Almanya Alışveriş Siteleri

İnternet üzerinden alışveriş yapmak hem vakit hem de maddi anlamda daha avantajlı olabiliyor. Çoğu ürünü internet üzerinden çok daha uygun fiyatlara satılıyor.

Bu sitelerden bazılarından sipariş vermek için Almanya’da yaşamak gerekse de çoğu site dünya çapında gönderim sağlıyor. Almanya’da yaşıyorsanız ya da Alman sitelerinden online olarak Türkiye’de alışveriş yapmak istiyorsanız bu yazı tam size göre. 

En iyi 10 Almanya Alışveriş Sitesi

Amazon.de

Amazon dünyadaki en büyük online alışveriş sitelerinden biridir. Büyük markaların sanal dükkânlarını bulabileceğiniz gibi bireysel satış yapan kişilerden de alışveriş yapabilirsiniz. Büyük bir seçkinin olduğu bu sitede size en uygun fiyatlarla istediğiniz ürünü bulmanız olası. Kitaptan kıyafete, ev aksesuarlarından elektronik aletlere kadar her ürün Amazon’un sitesinde satışa sunulmuş durumda. 

Amazon’un kullanıcılara sunduğu ekstra imkânlar da bulunuyor. Amazon üyeliğiniz varsa Amazon Prime ve Audible gibi sitelere de ücretsiz olarak kullanma olanağınız bulunuyor. Ayrıca Amazon Prime üyeliğiyle kargo çok daha hızlı bir şekilde evinize ulaşıyor.

Amazon Almanya’dan aldığınız ürünler belirli bir fiyat üstünde Türkiye’ye de gönderimi yapılıyor. Bu yüzden Almanya’da yaşamıyorsanız ancak sadece Almanya’dan satılan bir ürünü almak istiyorsanız Amazon Almanya sitesinden alabilirsiniz. Türkiye’ye gönderimi yapılan ürünlerde Amazon gümrük bedelini otomatik olarak fiyatın üstüne ekliyor ve ödemenizi bu şekilde yapıyorsunuz.

Bu sayede ekstra bir masrafla karşılaşmıyorsunuz. Farklı sitelerden alışverişleriniz konusunda yurtdışından alışveriş vergisi yazımızı inceleyebilirsiniz.

eBay.de

Amazon gibi eBay’den de dünyadaki en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan eBay’de istediğiniz her ürünü bulmanız mümkün. Sadece markaların sayfaları bulunmuyor isterseniz bireysel olarak satış yapan kişilerden de ürün almanız mümkün.

eBay, Almanya’da oldukça alışveriş için sıkça kullanılan sitelerden biri. Eğer eBay Almanya’dan bir ürün almak isterseniz Türkiye’ye gönderim yapılıp yapılmadığını kontrol edebilirsiniz. Çoğunlukla dünya çapında kargo gönderimi mevcut ancak bazı sayfalar sadece Almanya içerisinde gönderim yapabiliyor. Ayrıca aldığınız ürünleri iade imkânınızda bulunuyor.

OTTO

Otto, Alman bir e-ticaret şirketidir. Hamburg merkezli ve yirmiden fazla ülkeye hizmet vermektedir. Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Kıyafetten ev eşyalarına kadar her türlü ürünü ve birçok büyük markayı Otto’nun online sitesinden alabilirsiniz.

otto almanya alışveriş sitesi

Lidl

Kıyafetten mobilyaya, ev eşyalarından teknolojik aletlere kadar birçok ürünü bulabileceğiniz bir Alman alışveriş markasıdır. Online ve şubeye giderek alışveriş yapabilirsiniz. Müşterilerine sunduğu Lidl Plus uygulaması ile kullanıcıya özel kuponlar ve indirimler sunmaktadır. Ayrıca aldığınız ürünleri 90 gün içinde iadede edebilirsiniz.

Zalando

Giysi, aksesuar ve güzellik ürünleri satan Alman giyim alışveriş sitesidir. Sitesinden birçok markanın ürününü kolaylıkla alabilirsiniz. Zalando sadece Almanya adreslerine gönderim yapmaktadır.

zalando-alisveris-sitesi

Douglas

Kozmetik ve parfüm ürünleri satan Almanya merkezli bir markadır. 19 Avrupa ülkesinde şubeleri bulunan Douglas’tan hem online hem de şube üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Alman online sitesinden alacağınız ürünler sadece Almanya’daki adreslere gönderimi yapılır.

Conrad

Elektronik ürünler satan bir Alman şirketidir. Aldığınız ürünleri online olarak ve şubelerine giderek alabilirsiniz. Conrad sadece Almanya içinde gönderim yapmaktadır.

Bonprix

Kadın, erkek ve çocuk kıyafetleri üzerine satış yapan bir Alman sitesidir.

Tchibo

Türkiye’de de şubesi bulunan Tchibo markası Almanya’da da alışveriş imkanı sağlıyor. Kahvenin yanı sıra kıyafet ve kişisel bakım gibi alanlarda da birçok ürün satışı yapıyor. İnternet sitesi üzerinden aldığınız ürünleri iade etmek isterseniz 90 gün içinde iade yapabilirsiniz.

Etsy

Tam olarak Alman bir satış sitesi olmasa da Etsy’de Almanya’dan sanal dükkan açan kişiler de oldukça fazla. Bu sebeple Almanya’da yaşayan kişiler yüksek kargo bedelleri ödemeden Etsy’den de alışveriş yapabiliyor.

Genellikle el yapımı ve vintage ürünlerin satıldığı bu sitede kıyafet, dekor ve aksesuar gibi birçok alanda ürün bulmanız mümkün. Yurtdışına el yapımı ürünler satmak yazımızda Etsy’i de detaylı bir şekilde incelemiştik.

Satıcılar ürünleri kargolarını kendileri gönderdikleri için bir ürün almadan önce kargo konusunu teyit ettirmek önemli. Çünkü Almanya’daki bir dükkândan ürün aldığınızda satıcı sadece Almanya içinde gönderim yapıyor olabilir ya da diğer ülkeler için kargo bedelleri çok yüksek olabiliyor.

Yukarıda yazdığımız Alman alışveriş siteleri dışında dünyadaki birçok yerde şubeleri olan Ikea, H&M, MediaMarkt ve Apple gibi markalarında Almanya online alışveriş siteleri de bulunmaktadır.

Türk Ürünleri Satan Almanya Alışveriş Siteleri

Trendyol

Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinden olan Trendyol’un Almanya web sitesinde birçok Trendyol’un kendi markaları dışında Koton, İnci, Bambi, Mutluluk İst. gibi Türk markalarının ürünlerini almak mümkün. 

Alkapida

Kütahya porselen, Karaca, Güral Porselen, Korkmaz, Özdilek gibi Türk firmalarının daha çok ev ve mutfak eşyaları alanında satış yapan bir alışveriş sitesidir. Site sadece Almanya’ya değil birçok Avrupa ülkesine de gönderim yapmaktadır. Alkapıda, Avrupa’da Türk firmaları bulmak için en iyi Almanya alışveriş siteleri arasındadır.

almanyada-turk-urunleri-satan-alisveris-sitesi

Türkiye’den Almanya’ya Sipariş İçin Bu Siteler Kullanılabilir Mi?

Yukarıda yazdığımız alışveriş sitelerinden çoğunda siteye üye olarak istediğiniz ülkeden alışveriş yaparak Almanya’ya sipariş vermeniz mümkün.

Bu ülkelerin arasında Türkiye de bulunuyor. Örneğin; Amazon Almanya’ya üye olduktan sonra Türkiye’den Almanya’daki bir adrese sipariş verebilirsiniz. Yurtdışına hediye göndermek için ideal bir yöntem olabilir.

Ancak bazı Alman alışveriş sitelerinden sipariş verebilmeniz için Almanya’da yaşamanız ya da bulunmanız gerekiyor. Siteler giriş yaptığınız IP adresleri üzerinden konumunuzu görebiliyorlar. Yurtdışına VPN ile bağlanmak yazımızda bu konuya değinmiştik.

Amazon Almanya’dan Türkiye’ye Sipariş Verilebilir Mi?

Amazon Almanya, Türkiye’den verilen siparişlerin gönderimlerini yapmaktadır. Ürün detayları sayfasında Türkiye’ye gönderim yapılıp yapılmayacağını görebilirsiniz. 

Amazon Almanya adresinden aldığınız ürünler Türkiye’ye standart teslimatı seçerseniz 7-21 iş günü içinde, Express kargoyu seçerseniz 1-2 iş günü içinde ulaşmaktadır. Kargo ücretleri de buna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Diğer Ülkeler için Alışveriş Siteleri