İngiltere Alışveriş Siteleri

Yurtdışından alışveriş yapmak günümüzde oldukça kolay. İnternet üzerinden dünyanın neresinden olursa olsun kolaylıkla istediğimiz ürünleri alıp kapımıza kadar getirebiliyoruz. Biz de bu yazımızda İngiltere alışveriş sitelerini derledik.

Bu web sitelerinin bazılarına doğrudan Türkiye üzerinden de sipariş vermek mümkün olsa da bazılarından alışveriş yapabilmek için İngiltere’de bulunmanız gerekiyor.

Biz de özellikle İngiltere’ye yeni taşınan vatandaşlarımızı da düşünerek siteleri listeledik.

Everything 5 Pounds

Kıyafet, ayakkabı ve aksesuar ürünlerinin satıldığı bu sitede her ürünün sabit bir fiyatı bulunuyor. İnternet sitesinde gördüğünüz her ürünü 5 Pound’dan başlayan fiyatlarla alabiliyorsunuz. Ürünlerin türüne göre fiyatlar 5-5.95£ arasında değişiyor.

everything5pounds-ingiltere-alisveris

Ayrıca ürün istediğiniz gibi olmazsa 14 gün içinde iade edip paranızın tamamını geri alabilirsiniz. Everything5Pounds’un Türkiye’ye gönderimi de bulunuyor ve aldığınız ürünler 1 hafta içerisinde elinize ulaşıyor. Yani ister İngiltere’den ister Türkiye’den kullanabilirsiniz. İngiltere’de hesaplı bir şekilde alışveriş yapmak isteyenler için en iyi İngiltere alışveriş siteleri arasında.

Amazon UK

Amazon dünyadaki en büyük online alışveriş sitelerinden birisi. Büyük markaların yanı sıra bireysel olarak da ürün satışı yapılabiliyor. Kitaptan kıyafete, ev eşyalarından elektronik aletlere kadar geniş bir alışveriş seçeneği sunan Amazon’dan istediğiniz birçok ürünü kolayca alabilirsiniz.

Amazon İngiltere üzerinden de sadece İngiltere’de şubesi bulunan ürünlere de kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca Amazon üyeliğiniz bulunuyorsa Amazon Prime ve Audible gibi Amazon’un size sunduğu ek uygulamaları da kullanabilirsiniz.

ASOS

Asos İngiltere’de kurulan kıyafet ve kozmetik üzerine satış yapan bir sitedir. Kıyafet, aksesuar, ayakkabı ve kozmetik ürünlerine Asos’un kendi sitesi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Genellikle fiyatları oldukça uygun ve çoğu zaman yüksek indirimlere de denk gelebilme olasılığınız var.

Ayrıca Asos, Türkiye’ye kargo gönderimi yapıyor ve müşterilerine iki farklı kargo seçeneğini sunuyor. Standart kargoyu seçerseniz yaklaşık iki haftaya yakın beklemeniz gerekirken Express kargoyu seçerseniz kargonuza birkaç gün içinde aldıklarınız kapınıza gelecektir. Markanın iade kampanyası da bulunuyor. Ayrıca Asos’un telefon uygulaması da var.

Etsy

Etsy genellikle vintage ve el yapımı ürünlerin satıldığı bir online site. Etsy’nin en önemli özelliği bütün satılan ürünlerin el yapımı olması. Bu yüzden fiyatları başka sitelere göre biraz daha yüksek olabiliyor.

Ev eşyalarından resimlere hatta kıyafet ve aksesuar ürünlerine kadar istediğiniz her eşyayı Etsy’de bulabilirsiniz. Özellikle kişisel bir eşya almak isterseniz ya da beğendiğiniz bir kıyafeti size özel hale getirtmek isterseniz Etsy tam aradığınız site.

Etsy’de dükkanı bulunan kişiler dünyanın herhangi bir yerinde olabilir. Bu yüzden kargo gönderimi konusunda değişiklik olabiliyor. Eğer İngiltere’de dükkanı olan birinden ürün alacaksanız almadan önce mutlaka kargo konusunda problem olup olmayacağını teyit ettirin. Ancak Etsy üzerinden İngiltere menşeili bir ürün almışsanız Türkiye’ye gelirken genellikle bir problem olmuyor.

New Look

Kıyafet, ayakkabı ve aksesuar üzerine alışveriş yapabileceğiniz New Look’un birçok şehirde mağazası da bulunuyor. Mağazasında alışveriş yapabileceğiniz gibi online olarak da alışveriş yapabilirsiniz. Dünyanın birçok yerine gönderim sağlayan New Look Türkiye’ye kargo gönderimi için iki seçenek sunuyor.

new-look-ingiltere-alisveris-siteleri

Standart kargoyu seçerseniz 5 ila 7 gün içerisinde aldığınız ürünler elinize ulaşıyor. Ekspress kargoyu seçerseniz de 2 ila 4 gün içerisinde aldığınız ürünler geliyor. Ayrıca standart kargoda 65 Euro üstü kargo ücretsizken Express kargoda 120 Euro üstü alışverişlerinizde kargo ücretsiz oluyor. Markanın iade politikası da bulunuyor.

Shein UK

Online alışveriş yapabileceğiniz en büyük sitelerden biri olan Shein UK ile kozmetik, kıyafet ve ev aksesuarları dâhil birçok ürünü kolayca alabilirsiniz. Sitedeki ürünlerin çoğu uygun fiyatlı ve site içinde birçok indirim imkânı sunuluyor. Ayrıca birçok ürüne ücretsiz kargo imkânı da sunuyor. Shein UK, birçok ülkeye gönderim yapsa da şu an Türkiye’ye bir gönderimi bulunmuyor.

Ebay UK

Amazon ile birlikte dünyadaki en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan Ebay de istediğiniz herhangi bir ürünü bulmanız mümkün. Birçok markanın ürününü Ebay üzerinden satın alabileceğiniz gibi kişilerin açtığı sayfalardan da alışveriş yapmanız mümkün. Sitenin UK versiyonu da en popüler İngiltere alışveriş siteleri arasında bulunuyor.

Ebay İngiltere üzerinden bir satın alırsanız Türkiye gönderimi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Markalar dışında satıcılarında ürün koyabildiği bir alışveriş sitesi olan Ebay’de bazı durumlarda İngiltere dışında ürün gönderimi olmayabiliyor.

Aldığınız satıcıdan Türkiye’ye kargo gönderimi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca aldığınız ürünü iade etmek isterseniz 14 gün içinde kolaylıkla iade etme imkanınız var.

Boohoo

İngiltere’nin en çok kullanılan sitelerinden biri olan Boohoo birçok ürün skalası sunuyor. Kıyafet ve kozmetik alanında geniş skalası ve uygun fiyatlarıyla oldukça tercih edilen bir online alışveriş sitesi. Boohoo’nun Türkiye gönderimi de bulunuyor.

boohoo-ingiltere-alisveris-sitesi

Eğer Boohoo’dan alışveriş yapacaksanız kargonuzun Türkiye’ye ulaşması 10 ila 16 iş gününü bulabilir. Ayrıca ürününüzü iade etmek isterseniz paranızın hesaba geri yatması da 1 ayı bulabiliyor.

John Lewis

İngiltere’nin en büyük online mağazalarından biri olan John Lewis’te istediğiniz her ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Elektronik, ev eşyaları, kıyafet ve bahçe eşyalarına kadar geniş bir katalog sunuyor. John Lewis uluslararası gönderim yapıyor ancak şu anda uluslararası gönderimlerini kapatmış durumda. İleriki bir tarihte açılması olası olsa da şu an sadece İngiltere içine gönderimleri mevcut.

House of Frasser

İngiltere’den online alışveriş yapabileceğiniz sitelerden birisi olan House of Frasser’da birçok markayı bulabilirsiniz. Ev eşyalarından kıyafete kadar birçok ürünü bünyesinde barındıran site Türkiye’ye de gönderim yapıyor. Kargo ücretleri ise 11.66 Euro’dan başlıyor. 

Yazımızdaki diğer birçok alternatife göre Türkiye’de daha az bilinen İngiltere alışveriş siteleri arasında olduğu için farklı bir markayla tanışmak isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Boots

İngiltere’nin en büyük mağazalarından biri olan Boots mağazasından online olarak alışveriş yapmakta mümkün. Boots mağazalarında özellikle kozmetik alanında birçok ürün ve markayı bulmak mümkün ancak bunun yanında yiyecek içecek gibi ürünlerinde satışı yapılıyor. Boots mağazası İngiltere dışında birçok ülkeye gönderimi bulunuyor ancak Türkiye’ye herhangi bir gönderim yapılmıyor.

boots-ingiltere-alisveris

Türkiye’ye Gönderim Yapılamıyorsa Ne Yapabilirim?

Yazımızda bahsettiğimiz tüm İngiltere alışveriş siteleri Türkiye’ye kargo yapmıyor ya da yoğun dönemlerde uluslararası kargoları durdurabiliyor. Bu noktada Glocalzone gibi farklı alternatifler size aradığınız çözümü sunabilir.

Glocalzone yurtdışından istediğiniz ürünleri size ulaştırmayı sağlayan bir uygulama. Aradığınız ürünü bulabilecek ülkede olanlarla sizi eşleştiriyor. Bu sayede İngiltere’den Türkiye’ye gelecek biri de size istediğiniz ürünü getirebilir.

İngiltere alışveriş sitelerinin neredeyse tamamı Türkiye’ye olmasa da tüm Avrupa’ya gönderim yapıyor. Yani yurtdışında yaşayan bir tanıdığınız varsa İngiltere’de olmasa bile onun aracılığıyla alışveriş yapmanız mümkün olabilir.

Bu noktada ihtiyacınız olabilecek yurtdışına para gönderme yazımızı da tavsiye ederiz.


İngiltere’nin önde gelen online alışveriş mağazalarını sizler için bu yazımızda topladık. Çoğu mağaza kıyafet ve kozmetik üzerine olsa da elektronik ve ev eşyası satışı yapan mağazalar da bulunuyor.

Yurtdışında yaşayan ve yurtdışına gönderim yapan alışveriş siteleri arayan kişileri de unutmadık. İngiltere’de yaşayanlar da bu yazımızdan faydalanabilirler.

Diğer Ülkeler için Alışveriş Siteleri