamlı aylık 144.90 TL ve reklamsız aylık 169.90 TL. Eğer içerikleri kısa süreli takip etmek yerine tüm sezon izlemek isterseniz sezonluk paketler ise aylık olarak reklamlı 119 TL ve reklamsız 139 TL olarak belirlenmiş.

Yurtdışından Exxen’de Hangi İçerikleri İzleyebilirsiniz?

Exxen platformu sektöre birçok farklı alanda orijinal içeriklerle girdi. İlk günlerde Exxen’in dizi alanında en çok konuşulacak işleri Aleyna Tilki ve Survivor’la adını duyuran Cemal Can’ın başrolünde oynadığı İşte Benim Masalım ve Onur Ünlü’nün yönettiği Haluk Bilginer’in başrolünde oynadığı Şeref Bey olacak. 

Platform en büyük farkı ise programlar alanındaki içerikler. Fenomenler başlığının altında Hasan Can Kaya, Enes Batur, Orkun Işıtmak, Chaby, Enes Arıkan gibi özellikle sosyal medya üzerinden çok hızlı bir şekilde popülerliğe kavuşan yıldızlar var.

Komedi ve fenomenler bölümünde Tolga Çevik, Feyyaz Yiğit gibi sayamadığımız pek çok isim mevcut . Exxen, sosyal medya üzerinden yıldızı parlayan birçok ismi kadrosunda barındırarak Netflix gibi platformları sevenler için farklı bir alternatif olabilir.

exxen-icerikleri

Yurtdışında Exxen İzlemek için Ücret Ne Kadar?

Şimdilik Haziran 2023 itibariyle yurtdışına özel Exxen platformunun fiyatları açıklanmadığı için yurtdışı fiyatlarına dair bir bilgimiz yok. Türkiye’de aylık reklamlı 64.90 TL ve reklamsız 89.90TL olarak açıklanan ücretlere baktığımızda yurtdışı fiyatlarının dolar/euro endeksli olması ve Türkiye’deki üyelik ücretlerinden daha yüksek olması muhtemel. Tamamen kişisel tahmin olarak yurtdışı için 10 Euro civarında bir ücretle reklamsız tek paket beklendiğini söyleyebiliriz ama muhtemelen gerçek fiyatı kısa süre içerisinde öğrenebileceğiz.

Özetlemek gerekirse şimdilik Exxen yurtdışında izlemek için özel bir paket çıkarmamış olsa da VPN aracılığıyla Türkiye’deki içeriklere ulaşmak mümkün.

Exxen Yurtdışı Üyelik Ücretli 2023

ExxenExxenspor 
Reklamlı/Aylık64,90 TL144.90 TL
Reklamsız/Aylık89.90 TL169.90 TL
Reklamlı/Yıllık54 TL x 12 ay119 TL x 12 ay
Reklamsız/Yıllık74,90 TL x 12 ay139 TL x 12 ay
Bu ücretler araştırma tarihimiz olan Haziran 2023’te Exxen sitesinden alındı fakat süreç içinde fiyat güncellemesi yapılabilir. Bu noktada üyelik ücretleriyle ilgili en doğru bilgi için Exxen internet sitesini takip etmeniz gerektiğini belirtelim.

Exxenspor yayın haklarından dolayı henüz yurtdışı abonelik seçeneği mevcut değil.

exxen-almanya-uyelik-fiyat
Yukarıdaki görsel, makalemiz Eylül 2021’de yayımlandığında alınmıştır.

Exxenspor Paketi Yurtdışı

Exxenspor içeriklerinin yayın hakları sadece Türkiye için alındığından dolayı Exxenspor yurtdışı üyeliği henüz mevcut değil. Bu nedenle spor içeriklerini takip etmek için ExpressVPN gibi bir VPN servisi kullanmanız gerekir.

Öncelikle ExpressVPN abonelik paketlerinden size uygun olanı seçerek ödeme yaptıktan sonra hızlı ve basit bir şekilde kurulum yapabilirsiniz. Sunucu olarak Türkiye’yi seçtikten sonra Exxenspor platformuna giriş yaparak Türkiye üzerinden üyelik satın alabilir ve içerikleri izlemeye başlayabilirsiniz.

Yurtdışından Exxen ile Şampiyonlar Ligi maçları nasıl izlenir?

Türkiye’de UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını ücretsiz olarak izlemek mümkün değil. UEFA Şampiyonlar Ligi 2023-2024 sezonu maçlarının Türkiye’deki yayın hakları Exxen platformu tarafından satın alındığı için bu ligdeki maçlar Türkiye’de yalnızca Exxenspor üzerinden izlenebilir. Ülkemizi bu dünyaca ünlü ligde temsil eden Galatasaray maçları da canlı olarak Exxenspor platformunda yer alıyor. 

Türkiye’deki futbolseverlerin UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını izleyebilmek için aylık ya da sezonluk Exxen spor paketlerinden birini satın alması gerekir. Ancak bu imkan şu an için yurtdışındaki vatandaşlarımız için geçerli değil. Eğer Türkiye’de yaşamıyorsanız Exxen platformundaki eğlence içerikleri için yurtdışı abonelik paketleri mevcut ancak Exxenspor’daki Şampiyonlar Ligi maçları güncel olarak yurtdışından erişime kapalı görünüyor.

Bu noktada yurtdışından Şampiyonlar Ligi maçlarını Türkçe anlatımla izlemek istiyorsanız ExpressVPN gibi güvenilir bir VPN servisini tercih edebilirsiniz. VPN ile IP adresinizi Türkiye’de göstererek yurtdışından Exxenspor üyeliği satın almak mümkün. ExpressVPN kullanarak Şampiyonlar Ligi maçlarını izlemek için yapmanız gerekenler adım adım şöyle:

  1. İlk olarak ExpressVPN websitesini ziyaret ederek üye olun.

Eğer ExpressVPN’e ilk kez abone oluyorsanız yeni abonelere özel 12 aylık paket alımında +3 ay ücretsiz kullanım hakkı kampanyasından yararlanabilirsiniz. Böylece 1 yıllık paket satın aldığınızda ExpressVPN’i 15 ay boyunca kullanabilirsiniz.

  1. Paket seçiminin ardından ödeme işlemini tamamlayın.
  2. ExpressVPN uygulamasını dilediğiniz cihaza indirerek e-posta adresinize gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın.
  3. Konum olarak Türkiye’yi seçtikten sonra VPN’i aktive edin.
  4. Exxen websitesinden üyelik oluşturun ve ardından aylık ya da sezonluk Exxenspor paketlerinden birini seçerek ödemeyi tamamlayın.
  5. Şampiyonlar Ligi maçları da dahil tüm Exxenspor içeriklerini izlemeye hemen başlayabilirsiniz.

ExpressVPN sayesinde yurtdışındayken Exxenspor aboneliğini Türkiye’deymiş gibi satın alabilir ve yayın haklarından dolayı sadece Türkiye’de erişime açık tüm içerikleri kesintisiz izleyebilirsiniz. Yurtdışında olsanız da ExpressVPN kullandığınız için ücretlendirme Türkiye’deki abonelik ücretleri üzerinden olacak. Exxenspor Türkiye abonelik ücretleri ise 2023 Ekim ayı itibariyle güncel olarak şu şekilde:

  • Reklamlı Sezonluk Paket aylık 157 TL
  • Reklamsız Sezonluk Paket aylık 184 TL
  • Reklamlı Taahhütsüz Aylık Paket aylık 188,50 TL
  • Reklamsız Taahhütsüz Aylık Paket 220,90 TL

Yurtdışından Exxen ile UEFA Avrupa Ligi maçları nasıl izlenir?

Eğer yurtdışında yaşıyorsanız ve UEFA Avrupa Ligi maçlarını Türkiye’deymiş gibi Türkçe anlatımla izlemek istiyorsanız şartlar UEFA Şampiyonlar Ligi ile aynı. UEFA Avrupa Ligi maçlarının yayın hakları da Exxen platformu tarafından satın alındığı için Şampiyonlar Ligi maçlarında olduğu gibi bu maçları da yurtdışından izlemek mümkün değil. 

Bir önceki başlıkta da detaylı olarak bahsettiğimiz gibi Exxenspor maçların yayın haklarını sadece Türkiye için satın alındığından dolayı Exxen yurtdışı aboneliklerinde Avrupa Ligi maçları erişime açık değil.

Eğer yurtdışından UEFA Avrupa Ligi maçlarını Türkçe anlatımla izlemek istiyorsanız ExpressVPN gibi güvenilir ve kesintisiz hizmet sağlayan bir VPN hizmetinden faydalanabilirsiniz. VPN kullanarak Avrupa Ligi maçlarını izlemek için takip etmeniz gereken adımlar, yukarıda Şampiyonlar Ligi için sıraladığımız adımlar ile aynı. Yapmanız gereken bir ExpressVPN aboneliği satın alıp, konumunuzu Türkiye olarak seçmek. Sonrasında Türkiye’de yaşayan biri gibi bir Exxenspor üyeliği satın almak. Bu sayede UEFA Avrupa Ligi maçlarını Türkçe yorumlarla izleyebilirsiniz.

ExpressVPN’in yeni abonelere özel kampanyasından faydalanmak ve hem Şampiyonlar Ligi hem de Avrupa Ligi maçlarını kendi ülkenizdeymişsiniz gibi izleyebilmek için ExpressVPN sayfasından üyeliğinizi hemen başlatabilirsiniz.

Özetle

Eğer yurtdışından Exxen içeriklerini izlemek isterseniz sunulan yurtdışı üyelik paketlerini satın alabilir ya da ExpressVPN gibi güvenilir bir VPN hizmeti ile Exxen Türkiye içeriklerine erişebilirsiniz. Exxenspor yayın hakları yalnızca Türkiye’de geçerli olduğu için Exxenspor yurtdışı üyelik seçeneği henüz yok. Bu noktada spor içeriklerini izlemek için VPN kullanmak bir alternatif çözüm yolu sunabiliyor.

Exxen’deki bazı içeriklerin yayın hakları ülkeden ülkeye değişebileceği için yurtdışı üyelik paketlerinde Türkiye’deki tüm içerikler yer almayabilir. Bu nedenle de farklı bir ülkeden Exxen platformuna erişim için VPN kullanımı tercih edilebilir.

Türkçe dil desteği ile yurtdışındaki Türk vatandaşları tarafından kolaylıkla kullanılabilen ExpressVPN, en popüler ve güvenilir VPN servislerinden biri. Ayrıca işletim sistemi fark etmeksizin tüm mobil cihazlarda, tabletlerde ve bilgisayarlarda kullanılabilir.

Eğer Exxen ve Exxenspor izlemek için güvenilir ve hızlı bir VPN servisi arıyorsanız ExpressVPN yeni üyelere özel kampanyasıyla yıllık aboneliklerde 12 aya ek olarak +3 ay ücretsiz kullanım hakkı sağlar. Yani 12 aylık üyelik aldığınızda 15 ay kullanım sağlamış olacaksınız. Ayrıca eğer satın alma sonrası üyeliğinizi sonlandırmak isterseniz de 30 gün içinde paranızı iade alabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Exxenspor yurtdışında izlenir mi?

Exxenspor içeriklerinin yayın hakları yalnızca Türkiye için geçerli olduğu için başka bir ülkeden Exxenspor yayınlarına sadece ExpressVPN gibi VPN hizmetleri aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz. VPN kurulumu sırasında sunucu olarak Türkiye’yi seçeceğiniz için Türkiye’de erişime açık tüm içerikleri yurtdışından da izleyebilirsiniz.

Exxen’i yurtdışında izleyebilir miyim?

Exxen, yurtdışı üyelik paketleriyle 77 farklı ülkeden izlenebilir. Fakat Exxen yurtdışı aboneliğine açılsa da yayın haklarından dolayı Türkiye’deki platformda yer alan tüm içerikler yer almayabilir. Bu noktada güvenilir bir VPN ile Exxen Türkiye’deki içeriklere ulaşmak mümkün.

Exxen Avrupa’dan izlenebilir mi?

Exxen, yurtdışı üyelik paketlerinin duyurulmasının ardından Avrupa ülkeleri de dahil 77 farklı ülkede izlenebilir. Hangi ülkelerden erişim sağlanabileceğini Exxen internet sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Exxen aynı anda kaç kişi izleyebiliyor?

Exxen ve Exxenspor içerikleri, bireysel üyeliklerde aynı anda sadece tek cihazda izlenebilir. Birden fazla cihazdan aynı anda bağlanmak mümkün değil. Eğer Exxenspor yayınlarını aynı anda farklı cihazlardan izlemeniz gerekirse Exxenspor ticaret paket üyeliği satın almanız gerekir.