Yurtdışından Blutv İzlemek

BluTV, Türkiye’nin internet televizyonu sloganıyla çevrimiçi platformlar arasına giriş yapmasının ardından hem Türkiye’de hem de yurt dışında büyük ilgi gördü. Klasik televizyon anlayışına yeni bir konsept geliştiren BluTV ile birçok yerel dizi, film ve belgesel izlenebilir. Türkiye’den erişildiğinde tüm içeriklere sorunsuz erişim sağlansa da, yurt dışında yaşayan izleyiciler için kimi kısıtlamalar söz konusu olabiliyor.

Kimi içerikler yurtdışından da erişilebiliyor olsa da bu tüm içerikler için geçerli olmayabilir. Bazı filmler ve diziler platformda sadece Türkiye için yayına sunulabiliyor, Türkçe altyazı desteği yine lokasyona bağlı sağlanabiliyor veya bazı milli maçlar sadece Türkiye’de yayına sunulabiliyor. Bu da yurt dışından BluTV izlemek isteyen izleyicileri yerel içeriklerden mahrum bırakabiliyor. Türkiye dışındaki izleyiciler sınırlı sayıda içeriği izleyebiliyorlar.

Yurt dışında yaşayan Türkler için BluTV içeriklerinin tamamını izlemelerine izin veren bir yöntem var. Eğer yurt dışındaki izleyiciler VPN kullanarak bulundukları konumlarını Türkiye olarak düzenlerse, BluTV içeriklerine erişmeleri mümkün olabilir. ExpressVPN gibi güvenilir bir VPN sağlayıcısı kullanarak Blutv içeriklerini yurtdışından izleyebilirsiniz. Bu yazımızda size ExpressVPN gibi güvenli VPN sağlayıcıları nasıl kullanılır ayrıntılı bahsedeceğiz.

ExpressVPN Sitesine Git
Bu içerikte değineceğimiz konular şöyle:

 • BluTV yurt dışından izlenir mi?
 • Yurt dışından BluTV nasıl izlenir?
 • Yurt dışından VPN ile BluTV izlemek
 • BluTV yurt dışı paketleri
 • Yurt dışından ücretsiz BluTV VPN ile izlenir mi?

Blutv yurtdışında izlenir mi?

Yurt dışından BluTV izlenebilir. Fakat belirli kısıtlamalara tabii olabilir. Tüm içeriklere erişim mümkün olmayabilir veya altyazı seçenekleri kısıtlı olabilir. İki çeşit BluTV abonelik paketi bulunuyor:

 • Türkiye’deki kullanıcılar için
 • Yurt dışındaki kullanıcılar için

Yurt dışından BluTV aboneliğine sahip olmanız durumunda kısıtlı içeriğe erişim hakkı sunulabilir. Hali hazırda BluTV yurtdışı aboneliklerinde yasal lisans devreye girip ve sadece yurt dışı yayın lisans hakkı olan Canlı TV kanalları, yerli film ve diziler izlenebiliyor. Bu nedenle yurtdışında, Türkiye’de sunulan içeriklerin tamamına erişim hakkı bulunmayabilir.

Yurt dışından BluTV izlemenin bir yolu yurt dışı aboneliği almak olurken diğer bir seçenek de VPN kullanarak yerel bir abonelik satın almak olabilir. VPN sanal özel bir internet ağı oluşturmanıza yardımcı olur. Bu ağda dilediğiniz lokasyonu seçip konumunuzu Türkiye göstererek yerel BluTV aboneliği alarak tüm içeriğe erişebilirsiniz.

ExpressVPN gibi güvenilir bir VPN sağlayıcısı kullanarak yurt dışından BluTV yerel dizileri, milli maçları ve filmleri Türkiye’deymiş gibi izleyebilirsiniz.

ExpressVPN Sitesine Git

Yurtdışından Blutv nasıl izlenir?

Türkiye son yıllarda Avrupa’ya özellikle de Almanya’ya çok fazla nitelikli iş gücü gönderdi. Özellikle gençler, cazip iş fırsatları nedeniyle Avrupa ülkelerine iş bulup taşınıyor.

Almanya özelinde ise sadece yeni göç eden nesil değil, üç kuşaktır orada yaşayan milyonlarca Türk vatandaşı var. Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları kendilerini Türkiye’ye yakın hissedebilmek için yurtdışında Türkçe kanallarını izlemek istiyor. Hele BluTV gibi yeni nesil bir internet televizyonu oluşumu göçmen vatandaşlarımız arasında çok popüler.

Yurt dışında yaşayıp BluTV izleyicisi olmak isteyenler için iki seçenek mevcut.

 1. VPN kullanarak BluTV izlemek.

VPN kullanarak internete bağlandığımız konumu değiştirerek, yurt dışında Türkiye VPN’i kullanarak hangi lokasyonda olursanız olun Türkiye’deymiş gibi BluTV izleyebilirsiniz. Alacağınız VPN üyeliğinize bağlı olarak tek bir cihazdan değil, telefon, tablet, bilgisayar ve akıllı TV gibi cihazlarınızdan da BluTV yerel içeriklerine erişim mümkün. Express VPN gibi kapsamlı ve kullanıcı dostu bir VPN ile dilediğiniz cihazınızdan BluTV içeriklerini takip edebilirsiniz.

 1. BluTV yurt dışı paketi oluşturmak.

VPN olmadan BluTV izlemek için bir yurt dışı paketi satın alabilir ve paketin size sunduğu içeriklere erişim sağlayabilirsiniz. Yalnız bu seçeneği düşünüyorsanız, paketi satın almadan önce paket içeriğini inceleyebilirsiniz. Yayın hakları ve yurt dışı lisansları nedeniyle yurt dışı paketleri yerel BluTV içeriklerinin tamamını kapsamayabilir.

Yurt dışından VPN ile Blutv izlemek

Yurt dışında yaşarken mobil cihazlarınızdan, tabletten, bilgisayarınızdan veya diğer akıllı cihazlarınızdan BluTV izleyebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere VPN, yani özel sanal ağ sayesinde internet bağlantımızı özelleştirebilir ve ihtiyaçlarımıza yönelik kimi ayarlamalar yapabiliriz. VPN bize öncelikle çevrimiçi gizlilik sunar. Daha güvenilir bir internet deneyimi yaşamamızı sağlar. Farklı ülkelerde olsak da istediğimiz içeriğe erişebilmemizi sağlar.

Tabii bu güvenilirliği ve çevrimiçi özgürlüğü sağlamak için ExpressVPN ve benzeri VPN sağlayıcıları iyi bir seçenek olabilir. Hızlı ve güvenilir VPN hizmeti veren ExpressVPN’den yazının devamında bahsedeceğiz.

Peki yurt dışındayken VPN’i BluTV izlemek için nasıl kullanabiliriz? ExpressVPN’i örnek aldığımızda, şu adımları takip ederek tüm BluTV içeriklerine erişebilmek mümkün olabilir:

1. Adım: ExpressVPN’e kaydolun.

 • ExpressVPN sitesinde öncelikle sipariş sayfasını ziyaret edin ve size en uygun paketi seçin.
 • Sonrasında e-posta adresinizi girip paketinizin ödemesini gerçekleştirin.
 • ExpressVPN’e kayıt olduktan sonra memnun kalmazsanız 30 güne kadar para iade garantisi bulunur.

ExpressVPN Sitesine Git

2. Adım: VPN programı indirin.

 • ExpressVPN’e kayıt yaptıktan hemen sonra kullandığınız cihazınız için uygulamayı indirmeniz gerekir.
 • E-posta adresinize ExpressVPN kullanıcı adınız ve şifreniz gönderilecek.
 • ‘Hesabım’ sayfasına tıklayarak size gönderilern kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın ve cihazınızla uyumlu VPN programını indirin.
 • Birden fazla cihazda kullanmak istiyorsanız yine diğer cihazlarınızdan giriş yapıp, ‘VPN İndir’ butonundan cihazınıza uygun programı indirebilirsiniz.

3. Adım: Bir VPN sunucusuna bağlanın.

 • Kayıt yaptıktan ve VPN programını indirdikten sonra VPN deneyimini yaşamak için yapmanız tek şey ‘Aç’ butonuna tıklayarak bağlantınıza uygun en iyi konuma bağlanmak.
 • BluTV’yi Türkiye’den izliyormuşçasına kısıtlamalar olmadan izlemek için küresel ExpressVPN ağından konumunuzu Türkiye olarak seçebilirsiniz.

ExpressVPN dünya çapında en güvenilir ve hızlı VPN sağlayıcılarından biri. Şu anda avantajlı bir kampanya sunuyor.

İlk kez ExpressVPN hesabı oluşturup üyelik satın alacaklara özel bu kampanyada yıllık yani 12 aylık üyelik alımında +3 ay ücretsiz VPN üyeliği hediye ediliyor. Bu linke tıklayarak satın alacağınız 12 aylık üyelik alımında hediye 3 aylık kullanıma sahip olarak 15 ay boyunca ExpressVPN avantajlarından faydalanabilirsiniz. Unutmayın bu kampanya sadece daha önce ExpressVPN kullanmamış yeni üyelere özel.

ExpressVPN’i güvenilir ve avantajlı VPN sağlayıcılarından biri yapan özellikleri şöyle sıralabilir:

 • Memnun kalmazsanız veya denemek isterseniz 30 gün içinde para iadesi.
 • Türkçe dil desteği ve yerelleştirilmiş Türkçe websitesi.
 • Dünya çapında en popüler ve güvenilir VPN şirketlerinden biri.
 • Hızlı, güvenilir, internet gizliliğinizi koruyan bir VPN
 • Android, iOS, Windows gibi farklı işletme sistemleri ile indirilip kullanılabilen bir VPN uygulaması.

ExpressVPN kampanyası hakkında daha fazla bilgi edinmek ve hediye 3 aylık üyeliğe sahip olmak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

ExpressVPN Sitesine Git

Blutv yurtdışı paketleri

VPN kullanarak BluTV yerel içeriklerini izleyebilmenin yanı sıra, BluTV üzerinden bir yurt dışı paketine abone olarak da paket dahilindeki içeriklere erişebilirsiniz.

Yurt dışında yaşarken BluTV’ye normal e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapabilir veya yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Yeni hesap oluşturmak için sizden isim soyisim ve e-posta adresiniz talep edilir. Şifrenizi de e-postanıza gönderilen linke tıklayarak oluşturabilirsiniz.

BluTV’ye giriş yaptıktan sonra ‘Hesabım’ kısmından abonelik satın alarak üyeliğinizi başlatabilirsiniz. BluTV abonesi olduktan sonra size sunulan içerikleri kesintisiz ve reklamsız izleyebilirsiniz.

BluTV’ye yurt dışından abone olduğunuzda otomatik olarak yurt dışı paketi içeriklerine erişim sağlarsınız. Sadece yurt dışı yayın lisansına sahip filmler, diziler, maç yayınları ve Canlı TV kanallarını seyredebilirsiniz.

Diyelim ki Türkiye’de indirdiğiniz ve oluşturduğunuz bir BluTV abonelik paketiniz var. Yurt dışından erişim sağladığınız anda yine lisans kuralları geçerli olur ve yerli içerikler eğer yurt dışı lisansına sahip değilse erişilemez olur.

Özellikle yerel spor kanalları ve maç yayınlarını izlemek için de yine yurt dışı lisansı kuralı geçerli. Sadece KKTC yurt dışı değil yurt içi kurallarına tabii. Onun dışında Almanya’dan BluTV izlemek isteyenler için yurt dışı paketi lisanslı içerik ve Canlı TV kanalları içerir.

BluTV yurt dışı paketi içeriklerine lisansı olan:

 • Yerli ve yabancı dizi ve filmler
 • Canlı TV kanalları
 • Spor kanalları
 • Belgeseller
 • Sadece BluTV’ye özel içerikler

ve daha fazlası dahil.

Yurtdışında Blutv izlemek için ücretler ne kadar?

BluTV aboneliği satın alırken Türkiye için ayrı yurt dışı abonelikleri için ayrı fiyatlandırma yapılır. Bulunduğunuz lokasyona yönelik üyelik ücretleri otomatik belirlenir ve yaşadığınız ülkenin para biriminde düzenlenir.

VPN kullanmadan BluTV üyeliği oluşturduğunuzda IP verileriniz otomatik alınıp, yaşadığınız ülke için ücretlendirme otomatik BluTV sitesinde karşınıza çıkar. VPN kullanıp konumunuzu değiştirdiğinizdeyse, hangi konumu seçtiyseniz o ülke için geçerli üyelik ücretlerine tabii olursunuz.

Şu anda BluTV üyelik ücretleri şöyle:

 • BluTV yurt dışı abonelik ücreti aylık 6,9 Avro. Yıllık üyeliklere özel ilk 7 gün ücretsiz deneme imkanı var.
 • Türkiye içinde bir abonelik ise aylık 99 TL, fakat yıllık abonelik satın alındığında %50 indirim uygulanarak aylık 49,9 TL.

E-posta adresiniz ile bir üyelik oluşturup BluTV sitesine girdiğinizde direkt olarak konumuza bağlı abonelik sayfasına yönlendirilirsiniz. Yurt dışından giriş yaptığınızda (VPN kullanmıyorken) yurt içi fiyatlarını göremez veya farklı seçeneklerle karşılaşmazsınız. Yönlendirildiğiniz ödeme sayfasından yurt dışı paketi aboneliği başlatabilir, sadece yurt dışında yayın hakkı olan içeriklere erişebilirsiniz.

Yurtdışında Blutv ‘i neden izleyemiyorum?

Bir BluTV aboneliğiniz var ve yurt dışında kimi içeriğe ulaşamadığınızı mı farkettiniz? Türkiye’de aboneliğiniz dahilinde izleme hakkınızın oldu kimi yerel yapımları, kanalları ve maç yayınlarını yurt dışına çıktığınızda izleyememeniz normal. Çünkü tüm yapımların yurt dışında yayınlanması için bir lisansa sahip olması gerekir.

Eğer izlemek istediğiniz içerik bu lisansa henüz sahip değilse, yayın hakkı kuralları kapsamında yurt dışına çıktığınızda gösterilemez. Bu nedenle Türkiye’de bir BluTV aboneliğiniz olmuş olsa bile siz Türkiye dışına çıktığınız anda yurt dışı kuralları kapsamında aboneliğinizi kullanabilirsiniz.

Ayrıca yayımcıların yurt dışı için sunduğu içerikler de değişiklik gösterebilir. Türkiye’de çok izlenen bir içerik yurt dışında yayına sunulmayabilir veya yayımcılar yurt dışında popüler olabilecek içerikleri Türkiye içinden farklı olarak seçebilirler.

Yurt dışında da Türkiye’den izlendiği gibi BluTV izlemenin bir yolu ExpressVPN gibi güvenilir bir VPN hizmeti kullanıp, yurt dışında olsanız dahi internet bağlantınızı Türkiye’den gösterip BluTV içeriklerinin tamamına erişmek olabilir.

ExpressVPN Sitesine Git

Yurtdışından ücretsiz VPN ile Blutv izlenir mi?

Evet. Yurt dışından ücretsiz VPN ile BluTV izlenmesi mümkün olabilir. Kimi VPN sağlayıcıları ücretsiz seçenekler sunabilir. Ancak bu noktada güvenlik endişeleri söz konusu olabilir. VPN sağlayıcısını seçerken en önemli unsur güvenilir olup olmadığı olabilir. Kişisel verilerinizin, internet motoru aramanızın ve çevrimiçi varlığınızın korunduğundan ve sızmadığından emin olmak isteyebilirsiniz.

Güvenlik endişelerinin yanı sıra ücretsiz VPN sunan sağlayıcıların bağlantı hızı konusunda da sundukları hizmet açısından aksamaları olabilir. Yeterli hızı sağlayamadıklarında, ücretsiz bir VPN ile çevrimiçi bir dizi, film izliyorken çok sık takılmalar ve donmalar yaşayabilirsiniz. BluTV izlerken VPN sağlayıcınızın size kesintisiz bir izleme deneyimi sunabilmesi için yeterince hızı sunuyor olup olmadığına dikkat edebilirsiniz.

ExpressVPN gibi güvenilir VPN sağlayıcılarını kullanarak, aynı şekilde yurtdışından Netflix  Türkiye dizileri izlemek de mümkün.

Özetle

BluTV gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında popüler bir platform. Özellikle Almanya’da yaşayanlar arasında oldukça ilgi ve talep gören bir platform. Ulusal ve uluslarası maç yayınları olması, Canlı TV ve yerli dizi ve filmleri reklamsız sunuyor olması ve kendi kaliteli yapımlarını sunuyor olması BluTV’nin yurt dışında da oldukça ilgi görmesini sağlıyor.

Kısaca yurt dışından BluTV nasıl izlenir, bir VPN veya yurt dışı paketi gerekir mi konusunu özetlemeye çalışırsak, BluTV yurt dışı paketi içeriklerinin Türkiye’dekinden farklı olduğundan bahsettik. Yurt dışı yayın hakkı ve lisansı bulunmayan içeriklere yurt dışından erişim mümkün olmaz.

Yurt dışından BluTV izlemek için iki seçeneğiniz var: BluTV yurt dışı paketine abone olmak veya ExpressVPN gibi hızlı ve güvenilir bir VPN kullanarak tüm BluTV içeriğine erişmek. VPN kullanarak konumunuzu Türkiye olarak ayarlayıp, Türkiye’deymişçesine bir abonelik paketi satın alabilir ve yurt dışı lisans sınırlamalarına takılmadan tüm BluTV içeriğine Türkiye abonelik ücretleri ile erişebilirsiniz.

VPN kullanarak BluTV izlemek isteyenler için şu anda ExpressVPN bir kampanya sunuyor. Bu kampanya ile bu linke tıklayarak 12 aylık satın alacağınız ExpressVPN üyeliğinize ek 3 ay ücretsiz VPN hizmeti sağlıyor. Kampanyayı kullandığınız durumda, toplam 15 ay sınırsız, güvenli ve hızlı VPN’in tadını çıkarabilirsiniz.

ExpressVPN kampanyası hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve kampanyaya katılmak için ExpressVPN sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ExpressVPN Sitesine Git

Sıkça sorulan sorular

Blutv yurtdışında izlenir mi?

Evet. Yurt dışından BluTV izlemek mümkün. Gerek yurt dışı paketi satın alınarak sadece yurt dışı yayın hakkı olan içeriklere erişebilir, gerekse de VPN kullanarak sadece yurt dışı içeriklerine değil, Türkiye içi için geçerli olan bir paketin tüm içeriğine erişebilirsiniz.

Yurtdışından VPN ile Blutv izleyebilir miyim?

Yurt dışından VPN ile BluTV izlemek mümkün olabilir. Hatta VPN kullanarak BluTV’ye erişim sağladığınızda sadece yurt dışı için erişime sunulan içeriklere değil, yurt içinde yayımda olan tüm yerel içeriklere de erişim sağlayabilirsiniz. Sadece KKTC yurt içi yayın hakkına sahip olup onun dışında sadece yurt dışı lisansına sahip olan yapımlar yurt dışında gösterilebilir.

Blutv Almanya’da izlenir mi?

Evet, BluTV’yi Almanya’dan izleyebilirsiniz. Bunun iki yolu var. Ya sınırlı içeriğe sahip bir yurt dışı paketi oluşturup Almanya’dan BluTV izleyebilirsiniz ya da ExpressVPN gibi hızlı ve güvenilir bir VPN sağlayıcısı hizmeti alarak konumunuzu Almanya’dan Türkiye olarak değiştirebilir ve BluTV yurt içi paketine abone olup tüm içeriğe erişebilirsiniz.

BluTV hangi ülkenin kanalı?

BluTV 2015 yılında Doğan Holding çatısı altında ‘Türkiye’nin İnternet Televizyonu’ sloganıyla kurulan, internet üzerinden hizmet veren bir medya sağlayıcısı. Türkiye’de kurulduğu için genelde yerel yapımlar yer alır ve yurt dışında yayımlanabilmesi için içeriklerin yurt dışı lisansı alması gerekebilir.