Wise ile Para Gönderme Rehberi

Wise ile uluslararası para transferi yapmak istiyorsunuz, ancak nasıl para gönderileceği konusunda aklınızda soru işaretleri varsa, bu detaylı rehber tam size göre.

Bu yazımızda yurt dışına para göndermeyi hızlı, kolay ve düşük maliyetli bir işleme dönüştüren Wise’ın ne olduğunu, önemli özelliklerini ve uluslararası para transfer sürecini örneklerle birlikte ele alacağız.

Wise Nedir?

Wise, uluslararası para transferlerini reel döviz kuruyla ve yüksek işlem ücretleri ödemeden gerçekleştirmenizi sağlayan bir elektronik para kuruluşudur. Wise ile 80 ülkeye para transferi yapabilirsiniz. 

Wise’ın uluslararası para transferi yapmak isteyen kullanıcılarına sunduğu avantajlardan birisi de geleneksel uluslararası banka transferlerinde talep edilen SWIFT kodlarına ihtiyaç duymaması. Yani Wise ile para transferi yapmak isteyen kişi para göndereceği kişinin adı, soyadı ile IBAN numarasını bilmesi yeterlidir. 

Wise, para transferinin yanında yurt dışında banka hesabı açmak isteyen veya farklı para birimlerinde para tutmak isteyen kişiler içinde de oldukça avantajlıdır. Wise ile evinizden çıkmadan Almanya’da bir banka hesabı ya da Türkiye’de dolar hesabı açabilirsiniz.

Wise Sitesine Git

Wise Nasıl Çalışır?

Wise hesabınızı kolayca ve online olarak oluşturduktan sonra kimlik bilgileriniz doğrulanır. Bu aşamadan itibaren para transferi yapabilir ve yurt dışında online banka hesabı açmak gibi bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Wise ile gerçekleştirdiğiniz para transferi doğrudan alıcının hesabına ulaşır. Üstelik ister bireysel hesaba isterseniz de işletme hesabına gönderim yapıyor olur alıcının Wise’a kayıt olması gerekmez. Para transferlerinde SWIFT yerine kendi ağını kullanan Wise, kullanıcılarının uluslararası transferlerde yüksek komisyon ve işlem ücreti ödemelerinin önüne geçmeyi hedefler.

Wise Nasıl Kullanılır?

Dünya genelinde 13 milyondan fazla kullanıcının ve işletmelerin, uluslararası bankacılık işlemlerinde tercih ettiği Wise’ı siz de şu işlemler için kullanabilirsiniz:

 • 80’den fazla ülkeye para transferi yapın.
 • 8 farklı para biriminde yerel banka hesabı edinin.
 • Çoklu döviz hesabınızda 50’den fazla para birimini ücretsiz olarak tutun.
 • Hesabınızdaki para birimlerini dönüştürürken reel döviz kurunun avantajlarından faydalanın.
 • 200’den fazla ülkede alışveriş ve ATM’den para çekme işlemleri için Wise Debit Kartı edinin.
 • Wise işletme hesabı ile şirketinizin uluslararası bankacılık faaliyetlerini güvenli, hızlı ve uygun fiyata gerçekleştirin.

Wise’ın kullanıcılarına sunduğu ürün ve hizmetleri yazımızın devamında ele alacağız.

Wise Sitesine Git

Wise Hesabı Nasıl Açılır?

Wise bireysel hesabını, web sitesi üzerinden ya da Wise mobil uygulaması ile dakikalar içinde açabilirsiniz. Bunun için takip etmeniz gereken adımlar:

 1. İlk olarak Wise’ın resmi internet sitesini ziyaret edin ya da Wise mobil uygulamasını indirin.
 2. “Kaydolun” butonuna tıklayarak e-mail adresiniz ile ya da Google, Facebook veya Apple ID hesapları ile üyeliğinizi başlatın. Wise’da üyelik oluşturmak ücretsizdir
 3. “Ne tür bir hesap oluşturmak istersiniz?” sorusuna “Bireysel hesap” yanıtını seçin.
 4. İkamet ettiğiniz ülkeyi seçin.
 5. Hesabınızı güvende tutmak için gerekli 2 Adımlı Doğrulama (2FA) işlemini tamamlayın.
 6. Şifrenizi belirleyin. 

Ardından sunduğunuz bilgi ve belgelerin doğrulanma süreci var. Belgeler birkaç iş günü içerisinde incelenir ve doğrulandığında size bilgi verilir. 

2000 Euro’ya kadarki ilk yurt dışı para transferini ücretsiz yapmak için Yurtdışındayız okurlarına özel kampanyadan faydalanabilirsiniz: Wise İndirim Kodu | Ücretsiz Transfer Kodu 

*Wise Çoklu Döviz Hesabı Türkiye’de ikamet eden kullanıcılar için mevcut değil. Ancak yurtdışında, Wise Hesabı hizmetinin bulunduğu bir ülkede ikamet ediyorsanız, Wise Hesabı açabilirsiniz. Türkiye’de ikamet ediyorsanız, aşağıdaki butona tıklayarak Wise’a kayıt olabilir ve hem yurtdışından Türkiye’ye hem de Türkiye’den yurtdışına uluslararası para transferleri gerçekleştirebilirsiniz.

Wise Sitesine Git

Wise Hesabı Nasıl Doğrulanır?

Wise kayıt sırasında ya da ilk defa para transferi yaparken sizden kimlik bilgilerinizi doğrulamanızı istenir. Bunun için kimliğinizi ve adresinizi doğrulayan 2 belge sunmalısınız.

Kimlik doğrulaması için kabul edilen belgeler:

 • Pasaport (sadece fotoğraflı sayfa)
 • Kimlik kartı (nüfus cüzdanı)
 • Fotoğraflı sürücü belgesi (ehliyet)

Adres doğrulaması için kabul edilen belgeler:

 • Faturalar: Doğalgaz, elektrik, su faturası (faturalar üç (3) aydan eski olamaz).
 • Hesap dökümü veya kredi kartı ekstresi
 • Araç ruhsatı
 • Diğer devlet veya finansal kurumdan alınan belge

Wise ile Nasıl Para Transferi Yapılır?

Wise ile para transferi yapmak isteyen bir kişi ilk olarak Wise’ın internet sitesi üzerinden kayıt yaptırmalıdır. Ayrıca Wise ile para göndermek isterseniz bir banka hesabınızda mutlaka olmalıdır. 

Wise ile para transferi yapmak isterseniz yapmanız gerekenler oldukça basit. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra para transfer işlemlerine başlayabilirsiniz. Wise’ı kullanarak 8 adımda nasıl para transferi yapabileceğinizi aşağıdaki rehberde bulabilirsiniz:

 1. Uluslararası para transferi yapmak için ilk olarak Wise hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Para Gönderin” butonuna tıklayın.
 2. Göndermek istediğiniz tutarı, para birimini ve alıcının para birimini girin. Bu işlem sırasında Wise ne kadar işlem ücreti alınacağını ve alıcının hesabına net olarak ne kadar geçeceğini şeffaf bir şekilde gösterir. 
 3. Eğer alıcının hesabına geçmesini istediğiniz net bir miktar varsa (Örneğin 2000 USD) bunu “Alıcıya ulaşan tam” kısmına yazın ve tam olarak ne kadar göndermeniz gerektiğini görün. 
 4. Ardından ne tür bir transfer yapacağınız seçin (bireysel ya da kurumsal)
 5. Eğer kimlik doğrulamanız yapılmadı ise size ait kimlik ve adres bilgilerini girin. Doğrulama yapıldı ise bu işlem otomatik olarak geçilecektir.
 6. Para gönderimi yapılacak alıcının banka IBAN bilgileri ile ad-soyad ve adres bilgilerini yazın. 
 7. Son olarak gönderilen paranın hangi hesaptan çekileceğini seçilir. Wise ile para transferi yaparken banka hesabı ya da kredi kartından gönderme seçenekleri bulunur.
 8. Bütün bilgiler girildikten sonra onay ekranı çıkar. İşlem onayı yapıldıktan sonra para alıcının hesabına en fazla 1 iş günü içinde ulaşır. 

Yüksek miktarda para gönderimi yapmak istendiği durumda Wise kimlik doğrulaması isteyebilir. Bu nedenle kayıt olurken yazılan kişisel bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir.

Daha fazla bilgi için Yurtdışından Türkiye’ye para gönderme yazımızı inceleyebilirsiniz.

Wise Sitesine Git

Wise ile Örnek Para Gönderme İşlemi

Yukarıda açıkladığımız para gönderme rehberini Türkiye’den Almanya’ya para gönderme işlemi üzerinden örneklendirelim. 

Türkiye’den Almanya’daki bir hesaba 10.000 TL göndermemiz gerekiyor. Alıcının hesabı ise Euro cinsinden. Bunun için gönderilen miktara 10.000 TL yazmamız ve para birimini TRY olarak seçmemiz gerekiyor. Göndereceğimiz para birimin de Euro olarak seçmeliyiz.

Alıcı bilgilerini girdikten sonra Wise tarafından 10.000 TL anlık kur üzerinden Euro’ya çevrilir ve işlem ücreti kesintileri yapılır. Yapılan tüm kesintileri anlık olarak görebilirsiniz. Bu durumda 10.000 TL üzerinden Wise 122,07 TL transfer ücreti alıyor ve alıcıya 493.83 Euro gidiyor. “Devam Et” butonuna bastığınız anda işlem başlatılır. Transferin tamamlanması için sonraki aşamalarda istenen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girmelisiniz.

Wise Hesabından Başka Bir Wise Hesabına Nasıl Para Gönderilir?

Alıcının Wise hesabı var ise para transferi anlık olarak gönderilebilir. Bunun için Wise mobil uygulaması ile rehberinizdeki kişileri eşleyebilir ve Wise hesabı olan arkadaşlarınızı bulabilirsiniz. Eğer alıcı rehberinizde kayıtlı değilse alıcı bilgilerini girerken alıcının Wise hesabı olan e-posta adresini yazmanız yeterli olacaktır. 

Detaylı bilgi için: Wise’taki arkadaşlarınızı bulmak için rehberinizi nasıl eşlersiniz?

Wise Hesabınızdan Başka Bir Wise Hesabına Transfer Ücretsiz mi?

Bir Wise hesabınız varsa, Wise hesabı olan bir alıcıya aynı para biriminde yapacağınız transferler ücretsizdir. (Örneğin TRY hesabından TRY hesabına yapılan transferlerden ücret alınmaz.) 

Wise Hesabına Nasıl Bakiye Yüklenir?

Aşağıdaki adımları takip ederek Wise hesabınıza para yükleyebilirsiniz:

 1. Para yüklemek istediğiniz bakiye hesabına gidin
 2. Yükle düğmesine tıklayın
 3. Ne kadar yüklemek istediğinizi girin ve ödeyeceğiniz para birimini seçin
 4. Nasıl ödemek istediğinizi seçin ve Devam et düğmesine tıklayarak ödeme sayfasına gidin
 5. Seçtiğiniz ödeme yöntemine göre ödeme adımlarına yönlendirileceksiniz.

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ödeme yönteminizdeki isim ile Wise hesabınızdaki isimlerin aynı olması gerekir. Wise ile para transferi yaparken göndereceğiniz parayı bakiyenizden öderseniz işlem daha hızlı olacağı gibi daha az maliyetli de olabilir.

Wise Sitesine Git

Wise ile Nasıl Ödeme Alınır?

Wise ile yurt dışından para alma süreci, geleneksel bankalar veya para kuruluşları ile benzerdir. Ödeme yapacak şahıs veya işletmeye, ilgili para birimindeki hesap bilgilerinizi iletmeniz ve aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir:

 1. İlk defa bakiye açacaksanız Wise hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hesaplar başlığı altındaki “Başlayın” butonuna basın ve ödeme alacağınız para birimini seçerek yeni bir bakiye açın. Eğer daha önceden bakiye oluşturduysanız “Bir bakiye hesabı açın” butonuna tıklayın.
 2. Bakiye oluştuktan sonra “XX Bakiyeniz için hesap bilgileri edinin” bölümüne tıklayın. İlk defa hesap bilgileri ediniyorsanız tamamlamanız gereken bazı gereklilikler bulunur.
 3. Bu hesap bilgilerini; size ödeme yapacak müşterileriniz, çalıştığınız kurum veya arkadaşlarınız ile paylaşın. 
 4. Karşı taraf ödeme yaptığında, parayı doğrudan hesabınızdaki o para birimi bakiyenize alırsınız.

Gönderene Hangi Bilgileri İletmem Gerekir?

Para gönderecek kişiye Wise hesabı açarken yazdığınız şekilde adınız ve soyadınızı, ve IBAN bilgilerini iletmeniz yeterlidir. Bazı durumlarda (örneğin yüksek miktarda uluslararası para transferlerinde) adres bilgileriniz de talep edilebilir.

Wise Hesabı IBAN numarası Nasıl Alınır?

Ödeme almak için gönderene Wise hesabınızın IBAN bilgilerini iletmeniz gerekiyor ancak bulmakta zorluk yaşıyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. Wise hesabınıza giriş yapın
 2. IBAN bilgilerini almak istediğiniz bakiyeye tıklayın (yani USD hesap bilgilerini arıyorsanız USD bakiyesine tıklayın) 
 3. USD hesap detaylarına tıklayın. IBAN numarasını bu sayfada bulacaksınız.
 4. Bilgileri kopyala kısmına tıklayarak IBAN bilgilerinizi kopyalayabilirsiniz. 

Yukarıda bahsedilen işlem adımlar, çoklu döviz hesabı kapsamında edindiğiniz 8 farklı yerel banka hesabı bilgileri için de geçerli. Yani aynı adımları takip ederek GBP, EUR, USD, AUD, NZD, CAD, HUF ve SGD hesaplarına ait IBAN bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Wise Hesabından Nasıl Para Çekilir?

Wise hesabınızdaki parayı 2 şekilde çekebilirsiniz:

 1. Wise Kart ile ATM’lerden nakit olarak
 2. Paranızı banka hesabınıza aktararak. 

Eğer Wise Kart kullanacaksanız ayda iki kez ve 200 Euro’yu geçmeyen nakit çekme işlemlerinde işlem ücreti ödemezsiniz. Ardından işlem başına 0.50 Euro (İngiltere için 0.50 GBP) sabit ücret ve %1,75 değişken ücret alınır.

Parayı banka hesabınıza aktaracaksınız para miktarı ve para birimine göre değişen oranlarda işlem ücreti ödersiniz.

Wise Para Transferi Ne Kadar Sürer?

Wise ile gerçekleştirilen para transferlerinin süresi gönderilecek para miktarı, para birimi ve ödeme yöntemi gibi faktörlere bağlı değişir.

Genel olarak Wise ile yapılan uluslararası para transferlerinin %40’ı anlık (20 saniye içinde), %80’i ise 24 saat içinde tamamlanır. Para transferi esnasında işlemin ne kadar süreceğini tahmini olarak görebilirsiniz.

Para transferini başlattıktan sonra ise paranızın durumunu anlık olarak takip edebilirsiniz.

Wise Multi Currency Account Nasıl Kullanılır?

Wise, kullanıcılarına uluslararası para transferi yanı sıra uluslararası banka hesabı açma imkanı da tanıyor. Multi Currency Account yani eski adıyla Borderless Account, kullanıcıların başka bir ülkede bir IBAN adresi oluşturmasına olanak sağlıyor. (Örneğin İngiltere’de banka hesabı açmak gibi)

Çoklu döviz hesabı sayesinde başka bir ülkede oluşturduğunuz IBAN adresiyle o ülkeden masrafsız bir şekilde para alıp gönderebilir ve sonra bu parayı yerel banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Wise çoklu döviz hesabı ile hesabınızda 50’dan fazla para birimi tutma imkanınız bulunuyor. Üstelik çoklu döviz hesabı açmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken Wise hesabınıza giriş yaptıktan sonra bakiye açın butonuna tıklamak. Böylelikle Wise’ın kullanıcılarına sunduğu para birimlerinde online banka hesabı açabilirsiniz.

Örneğin; USD seçerek Amerika’da ya da Euro seçerek Avrupa bölgesinde bir online banka hesabı açabilirsiniz. 

Not: İlk defa Multi Currency hesabı açtığınızda bir seferlik 100 TL bakiye yüklemesi yapmanız gerekir. Daha sonra bu parayı tekrar hesabınıza çekebilir ya da harcayabilirsiniz. 

Wise çoklu döviz hesabınızı, uluslararası para transferi yapmak için de kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, Para Gönder butonuna bastıktan sonra, size verilen ‘Wise dışındaki bir bankadan gönder’ yerine ‘Bir Wise bakiyesi’ seçeneğini seçmeniz. Ardından düzenlediğiniz transfer, doğrudan seçtiğiniz Wise bakiyesinden yapılır. Bu sayede, transferlerinizi daha hızlı başlatabilir hatta birçok transferin daha hızlı tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin, başka bir Wise hesabına gönderdiğiniz para transferi anlık tamamlanabilir. Ayrıca Wise Euro bakiyelerinden yapılan Euro transferleri anlık tamamlanır. (20 saniyeden kısa sürer)

Wise Sitesine Git

Wise Mobil Uygulaması

Bilgisayar üzerinden yaptığınız tüm işlemleri Wise Mobil Uygulaması ile de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Wise uygulaması, Android cihazlar için Google Play’den, Apple cihazlar için de App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

Wise Debit Kart’a Nasıl Başvurulur?

Wise, yurt dışı harcamalarında kullanabileceğiniz ve 200’den fazla ülkedeki ATM’lerden para çekmenize olanak sağlayan Wise Debit Kart ile kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. Üstelik geleneksel bankalarda olan yıllık aidat veya kullanım bedeli kesintileri uygulanmıyor.

Wise Kart, şu an Türkiye’de geçerli değil. Ancak yurt dışında yaşıyor veya taşınmayı düşünüyorsanız başvurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Wise hesabınıza giriş yapıp “Kartlar” bölümünü tıklamak. 

Wise Kartınız bulunduğunuz ülkeye göre 2 iş günü ile 3 hafta içinde elinize ulaşır. Hangi ülkelerde geçerli olduğunu Ülkemde Wise kart edinebilir miyim?  Makalesinden takip edebilirsiniz.

Wise İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Şirketinizin uluslararası bankacılık faaliyetleri için bir Wise işletme hesabı açmak, bireysel hesap açmak kadar kolay ve hızlıdır. Bunun için takip etmeniz gereken adımlar şu şekilde:

 1. Wise resmi sitesini ziyaret edin veya Wise uygulamasını indirin
 2. “Ne tür bir hesap oluşturmak istersiniz?” sorusuna “İşletme hesabı” yanıtını seçin.
 3. İşletmeniz ve hesap sahibi olarak kendiniz hakkında ayrıntılar ekleyerek kaydı tamamlayın.
 4. Doğrulama adımını tamamlayın.  Bazen ilk transferiniz esnasında da bu bilgiler istenebilir.
 5. Wise ekibi hesabınızı doğruladıktan sonra kullanmaya hazırsınız

Wise’da işletmemi nasıl doğrularım?

Wise işletme hesabınızı bilgisayar veya mobil cihazlar ile yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işletme ile ilgili bilgi ve belgeleri Wise’a iletmek. Ayrıca kendinize ait bilgileri de Wise’a sunmalısınız. Şirketin yöneticisi değilseniz, şirket adına kararlar almak için yetkili olduğunuzu doğrulayan bazı ek bilgiler sağlamanız gerekebilir.

Gerekli evrak ve bilgiler, işletmenizin türüne göre değişir. Detaylı bilgi için: İşletmemi doğrulamak için ne gerekiyor? 

Wise Güvenilir Mi?

Wise benzeri elektronik para kuruluşları ile para transferi yapan kullanıcıların aklına gelen en önemli sorulardan biri de kişisel bilgiler, hesap ve gönderilen paraların güvenliğidir. 

Wise, eski adıyla Transferwise, dünya çapında 13 milyondan fazla kişi tarafından tercih edilen ve kullanıcı kitlesini de gün geçtikçe arttıran bir uygulama. Trustpilot sitesindeki dünya çapında yapılan kullanıcı değerlendirmesinde 5 üzerinden 4.5 gibi yüksek bir puana sahip.

Wise’ın Türkiye’deki işlemlere aracılık eden Birleşik Hizmetler Kurumu, BDDK tarafından denetlenir. Dolayısıyla Wise, Türkiye’de faaliyet gösteren bir banka gibi denetlenir. Aynı zamanda İngiltere’de FCA ve ABD’de ise FinCEN onaylı bir para transfer şirketidir. Bu da Wise’ın dünya çapında güvenli bir kuruluş haline getirir.

Wise Sitesine Git

Wise Kimin?

Wise, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören halka açık bir şirkettir. 

Wise Nasıl Kâr Ediyor?

Uluslararası para transferinde yüksek komisyon ve işlem ücreti almıyorsa Wise nasıl kâr ediyor diye düşünebilirsiniz. 

Wise, yurt dışına para gönderiminde her ne kadar düşük maliyetli bir alternatif olarak karşımıza çıksa da kâr amacı güden bir kuruluş. Faaliyetlerine sorunsuz şekilde devam edebilmesi için gerekli finansal kaynağın önemli kısmını işlem ücretlerinden sağlıyor. 

Ancak şeffaflık ilkesi gereği talep edeceği ücreti transfer başlamadan size bildiriyor. Yani yurt dışına para göndermeden önce ne kadar ücret ödeyeceğinizi ve alıcının hesabına ne kadar geçeceğini en başından öğreniyorsunuz. 

Wise ile Para Gönderme Avantajları Nelerdir?

Günümüzde yaklaşık 13 milyondan fazla kişi Wise ile para gönderme işlemini tamamlıyor. Peki bu uygulama neden bu kadar popüler hale geldi? Kısaca avantajlarına değinelim:

 • Wise, para transferlerinizi en fazla 1 iş günü gibi kısa bir sürede alıcıya gönderir. SWIFT işlemlerinden ise paranın alıcıya ulaşması 2 ila 3 iş gününü bulabilir.
 • Alıcının banka IBAN numarası ile adı ve soyadı bilgilerini bilmeniz para transferi yapmanız için yeterlidir. Hatta bazı durumlarda sadece e-posta adresi yeterli olur. Bankaların SWIFT kodları gibi ekstra bilgileri bilmeniz istenmez.
 • Wise para transferleri sırasında kestiği komisyonlarda oldukça şeffaftır. Kullanıcıdan işlem sırasında ek komisyonlar talep etmez ve gizli kesintiler uygulamaz. Alıcının hesabına tam olarak geçecek tutarı işlem sırasında görebilirsiniz.
Wise Sitesine Git

Sonuç

Bu rehberde, Wise ile yeni bir hesap oluşturmaktan nasıl para transferi yapabileceğinize kadar olan tüm süreci adım adım ve örnekleriyle birlikte ele aldık. Aynı zamanda Wise’ın farklı özelliklerine de değindik. Kullanıcılarına sunduğu ürün ve hizmetleri analiz ettik.

Siz de Wise ile ilk işleminizi yaparak bu sistemi deneyebilirsiniz. Eğer daha kapsamlı bilgilere ihtiyacınız varsa Wise nedir yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Wise Sitesine Git
Wise Türkiye’de kullanılır mı?

Wise, dünyanın birçok bölgesinde olduğu gibi Türkiye’de de aktif olarak faaliyet gösterir. Türkiye’deki Wise kullanıcıları yurt dışına para gönderme, ödeme alma, çoklu döviz hesabı ile işletme hesabı açma gibi birçok hizmet ve üründen faydalanabilir.

Wise için bir banka hesabına ihtiyacım var mı?

Wise ile hesabı açmak için bir banka hesabınız olması gerekir. Wise hesabı açtıktan sonra 8 farklı para biriminde yerel banka hesabı edinebilirsiniz. Wise ile para transferleriniz için dilerseniz banka hesabınızı ya da Wise hesabınızı kullanabilirsiniz. Ancak Wise ile gönderilen bir transferde, alıcının Wise hesabı olmasına gerek olmaz, gönderilen miktar doğrudan alıcının banka hesabına aktarılır.

Wise Hesabı IBAN numarası nasıl alınır?

IBAN numarası edinmeniz için öncelikle ilgili para biriminde bakiye açmanız sonrasında ise o para biriminde hesap bilgileri edinmeniz gerekir. Ardından ilgili para biriminde bakiyenize tıklayıp ‘hesap bilgilerini al’ butonuna basarak hesap detaylarından IBAN bilgisine ulaşabilirsiniz.

Wise ile para transfer limiti ne kadar?

Wise ile yapacağınız para transferinin limiti para birimine göre değişkenlik gösterir. Örneğin para gönderim, 1 milyon USD, 1,2 milyon EURO, 3 milyon TRY, 1 milyon GBP ile sınırlıdır.

Wise para yükleme ne kadar sürer?

Yüklenen para birimine ve ödeme türüne göre değişiklik gösterebilir. Genelde 1-2 iş günü içinde tamamlanmış olur. 

Wise ile transfer ne kadar sürer?

Wise ile yapılan uluslararası para transferlerinin %50’si anlık (20 saniye içinde), %80’i ise 24 saat içinde tamamlanır.

Wise hesabına nakit para yatırılabilir mi?

Hayır, banka havalesi veya kredi kartı ile hesabınıza para ekleyebilirsiniz. Ya da çoklu döviz hesabı ile 9 farklı para biriminde açabileceğiniz yerel banka hesaplarına ödeme alabilirsiniz.