Yurtdışında S Sport Plus İzlemek

Yurtdışında yaşayan Türk sporseverler için hazırladığımız bu yazıda yurtdışından S Sport Plus izlemek için ne yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Bildiğiniz gibi S Sport her geçen sene Türkiye’de daha fazla ligin ve sporun yayın haklarını alarak Türkiye’den Avrupa futbolu, NBA, Formula 1 gibi sporları takip etmek isteyenler için önemli bir kanal haline geldi.

S Sport’un sunduğu S Sport Plus pakedi ise telefondan tabletten ya da bilgisayar üzerinden S Sport yayınlarını yani NBA maçlarını, Premier Lig maçlarını, Formula 1 yarışlarını ve daha birçok futbol ligini takip etmek anlamına geliyor. Öncelikle yurtdışından normal şartlarda neden S Sport yayınlarına erişemediğinizi açıklayalım.

ExpressVPN 3 ay ücretsiz kampanya

Neden Yurtdışından S Sport Plus Satın Alınamıyor?

Eğer S Sport’un sitesine girip yurtdışında herhangi bir ülkeden S Sport Plus satın almak isterseniz hizmetin bulunduğunuz bölgeye açık olmadığına dair bir uyarı alacaksınız. Peki bunun sebebi ne?

Aslında cevap çok basit şekilde telif hakları. S Sport’un yayınladığı liglerin her ülkede resmi yayıncıları bulunuyor ve S Sport yayınladığı turnuvaların sadece Türkiye yayın haklarını elinde bulunduruyor. Bu sebeple yurtdışından izlemeye açık olmaları onlar için hukuki bir sorun teşkil edeceğinden sizin yurtdışından yayınları izlemenize izin vermiyor.

Bu durumla yurtdışında yaşayanlar TRT üzerinden milli maçları izlerken de yüzleşebiliyor. Normalde Türkiye’de Youtube üzerinden izlenebilen canlı yayınlar yurtdışında Youtube’da bölge kısıtlaması sebebiyle izlenemiyor, çünkü bulunduğunuz ülkede milli maç yayıncısı TRT değil.

Peki yurtdışından S Sport Plus izlemenin bir yolu var mı? Aslında var. S Sport Plus yalnızca Türkiye’den izlemeye açık olduğu için siz de kendinizi internete Türkiye’den giriyor gibi gösterebilirseniz bu yayınları izleme şansınız olacaktır.

Yurtdışında Nasıl S Sport Plus İzleyebilirim?

Kendinizi internete Türkiye’den giriyor gibi gösterebilmeniz için Türkiye VPN adresine sahip olmanız gerekir. Yani sizi Türkiye’den internete giriyor gibi gösterecek bir IP adresine sahip olmanız gerek.

Maalesef ücretsiz VPN’ler iki açıdan sizi memnun etmeyecek. Hem yurtdışına kapalı birçok servis ücretsiz VPN’leri çok kolay bloklayabiliyor. Hem de izleyeceğiniz canlı yayınlar için hız problemi ve takılma sorunları yaşamanız çok olası.

Bu noktada bizim önerimiz ExpressVPN olacaktır. Hem internet hızınıza neredeyse hiç etki etmeyen ve Türkiye dahil birçok farklı ülkeden internete bağlanmanızı sağlayan ExpressVPN’i S Sport Plus hesabınızla birlikte kullanarak yurtdışından S Sport Plus izlemek mümkün.

VPN ile S Sport Plus İzlemek

Kısaca adım adım ne yapmanız gerektiğini açıklayacak olursak önce ExpressVPN’in sitesine girerek aboneliğinizi başlatmanız gerekiyor. Aşağıdaki linke tıklayarak ister aylık ister zaten indirimli olan yıllık paketi 15 ay geçerli olacak şekilde kullanmak için ExpressVPN’e üye olabilirsiniz.

Ardından bilgisayarınıza uygulamayı indirerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz. VPN sadece bilgisayarınız için değil, aynı zamanda tablet, telefon ya da akıllı TV’leriniz üzerinden de kullanılabiliyor.

Bilgisayar üzerinden gidecek olursak ExpressVPN uygulamasını başlatarak ülke seçimi olarak Türkiye’yi seçiyoruz. Eğer daha önce S Sport’un sitesine girdiyseniz bu noktada gizli sekmeden girmenizi tavsiye ederiz. Çünkü web siteleri cookielerinizi tutarak son girdiğiniz lokasyonu kaydedebilir, bu yüzden VPN kullansanız bile sistem sizi hala sanki yurtdışında gibi görebilir.

S Sport sitesine girip üyeliğinizi başlattıktan sonra maç S Sport Plus’ı kullanacağınız zamanlarda yine VPN’i açarak sorunsuz bir şekilde maçları izleyebilirsiniz.

Bu yöntemle aynı şekilde yurtdışından Netflix Türkiye izlemek ve yalnızca Türkiye kütüphanesinde bulunan bazı içeriklere erişmek mümkün.

Amerika Netflix izlemek

S Sport Plus Fiyatı ve İçeriği

S Sport Plus üzerinden izleyebileceğiniz en önemli spor içeriklerini şu şekilde listeleyebiliriz.
Premier Lig, Bundesliga, La Liga, NBA, Formula 1, UFC ve Moto GP, NFL

Fiyat konusunda ise 2 farklı paket seçeneği mevcut. Aylık olarak S Sport Plus’ı almak isterseniz fiyat aylık 17,99 lira. Eğer yıllık olarak almak isterseniz toplam 159.99 Lira ödeyerek S Sport Plus’a sahip olabilirsiniz.

S Sport Plus’ın sunduğu diğer avantajlardan da bahsedecek olursak maçları Apple TV ya da akıllı TV gibi cihazlar üzerinden televizyon üzerinden de izleyebilirsiniz.

Aynı zamanda canlı izleyemediğiniz maçları uygulama üzerinden sonradan izlemeniz de mümkün. Spiker ve dil tercihi konusunda da maçları Türkçe’yle birlikte orijinal dilinde izleme imkanınız da bulunuyor.

Almanya’da Spor Yayınlarını İzlemek
Yukarıda detaylı bir şekilde S Sport Plus üzerinden bu yayınları nasıl izleyebileceğinizi açıklamış olsak da yurtdışında Türklerin en çok yaşadığı bölge olan Almanya için de S Sport Plus üzerinden izlenebilen içeriklerin yerel yayıncılarından bahsetmek istedik.

NBA: Almanya’da NBA maçlarının resmi yayıncıları DAZN, Sport1 ve NBA TV’dir.
Premier Lig: Premier Lig’in Almanya’daki yayıncısı Sky Sport kanalı.
Formula 1: Almanya Formula 1 resmi yayıncısı RTL kanalıdır. Bunun haricinde Sky Sport F1 kanalı da tıpkı S Sport Plus’ın sunduğu hizmetin benzeri şekilde uygulama üzerinden aylık ödemeyle yayınları izleme imkanı tanır.
La Liga: Almanya’da La Liga yani İspanya Ligi maçlarını ise DAZN üzerinden izleyebilirsiniz.
Bundesliga: Almanya’da kendi yerel ligi DAZN ve Sky Sport kanalları üzerinden ücretli bir şekilde yayınlanır. Maçların büyük çoğunluğunu Sky Sport kanalı yayınlar. Aynı zamanda sezonun ilk haftasında ZDF de 1 maçı ücretsiz şekilde yayınlar.


Eğer yayınları Türkçe olarak izlemek sizin için önemli değilse yukarıda anlattığımız S Sport Plus’ı nasıl izleyebileceğiniz konusunu dikkate almadan siz de Almanya’daki yayıncılar üzerinden maçları izleyebilirsiniz.