Yurtdışından Netflix Türkiye İzlemek

Netflix hem ülkemizde hem de yurtdışında gittikçe popülerleşmeye devam ediyor. Yalnız bu popülerlik yurtdışında yaşayan Türkler için bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Netflix Türkiye’nin kütüphanesindeki birçok film ve dizi yurtdışından izlemeye açık değil. Bu da yurtdışından Netflix Türkiye izlemek hakkındaki soruları beraberinde getiriyor. 

Peki yurtdışından Netflix Türkiye izlemenin bir yolu var mı, varsa nasıl? İşte bu yazıda aradığınız cevabı vereceğiz. Bu internet çağında bu tip durumlar karşısında tabii ki de çaresiz değilsiniz fakat ücretsiz bir şekilde bu işin bir çözümü maalesef yok.

Yurtdışından Türkiye IP’siyle internete bağlanıp Türkiye Netflix’ini izlemenin yolu VPN servislerinden geçiyor. Birçok ücretsiz VPN servisi olsa da bu IP adresleri Netflix tarafından kolaylıkla tespit edilebiliyor ve engelleniyor.

Yani ücretsiz bir VPN servisinin maalesef ki bu konuda ihtiyacınıza cevap vermesi oldukça zor.

Yurtdışından Türkiye Netflix’i İzlemek için VPN Önerisi

Yurtdışından Türkiye Netflix’inde bulunan film ve dizileri izlemek için bizim önerimiz ExpressVPN olacaktır. Sadece Türkiye de değil örneğin Amerika kütüphanesindeki film ve dizilere ulaşmak istiyorsunuz, ExpressVPN’le bunu da sağlayabilirsiniz.

Fotoğrafta ya da butonda bulunan link aracılığıyla ExpressVPN’e hemen üye olduğunuzda 12 aylık paketiniz 3 ay boyunca ekstradan ücretsiz oluyor. Yani 12 aylık fiyatı ödeyerek ExpressVPN’i 15 ay boyunca kullanabiliyorsunuz. Tabii ki aylık seçenekler de mevcut.

yurtdisindan-netflix-turkiye-izlemek-icin-expressvpn

Oldukça hızlı bir şekilde internet bağlantınızı istediğiniz ülkedeki IP adreslerine taşımanızı sağlayan ExpressVPN güvenlik konusunda da sektörünün lideri diyebiliriz. 

Yurtdışında Türkiye Netflix Film ve Dizileri Neden Göremiyorum?

Size bu konuda bir çözüm yolu paylaşmış olsak da sorunun kökenine de inmek isteriz. Yani tamam bu sorun ortada bir gerçek olarak duruyor fakat bunun sebebi ne? 

Netflix ve diğer benzer streaming servisleri ülke kısıtlamalarını telif sorunlarıyla açıklıyor. Yani Netflix bir Türk filminin ya da dizisinin haklarını sadece Türkiye gösterimi için satın alabiliyor.

Bölge kısıtlaması sorunu Netflix’e özgü bir problem değil. Örneğin yurtdışında S Sport Plus izlemek yazımızda da benzer bir soruna değindik.

Diğer bir ihtimalde de bulunduğunuz ülkede Netflix dizinin başarılı olma potansiyelini görmüyor ve altyazılarını yerel dile çevirmek istemiyor. Özellikle düşük nüfuslu ve ana dili İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca gibi fazlasıyla tercih edilen bir bölgede yaşamıyorsanız bu sorunla karşılaşmanız çok olası.

Örneğin Finlandiya’da yaşayan bir Türk, muhtemelen Türk filmlerinin neredeyse hiçbirine ulaşamayacaktır, çünkü Netflix altyazıyı yerel dile çevirmediği takdirde içeriği o ülkede kullanıma sunmuyor.

Bu konuda son zamanlarda gündemde olan örneklerden biri Cinayet Süsü filmi. Cinayet Süs yurtdışı Netflix’te izlenemiyor. Bu sebeple yurtdışından Türkiye Netflix izleme yöntemlerimizi kullanarak bu filme Türkiye Netflix üzerinden erişebilirsiniz.

Yurtdışından Türkiye Netflix İzlemek Yasak/Yasal Mı?

Yurtdışından Netflix Türkiye’ye bir VPN aracılığıyla bağlandığınızı Netflix tespit edebilirse izlemek istediğiniz içeriği size göstermiyor ve konu hakkında bir uyarı gösteriyor. Bu da genellikle ücretsiz VPN servislerinde karşılaşılan bir sorun.

Aynı zamanda ücretsiz VPN’lerin hız konusunda da Netflix gibi video servisleri için gerekli hıza ulaşamadığını söylemek gerek. Yani Netflix VPN kullanmanızı tabii ki desteklemiyor fakat ücretli bir VPN’le kendinizi farklı ülkede gösterirseniz bu bir sorun değil ve bunu yapabilirsiniz.

Burada ortada hali hazırda parasını ödediğiniz bir servisi kullanmak için uyguladığımız bir yol var. 

Yurtdışında Netflix’i Türkçe Altyazıyla İzlemek

Eğer Netflix kütüphanesinde karşınıza çıkan içeriklerden memnunsanız ve tek sorun Türkçe altyazı seçeneğini görememenizle ilgiliyse bunun Netflix içinde bir çözümü var. Yani VPN kullanmanız gerekmiyor. Netflix de bu konuda kısa bir rehber hazırlamış, buradan da ona ulaşabilirsiniz. 

Eğer Netflix’i yurtdışında bir ülkede açtıysanız oradaki popüler dil seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Bunu çözmek için Netflix’te oturum açtığınızda profilinize giderek tercih ettiğiniz dil seçeneğini değiştirmeniz gerekiyor. Sorununuzun çözümü bu kadar basit. 

Not: Bu özelliği bu şekilde kullandığınızda bulunduğunuz ülkede olan bazı içerikler Türkçe altyazısı olmadığından size sunulmayabilir. Profilinizdeki dil seçeneğini Türkçe yaptığınızda bazı içerikleri göremiyor olursanız bu durumun sebebi tüm içeriklerde Türkçe altyazı seçeneğinin olmamasıdır.

Netflix Türkiye Almanya’dan Nasıl İzlenir?

Almanya’yı bir örnek ülke olarak düşünebilirsiniz. Yukarıda önerdiğimiz ExpressVPN’le hangi adımları izleyerek Türkiye Netflix içeriklerine ulaşabileceğinizi anlatacağız. Tabii sadece Netflix konusunda değil yurtdışından Türk kanallarını izlemek için de bu yöntem işinize yarayabilir.

1.Öncelikle ExpressVPN’in sitesine gidin, bir hesap oluşturun ve 1, 6 ya da 12 aylık paketlerden birini tercih ederek satın alın.

Memnun kalmazsanız ilk ay içinde iptal ederek ücret iadesi de talep edebiliyorsunuz.

2.Ardından programı indirmek için karşınıza bir buton çıkacak. 

3.İndirdikten sonra hesap bilgilerinizle giriş yaptığınızda Türkiye de dahil olmak üzere IP adresinizi birçok farklı ülkeye değiştirerek Netflix’e bağlanabilirsiniz.

4.Türkiye’yi seçip VPN bağlantısını başlattıktan sonra Netflix uygulamasını açın.

VPN denince aklınıza sadece bilgisayarınız gelmesin. Netflix Türkiye’yi Almanya’dan izlemek için ExpressVPN’i telefon, tablet, akıllı TV ya da PlayStation gibi Netflix izleyebileceğiniz tüm cihazlara kurabilirsiniz. Kurulumu da bahsettiğimiz gibi oldukça kolay.

Almanya’dan Netflix Türkiye izlemek için yapmanız gerekenleri anlattık. Diğer ülkeler için de aynı şekilde uygulayarak örneğin Amerika’dan da Netflix Türkiye’ye erişebilirsiniz.

Türkiye’de yaşayan bir kullanıcı da aynı yöntemleri izleyerek kendini Amerika’da gösterebilir ve Netflix Amerika içeriklerine erişebilir. Bu noktada Türkiye’de göremediğiniz içeriklerin Türkçe altyazısının bulunmama ihtimali olduğunu da hatırlatmak isteriz.


Yurtdışından Türkiye IP’sine bağlanmak için VPN kullanmanın diğer kullanım alanlarını da önceki yazımızda anlatmıştık. Mobil, tablet bilgisayar farketmeksizin tüm cihazlarınızdan ExpressVPN aracılığıyla Netflix’e bağlanıp Netflix Türkiye ve Netflix Amerika içeriklerine erişebilirsiniz.