Almanya Arkadaşlık Siteleri & Flört Uygulamaları

Türkiye’den Almanya’ya yeni taşınan birçok vatandaşımız bulunuyor. Özellikle yalnız olarak Almanya’ya taşınanlar için yeni arkadaşlıklar edinmek, yeni insanlarla tanışmak kolay olmayabiliyor. Tabii ki bu konu sadece yeni taşınanlarla da ilgili değil. Biz de bu yazımızda Almanya arkadaşlık siteleri ve flört uygulamalarını inceleyip bu konuda tavsiyeler vereceğiz.

Almanya’da flört uygulamalarını kullanmak istiyorsanız, şanslısınız. Çünkü Almanya’da bu gibi uygulamalar oldukça yaygın şekilde kullanılıyor. Özellikle 16-29 yaş arası gençlerin yüzde 40’ı Almanya arkadaşlık sitelerini aktif şekilde kullanıyor.

Her ne kadar başlıkta arkadaşlık siteleri olarak anmış olsak da aynı araştırmaya göre bu siteleri kullanan her 10 kişiden 6’sı cep telefonları aracılığıyla flört uygulamalarını kullanıyor.

Almanya’ya Özel Arkadaşlık Siteleri

Yazımızın bu bölümünde Almanya’da popüler olan ve genellikle Almanca hizmet veren Almanya’daki en popüler arkadaşlık sitelerini inceleyeceğiz. Bu sitelerin çoğunluğunun ücretli olduğunu da hatırlatalım. 

Almanya’da uzun süre bulunmadıysanız Almanca bir servisi kullanmak sizin için kolay olmayabilir fakat hali hazırda Almancanız varsa Parship – Lovescout24 ve Elitepartner Almanya’dan en çok bilinen yerel arkadaşlık siteleri. Bu lokal sitelerin ücretli olduğunu da hatırlatalım.

Lovescout24

Lovescout24 Almanya’da 6 milyondan fazla üyeye sahip olan ücretli bir arkadaşlık sitesi.  Farklı yaş gruplarına farklı ücret modelleriyle ilerleyen websitesinde 18-29 yaş arası kişiler için aylık üyelik 39.90€. Daha uzun üyelik paketlerinde aylık ücret daha düşük hale geliyor.

Websitesinin amacı günlük buluşmalardan daha çok uzun süreli ilişkiler yaratmak. Maalesef İngilizce dil seçeneği bulunmuyor. Tabii ki konuştuğunuz kişi İngilizce biliyorsa onunla İngilizce olarak da iletişim kurabilirsiniz.

lovescout24

Parship

Almanya arkadaşlık siteleri arasında en büyüklerden biri olan Parship eğitim seviyesi yüksek ve çalışan kişiler için bir arkadaşlık websitesi. Almanya’nın yerel olarak en büyük siteleri arasında bulunuyor. Sitede yapılan ankete göre siteye üye olanların %91’i ciddi bir ilişki arıyor.

Üyelik öncesi sizi daha doğru kişilerle eşleştirebilmek için 80 soruluk bir kişilik testini doldurmanız bekleniyor. Site yalnızca Almanca dilinde hizmet veriyor. Parship’in ücreti Lovescout24’e göre daha yüksek. 6 aylık üyelik paketi 449,90€. Yani aylık olarak yaklaşık 75 Euro ödemeniz gerekiyor.

Elitepartner

Elitepartner üyeliğinizi kabul ederken verdiğiniz cevaplara göre ciddi bir ilişki arayıp aramadığınızı test ediyor. Yalnızca ciddi ilişki arayan kişilere hitap eden arkadaşlık sitesinin 3 milyonun üzerinde üyesi bulunuyor. Eğitim seviyesi olarak yüksek profilli kullanıcılara hitap ettiğini belirten site adından da anlaşıldığı üzere belli bir maddi gelirin ve eğitim seviyesinin üzerindeki kişileri bir araya getirmeye çalışıyor.

Site Almanya’da Flört seminerleri gibi etkinlikler de düzenleniyor. Almanya arkadaşlık siteleri arasında önemli bir yeri olan websitesinin dili Almanca ve 6 aylık ücreti 419,90€.

Almanya’nın En Popüler Uluslararası Flört Uygulamaları

Yazımızın bu bölümünde birçok ülkede aktif şekilde kullanabileceğiniz ve Almanya’da da popüler olan flört uygulamalarından bahsedeceğiz. Bu uygulamaların özellikle Almanya’ya yeni taşınanlar için en büyük avantajı İngilizce olarak da birçok kişiyle iletişim kurabilirsiniz. Diğer bir avantajı ise yukarıda bahsettiğimiz Almanya arkadaşlık sitelerinin bir kısmı aylık olarak yüksek ücretler talep ediyor. 

Bu uygulamalar ise genellikle ücretsiz ve ekstra özellikler aktif etmek için para ödeyebiliyorsunuz. Lokal Almanya arkadaşlık siteleri listemizden farklı olarak bu uygulamalara doğrudan mobil uygulama aracılığıyla erişiyorsunuz.

Bu uygulamaları kullanabilmek için telefonunuzun internet paketine de ihtiyaç duyabilirsiniz. Almanya telefon hattı alma yazımızı inceleyerek en iyi seçenekleri keşfedebilirsiniz.

Tinder

Tinder dünya çapında popüler olduğu kadar Almanya’da da popüler olan bir flört uygulaması. Tamamen ücretsiz olarak kullanabildiğiniz Tinder’ın Almanya’da bir avantajı da sizin gibi Almanya’da yaşayan diğer yabancıları bulup İngilizce olarak da sohbet etme imkanı bulabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı yükleyip diğer kullanıcıların fotoğraflarını beğenip beğenmemenize göre sağa ya da sola kaydırdığınız uygulamada sizin beğendiğiniz ve aynı şekilde sizin fotoğrafınızı beğenen kişilerle eşleşiyorsunuz.

tinder

Badoo

Badoo da tıpkı Tinder gibi işleyen bir telefon uygulaması. Yine kişilerin birbirine beğenerek “match”yendiği uygulama Tinder harici bir alternatif arayanlar için Almanya’da kullanılabilir.

Badoo’nun Tinder’a göre farklı bir özelliği ortak ilgilere sahip kişileri de göstermesi. Aynı zamanda size yakın olan kişileri aramanızı sağlaması.

Bumble

Bumble’da diğer flört uygulamaları gibi 2 kişinin eşleşmesine dayalı olsa da temel bir farkı bulunuyor. Eşleşme mantığındaki bir fark yok fakat mesajlaşmanın başlayabilmesi için ilk mesajı kadın göndermek zorunda. Erkeğin ise cevap vermek için 24 saati var, yoksa eşleşme kayboluyor.

Happn

Fransız flört uygulaması diğer uygulamalardan temel bir farkla çalışıyor. Aynı yollardan geçtiğiniz kişileri karşınıza çıkarıyor. Bu da flört uygulamaları arasında farklı bir yerde konumlanmasını sağlıyor. Özellikle yeni taşındığınız bir ülkede sizinle aynı yollardan geçen kişilerle tanışmak için farklı bir yol olabilir.

Grindr

Grindr’da benzer bir matching sistemiyle çalışsa da büyük bir temel farkı bulunuyor. Bu uygulama LGBT bireylerine özel. Farklı cinsel yönelimlere yönelik olarak geliştirilen Grindr LGBT bireyler arasında oldukça popüler.

Almanya’da bu listeye etmediğimiz farklı arkadaşlık siteleri ve flört uygulamaları da bulunuyor fakat hem telefon uygulamaları hem de yerel olarak Almanya’nın en iyi arkadaşlık sitelerini yazımızda bir araya getirdik.

Bu uygulamalardaki şansınızı arttırmak için iyi fotoğraflar ve biraz dil becerisi şart. Eğer bunlara sahipseniz tanışacağınız ve güzel vakit geçireceğiniz insanlar bulma şansınız oldukça yüksek.

Birden fazla uygulama ve web sitesinden faydalanırsanız şansınızı daha da arttırabilirsiniz. Almanya internet hattı bağlatma yazımızla da internet paketleri konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.