Yurtdışından Netflix Türkiye İzlemek – Yurtdışında Netflix Kullanımı

Netflix hem ülkemizde hem de yurtdışında gittikçe popülerleşmeye devam ediyor. Yalnız bu popülerlik yurtdışında yaşayan Türkler için bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Netflix Türkiye’nin kütüphanesindeki birçok film ve dizi yurtdışından izlemeye açık değil. Bu da yurtdışından Netflix Türkiye izlemek hakkındaki soruları beraberinde getiriyor. 

Peki yurtdışından Netflix Türkiye izlemenin bir yolu var mı, varsa nasıl? İşte bu yazıda aradığınız cevabı vereceğiz. Bu internet çağında bu tip durumlar karşısında tabii ki de çaresiz değilsiniz fakat ücretsiz bir şekilde bu işin bir çözümü maalesef yok.

Yurtdışından Türkiye IP’siyle internete bağlanıp Türkiye Netflix’ini izlemenin yolu VPN servislerinden geçiyor. Birçok ücretsiz VPN servisi olsa da bu IP adresleri Netflix tarafından kolaylıkla tespit edilebiliyor ve engelleniyor.

Yani ücretsiz bir VPN servisinin maalesef ki bu konuda ihtiyacınıza cevap vermesi oldukça zor olabilir. Bu yazımızda yurtdışından Türkiye Netflix izleyebileceğiniz ExpressVPN gibi alternatiflerden bahsedeceğiz.

Yurtdışından Türkiye Netflix’i İzlemek için VPN Servisi

Yurtdışından Türkiye Netflix’inde bulunan film ve dizileri izlemek için ExpressVPN kullanabilirsiniz. Sadece Türkiye’de değil örneğin Amerika kütüphanesindeki film ve dizilere ulaşmak istiyorsunuz, ExpressVPN’le bunu da sağlayabilirsiniz.

Aşağıdaki butonda bulunan link aracılığıyla ExpressVPN’e hemen üye olduğunuzda 12 aylık paketiniz 3 ay boyunca ekstradan ücretsiz oluyor. Yani 12 aylık fiyatı ödeyerek ExpressVPN’i 15 ay boyunca kullanabiliyorsunuz. Tabii ki aylık seçenekler de mevcut.

Üstelik ExpressVPN, 30 gün içinde para iade garantisi sunuyor.

Oldukça hızlı bir şekilde internet bağlantınızı istediğiniz ülkedeki IP adreslerine taşımanızı sağlayan ExpressVPN güvenlik konusunda da öne çıkıyor.

yurtdisindan-netflix-turkiye-izlemek-icin-expressvpn

Yurtdışında Türkiye Netflix Film ve Dizileri Neden Göremiyorum?

Size bu konuda bir çözüm yolu paylaşmış olsak da sorunun kökenine de inmek isteriz. Yani tamam bu sorun ortada bir gerçek olarak duruyor fakat bunun sebebi ne? 

Netflix ve diğer benzer streaming servisleri ülke kısıtlamalarını telif sorunlarıyla açıklıyor. Yani Netflix bir Türk filminin ya da dizisinin haklarını sadece Türkiye gösterimi için satın alabiliyor.

Bölge kısıtlaması sorunu Netflix’e özgü bir problem değil. Örneğin yurtdışında S Sport Plus izlemek yazımızda da benzer bir soruna değindik.

Diğer bir ihtimalde de bulunduğunuz ülkede Netflix dizinin başarılı olma potansiyelini görmüyor ve altyazılarını yerel dile çevirmek istemiyor. Özellikle düşük nüfuslu ve ana dili İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca gibi fazlasıyla tercih edilen bir bölgede yaşamıyorsanız bu sorunla karşılaşmanız çok olası.

Örneğin Finlandiya’da yaşayan bir Türk, muhtemelen Türk filmlerinin neredeyse hiçbirine ulaşamayacaktır, çünkü Netflix altyazıyı yerel dile çevirmediği takdirde içeriği o ülkede kullanıma sunmuyor.

Bu konuda son zamanlarda gündemde olan örneklerden biri Cinayet Süsü filmi. Cinayet Süs yurtdışı Netflix’te izlenemiyor. Bu sebeple yurtdışından Türkiye Netflix izleme yöntemlerimizi kullanarak bu filme Türkiye Netflix üzerinden erişebilirsiniz.

ExpressVPN 3 ay ücretsiz kampanya

Yurtdışından Türkiye Netflix İzlemek Yasak/Yasal Mı?

Yurtdışından Netflix Türkiye’ye bir VPN aracılığıyla bağlandığınızı Netflix tespit edebilirse izlemek istediğiniz içeriği size göstermiyor ve konu hakkında bir uyarı gösteriyor. Bu da genellikle ücretsiz VPN servislerinde karşılaşılan bir sorun.

Aynı zamanda ücretsiz VPN’lerin hız konusunda da Netflix gibi video servisleri için gerekli hıza ulaşamadığını söylemek gerek. Yani Netflix VPN kullanmanızı tabii ki desteklemiyor fakat ücretli bir VPN’le kendinizi farklı ülkede gösterirseniz bu bir sorun değil ve bunu yapabilirsiniz.

Burada ortada hali hazırda parasını ödediğiniz bir servisi kullanmak için uyguladığımız bir yol var. 

Yurtdışında Netflix’i Türkçe Altyazıyla İzlemek

Eğer Netflix kütüphanesinde karşınıza çıkan içeriklerden memnunsanız ve tek sorun Türkçe altyazı seçeneğini görememenizle ilgiliyse bunun Netflix içinde bir çözümü var. Netflix de bu konuda kısa bir rehber hazırlamış, buradan da ona ulaşabilirsiniz. 

Eğer Netflix’i yurtdışında bir ülkede açtıysanız oradaki popüler dil seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Bunu çözmek için Netflix’te oturum açtığınızda profilinize giderek tercih ettiğiniz dil seçeneğini değiştirmeniz gerekiyor. Sorununuzun çözümü bu kadar basit. 

Not: Bu özelliği bu şekilde kullandığınızda bulunduğunuz ülkede olan bazı içerikler Türkçe altyazısı olmadığından size sunulmayabilir. Profilinizdeki dil seçeneğini Türkçe yaptığınızda bazı içerikleri göremiyor olursanız bu durumun sebebi tüm içeriklerde Türkçe altyazı seçeneğinin olmamasıdır.

Netflix’te altyazı ve dil seçenekleri bazen bulunduğunuz ülkeye göre değişebiliyor. Çünkü Netflix, bulunduğunuz konuma ve kullandığınız cihaza uygun altyazı ve ses seçeneklerini gösteriyor. İzlediğiniz içerikte Türkçe dil seçeneği bulunmayabilir, ancak VPN kullanarak Netflix’e Türkiye’den girmeyi ve Türkçe dil seçeneğini kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.

Netflix Türkiye Almanya’dan Nasıl İzlenir?

Almanya’yı bir örnek ülke olarak düşünebilirsiniz. Yukarıda önerdiğimiz ExpressVPN’le hangi adımları izleyerek Türkiye Netflix içeriklerine ulaşabileceğinizi anlatacağız. Tabii sadece Netflix konusunda değil yurtdışından Türk kanallarını izlemek için de bu yöntem işinize yarayabilir.

Almanya’da Netflix Türkiye dizileri ve filmleri izlemek için:

  1. Öncelikle ExpressVPN’in sitesine gidin, bir hesap oluşturun ve 1, 6 ya da 12 aylık paketlerden birini tercih ederek satın alın. 12 aylık pakette ekstra 3 ay ücretsiz sunulduğu için, mevcut paketler arasında en avantajlısı bu oluyor. Memnun kalmazsanız 30 gün içinde iptal ederek sorgusuz sualsiz ücret iadesi de talep edebiliyorsunuz.
  2. Ardından programı indirmek için karşınıza bir buton çıkacak. 
  3. İndirdikten sonra hesap bilgilerinizle giriş yaptığınızda Türkiye de dahil olmak üzere IP adresinizi birçok farklı ülkeye değiştirerek Netflix’e bağlanabilirsiniz.
  4. Türkiye’yi seçip VPN bağlantısını başlattıktan sonra Netflix uygulamasını açın.

VPN denince aklınıza sadece bilgisayarınız gelmesin. Netflix Türkiye’yi Almanya’dan izlemek için ExpressVPN’i telefon, tablet, akıllı TV ya da PlayStation gibi Netflix izleyebileceğiniz tüm cihazlara kurabilirsiniz. Kurulumu da bahsettiğimiz gibi oldukça kolay.

Almanya’dan Netflix Türkiye izlemek için yapmanız gerekenleri anlattık. Diğer ülkeler için de aynı şekilde uygulayarak örneğin Amerika’dan da Netflix Türkiye’ye erişebilirsiniz.

Türkiye’de yaşayan bir kullanıcı da aynı yöntemleri izleyerek kendini Amerika’da gösterebilir ve Netflix Amerika içeriklerine erişebilir. Bu noktada Türkiye’de göremediğiniz içeriklerin Türkçe altyazısının bulunmama ihtimali olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Netflix hesabımı yurtdışında kullanabilir miyim?

Evet kullanabilirsiniz. Ancak Netflix içerikleriniz bulunduğunuz ülkede sunulan Netflix dizileri ve filmleri olacaktır. Eğer Türkiye Netflix’te sunulan, ancak bulunduğunuz ülkedeki Netflix’te sunulmayan bir diziyi veya filmi izlemek istiyorsanız, yukarıda açıkladığımız gibi ExpressVPN gibi VPN hizmetleri kullanarak Netflix Türkiye dizilerini ve filmlerini izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki butona tıklayarak ExpressVPN’e üye olduğunuzda aboneliğinize ek olarak 3 ay ücretsiz olarak kullanabilirsiniz:

‘Netflix hesabınız bu konumda kullanılamıyor’ uyarısı

Netflix hesabınızda yukarıdaki uyarıyı alıyorsanız, bu durum birkaç farklı nedenden kaynaklanıyor olabilir. Bunlardan birkaçı:

  • Şu anda seyahat ediyorsanız veya farklı bir ülkeye taşındıysanız.
  • Üyeliğiniz bir paket olarak kullanılıyorsa
  • Hesabınızı doğrudan Netflix’ten veya yetkili bir aracı kaynaktan satın almadıysanız.

Netflix hesabınıza girdiğinizde ‘hesabınız bu konumda kullanılamıyor’ uyarısı alıyor olabilirsiniz. Bu konunun çözümü için Netflix’in önerdiği bu adımları takip ederek, hesabınızı kullanabilirsiniz.

Eğer şu anda başka bir ülkede değilseniz, ancak yine de bu uyarıyı alıyorsanız, detaylı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz: Netflix, başka bir ülkede olduğumu düşünüyor.


Yurtdışından Türkiye IP’sine bağlanmak için VPN kullanmanın diğer kullanım alanlarını da önceki yazımızda anlatmıştık. Mobil, tablet bilgisayar farketmeksizin tüm cihazlarınızdan ExpressVPN aracılığıyla Netflix’e bağlanıp Netflix Türkiye ve Netflix Amerika içeriklerine erişebilirsiniz.