Yurtdışından Exxen İzlemek: Adım Adım Anlatım

GÜNCELLEME: Yazımızı hazırladığımız sırada Exxen platformu henüz yurtdışından abonelik alımına açılmamıştı. Şimdi ise Exxen’e yurtdışından da kolaylıkla abone olabiliyorsunuz. Exxenspor konusuna ise hemen ilk başlıkta değiniyoruz.

Türkiye için belirlenen 9,90 ve 19,90 fiyatları yerine ise yurtdışı Exxen fiyatları ülkelere göre ayarlandı.

Örneğin İngiltere için yurtdışı Exxen fiyatları reklamlı 5,99 GBP, reklamsız ise 9,99 GBP şeklinde. Ücretler ülkelere göre reklamlı 5 Dolar reklamsız ise 10 Dolar bandında diyebiliriz.

Almanya Exxen ücreti reklamlı versiyon için aylık 4,99 Euro reklamsız versiyon için ise aylık 9,99 Euro şeklinde fiyatlandı.

exxen-almanya-uyelik-fiyat

Yazımızın bu kısmından sonrası henüz Exxen yurtdışı paketlerini açıklamadan önce yazılmıştı ve Exxen’e yurtdışında olsanız bile Türkiye üzerinden nasıl bağlanabileceğinizi açıklıyordu. Yine benzer bir sorun olması durumunda ya da Exxen’e özel olarak Türkiye’den bağlanmak isterseniz neler yapabileceğinizi yazının geri kalanında okuyabilirsiniz.


Acun Ilıcalı’nın kurduğu Exxen platformu 1 Ocak 2021 itibariyle açıldı fakat yurtdışındaki Türkler şu an için platformdaki içeriklere ulaşamıyor. Peki yurtdışından Exxen izlemek mümkün mü? Bu konuda yapılabilecek neler var, bu yazımızda inceleyeceğiz.

Özellikle birçok Youtuber’ın Exxen platformuna geçmesiyle yurtdışında Youtube’dan bu içerikleri takip eden Türkler de Exxen platformunda kendilerine üyelik açmak istedi fakat şu an için sistem yurtdışından üyeliğe izin vermiyor.

Yurtdışından Exxen izlemek için özel paketler ve fiyatlar geleceği ve platformun yurtdışındaki izleyiciler için de kısa süre içerisinde açılacağı konuşuluyor. Peki şimdilik ne yapabilirsiniz?

Yurtdışından Exxenspor İzlemek

Yazının alt kısmında yazdıklarımız 1 Ocak’ta açılan Exxen platformunu yurtdışından izlemeye ayrılmıştı ve Exxen yurtdışı paketlerini açıklayınca bu konu önemini biraz yitirdi. Şimdi ise yurtdışından Exxenspor izlemek mümkün mü sorusu devreye girdi. Şimdilik denediğimiz kadarıyla Exxenspor’a yurtdışından üye olmak mümkün değil.

Bu da yayıncıların Şampiyonlar Ligi gibi yayın haklarını ülkelere özel aldıkları için beklenen ve normal bir durum. Yazının altında açıkladığımız VPN metodu yoluyla Exxen’e Türkiye üzerinden girip Exxenspor aboneliği alarak yayını izleyebilirsiniz.

Not: Şampiyonlar Ligi gibi yayınlarda yayıncıların VPN’leri engellemeye çalıştıkları biliniyor. Bu sebeple bizim önerimiz yazımızın alt kısmında açıkladığımız ExpressVPN olacaktır. 1 ay içinde paranızı geri alma garantisi sunuyor. Bu şekilde eğer bir sorun yaşarsanız ücretinizi geri alabilirsiniz. Exxenspor paketine ise 1 aylık abone olarak yayını denemenizi tavsiye ediyoruz.

Çünkü yayınlar yeni başlayacağı için yurtdışından VPN kullanımında neler olduğunu şu an bilmek imkansız.

Yurtdışından Exxen İzlemek için Ne Yapabilirsiniz?

Bu noktada sorunun cevabı VPN. Yurtdışında Netflix aboneliğine sahip olanlar da belki bu durumu biliyordur, Exxen platformunda orijinal içerikler olsa da örneğin “Kore Yapımları” şeklinde bir kategori de bulunuyor ve bu kategoride yayınlanan içeriklerin hakları muhtemelen Exxen tarafından sadece Türkiye için alındı.

Bu sebeple platformun Türkiye’de açılmasının ardından yurtdışı haklarına sahip olmadıkları içeriklerin platforma dahil olmadığı özel bir paket hazırlığı içinde olduklarını tahmin ediyoruz.

Yurtdışındaki Türkler ise şimdiden bir Türkiye VPN adresiyle Exxen izlemeye başlayabilir. Bu noktada ücretsiz bir VPN kullanmak isteyenler için en iyi çözüm hesabı Türkiye’de yaşayan bir yakınınız aracılığıyla açıp ardından yurtdışında Türkiye VPN açarak izlemeye devam etmeniz yönünde.

Bilgisayarınızda VPN açıkken hesap oluşturmaya çalıştığınızda ödeme ardından onay sayfasına ulaşılamadığı ve bu sebeple hesap açılmış olsa da, hesabınızdan para çekilse de problem yaşanabildiğini gördük.

  1. Platforma Türkiye’den bağlanan bir yakınınız aracılığıyla üyeliği Türkiye üzerinden oluşturun. 
  2. Türkiye’ye bağlanabileceğiniz bir VPN’i bilgisayarınıza uygulama olarak ya da Chrome eklentisi olarak indirin.
  3. Ardından VPN’den Türkiye’yi seçerek Türkiye’ye bağlanın ve Exxen platformuna girin. Şimdi içerikleri görebilecek ve izleyebileceksiniz.
exxen için express vpn

1.adımı atlamak ve hız sorunları yaşamamak ve güvenilir bir şekilde VPN kullanmak için ExpressVPN’i kullanmanızı öneririz.

Şu an Exxen yurtdışındakilere özel bir üyelik modeli oluşturmadığı için tek çaremiz coğrafi kısıtları aşmanızı sağlayacak bir VPN kullanmanız gibi görünüyor. Bu noktada güvenilir bir tercih arayacak olursanız ücretli bir VPN olsa da dünyanın birçok farklı ülkesine en ufak hız kaybı yaşamadan bağlanmanızı sağlayan ExpressVPN bizim önerimiz olacaktır. Şimdilik Exxen üzerinde VPN’e karşı bir kısıtlama var gibi görünmüyor.

Yani örneğin daha önce Yurtdışından Netflix için VPN kullanarak Türkiye’ye bağlanmaya çalıştığınızda birçok ücretsiz VPN’in çalışmadığını fark etmiş olabilirsiniz fakat Exxen’de şu an için böyle bir durum yok. Yurtdışına özel paket oluşturduktan sonra yakında onlar da bu kısıtlamalara başlayabilirler. Zaten bu noktada VPN kullanmanıza da gerek kalmayacaktır.

Yurtdışından Exxen’de Hangi İçerikleri İzleyebilirsiniz?

Exxen platformu sektöre birçok farklı alanda orijinal içeriklerle girdi. İlk günlerde Exxen’in dizi alanında en çok konuşulacak işleri Aleyna Tilki ve Survivor’la adını duyuran Cemal Can’ın başrolünde oynadığı İşte Benim Masalım ve Onur Ünlü’nün yönettiği Haluk Bilginer’in başrolünde oynadığı Şeref Bey olacak. 

Platform en büyük farkı ise programlar alanında gösteriyor. Fenomenler başlığının altında Hasan Can Kaya, Enes Batur, Orkun Işıtmak, Chaby, Enes Arıkan gibi özellikle sosyal medya üzerinden çok hızlı bir şekilde popülerliğe kavuşan yıldızlar var.

Komedi bölümünde fenomenler bölümünde saymadığımız Tolga Çevik, Feyyaz Yiğit gibi isimler de bulunuyor. Sosyal medya üzerinden yıldızı parlayan birçok ismi kadrosunda barındırarak Netflix gibi platformları sevenler için farklı bir alternatif oluşturabilir.

exxen-icerikleri

Platformun yayın hayatına çok yeni başladığı düşünülürse Exxen’deki içeriklerin çeşidi ve sayısı gayet doyurucu duruyor. Örneğin Belgesel bölümünün altında İsmail Saymaz’ın anlatımıyla Çiftlik Bank dolandırıcılığını anlatan Tosuncuk gibi farklı zevklere hitap edecek belgeseller de bulunuyor.

Exxen de çocuklar da hedef kitlenin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Kral Şakir, “yeni nesil” Sihirli Annem, Master Chef Junior gibi programlar da çocukları yakalayacak gibi görünüyor. 

Yurtdışında Exxen İzlemek için Ücret Ne Kadar?

Şimdilik Ocak’ın ilk haftası itibariyle yurtdışına özel Exxen platformunun fiyatları açıklanmadığı için yurtdışı fiyatlarını bilmiyoruz. Türkiye’de reklamlı 9.90TL ve reklamsız 19.90TL olarak açıklanan ücretlere baktığımızda yurtdışı fiyatlarının daha pahalı olacağı ve dolar/euro endeksli olacağı aşikar. 

Tamamen kişisel tahmin olarak yurtdışı için 5 Euro civarında bir ücretle reklamsız tek paket beklediğimi söyleyebilirim ama muhtemelen gerçek fiyatı kısa süre içerisinde öğrenebileceğiz.

Özetlemek gerekirse şimdilik Exxen yurtdışında izlemek için özel bir paket çıkarmamış olsa da Türkiye VPN aracılığıyla içeriklere ulaşmak mümkün.