Fransa Alışveriş Siteleri

Günümüzün dijital dünyasında Fransa online alışveriş siteleri açısından oldukça zengin bir ülke. Avrupa’da online alışveriş konusunda Fransa, Almanya ve İngiltere’den sonra öne çıkan en büyük ülkelerden biri.

Bu online alışveriş siteleri üzerinden kolayca istediğiniz ürünleri satın alıp kapınıza kadar bir tıkla getirebilirsiniz. Farklı amaçlara uygun bu alışveriş siteleri sayesinde teknolojik aletlerinden bebek bezine, günlük alışverişten kıyafete kadar birinden farklı ürün kategorilerinden dilediğiniz ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Bu sitelerden alışveriş yaparken bazıları teslimatı sadece Fransa içi yaptığından dolayı Fransa’da yaşamanız gerekse de bazıları için bu geçerli değil. Aşağıda listelediğimiz alışveriş sitelerinden Amazon gibi bazılarının Türkiye’ye de kargolanabilmesi sizin için ayrı bir avantaj.

Online alışverişte en önemli konular,

  • Kullandığınız alışveriş sitesinin güvenli olması, 
  • Ürünlerin kaliteli ve orijinal olması, 
  • Güvenli bir şekilde ödeme yapabileceğiniz bir sisteme sahip olması 
  • Ürünlerin tesliminin zamanında yapılması olarak sıralanabilir. 

Biz de bu yazıda Fransa’nın en iyi online alışveriş sitelerini bu kritlerleri de göz önünde bulundurarak listelik. Fransa’da yaşıyorsanız, Fransa’dan online alışveriş yapmak istiyorsanız ya da yurtdışına hediye göndermek istiyorsanız aşağıdaki online alışveriş sitelerine göz atın.

Fransa’daki En Popüler Online Alışveriş Siteleri

Amazon

Amazon, ayda 15 milyon ziyaretçisi ile hem dünyanın hem Fransa’nın en popüler online alışveriş sitesi. Sadece elektronik değil, hemen hemen her şeyi bulabileceğiniz, kitaptan kıyafete, ev eşyalarından elektronik aletlere kadar geniş bir alışveriş seçeneği sunan Amazon’dan istediğiniz birçok ürünü kolayca alabilirsiniz. 

Üstelik Amazon, yaptığınız alışverişler için Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkeye teslimat sağlıyor. Amazon Fransa adresinden aldığınız ürünler için Türkiye’ye standart teslimatı seçerseniz 7-21 iş günü içinde, Express kargoyu seçerseniz 1-2 iş günü içinde ulaşır. Kargo ücretleri de buna bağlı olarak değişiklik gösterir.

eBay France

Ebay France, Amazon’dan sonra Fransa’da en çok tercih edilen ikinci online alışveriş sitesi. Bu sitede aklınıza gelebilecek her türlü ürünü hem yeni hem de ikinci el olarak bulabilirsiniz. Posta kodunu girerek bölgenizde bulunan ürünleri aramanız mümkün. 

Bunlara ek olarak, ulusal veya uluslararası olarak da istediğiniz kategorideki ürünleri arayabilirsiniz. Üstelik eBay France ile yaptığınız alışverişleri Türkiye’ye de kargolayabilirsiniz. 

Fransa Giyim Alışveriş Siteleri

Fransa moda ve giyim konusunda tahmin ettiğimiz gibi birçok büyük dünya markasına sahiplik eden bir ülke.  Bu bağlamda Fransa giyim alışveriş sitelerinin çokluğuna şaşırmamak gerekiyor.

Fransa’daki giyim alışveriş sitelerinden en popüler ve en başarılı olanları aşağıya listeledik. Bu sitelerden güvenli bir şekilde alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurtdışı alışveriş vergisi konusunda da yazımızı inceleyebilirsiniz.

La Redoute

La Redoute her kesime hitap eden çeşitli giysi ürünleri, tekstiller ve ev dekorasyon ürünleri satıyor. Aynı zamanda çocuklar için de ürünler mevcut. La Redoute, Fransa’da 2. en büyük kadın giyim satıcısı ve 3. en büyük nevresim satıcısı olduğundan Fransa’nın en önemli online alışveriş sitelerinden biri olduğu söylenebilir. Ayda 7 milyondan fazla ziyaretçisi ile 26 ülkede faaliyet gösteriyor ve 10 milyondan fazla aktif müşteriye sahip.

Vente-Privee

Vente-Privee sadece üyelerine özel büyük tasarımcı markalarının ürünlerini %50’den %70’e kadar indirimli fiyatlarla sunan bir online alışveriş sitesi. Daha çok lüks kesime hitap eden bu sitede Amerikan markaları olan ürünleri daha uygun fiyata alabilirsiniz. Moda, aksesuarlar, oyuncaklar, ev aletleri, teknoloji, spor malzemeleri gibi birçok kategoride ürünler bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra seyahatler, eğlence biletleri ve müzik bileti satışları da bulunuyor. 

SaReNZa

Sarenza ayakkabı tutkunları için harika bir e-ticaret sitesi. 6 milyon euro’luk koleksiyonu ile yükselişte olan bir site. Üstelik Paris merkezli Sarenza, en önemli hissedarlarından ikisi Treppoz ve Hélène Boulet-Supau tarafından yönetiliyor.

fransa-giyim-alisveris-siteleri

Sarenza, yaklaşık 600 markadan oluşan erkekler, kadınlar ve çocuklar için 39.000’den fazla bot, topuklu ayakkabı ve terlik gibi çeşitli model ve her zevke uygun farklı ayakkabı çeşitleri içeren geniş ürün yelpazesine sahip. Ayrıca Sarenza 26 Avrupa ülkesine teslimat yapıyor.

Fransa Elektronik Alışveriş Siteleri

Online alışverişlerde en çok arama ve alışveriş yapılan ürün kategorisi elektronik. Fransa elektronik alışveriş siteleri çok sayıda elektronik ürünü kapınıza kadar getiriyor. 

Aşağıda en güvenilir 5 elektronik alışveriş sitelerini listeledik. Bu sitelerden diğer birçok kategoriden ürünlerin yanı sıra kolaylıkla elektronik alışverişinizi yapabilirsiniz.  

Fnac

Açılımı “Fédération Nationale d’Achats des Cadres” olan Fnac, Fransa’nın güvenilir bir diğer online alışveriş sitesi. Fnac’da, kültürel ve elektronik ürünler satan büyük bir Fransız perakende zinciri olarak online biletten cep telefonuna kadar aradığınız birçok şeyi bulabilirsiniz.

Boulanger

Bir diğer online alışveriş sitesi ise Boulanger. Boulanger başta elektronik olmak üzere eğlence ve ev aletleri konusunda uzmanlaşmış bir Fransız online alışveriş sitesi.

boulanger-fransa-elektronik-alisveris

Boulanger, e-ticaret net satışlarının en büyük bölümünü “Elektronik ve Medya” kategorisinden elde ediyor. Ayrıca, “Mobilya ve Ev Aletleri” kategorisindeki ürünleri de en çok satış yaptığı ikinci kategori.

CDiscount

CDiscount çeşitli kategorilerde başta elektronik ürünler sunmakla birlikte giyim, gıda, aksesuar gibi kategorilere ait ürünlerin de satışını yapıyor. 2013 yılında pazar ortalamasının üzerinde bir büyüme ile ciro açısından en önemli Fransa alışveriş sitesi konumunda. Cdiscount, Fransa dışında aynı zamanda Belçika, Almanya, İspanya, İtalya ve Lüksemburg’da da faaliyet gösteriyor. 

Pixmania France

Pixmania France’de dil desteği ile sadece Fransızca olmayıp İngilizce olarak da kullanılabilen bu online alışveriş sitesinde, özellikle elektronik cihazlar, oyunlar, DVD filmleri, aksesuar ve giysiler bulunuyor. Avrupa’da 14 farklı ülkede faaliyet gösteriyor ve 14 farklı ülkeden 150 müşteri danışmanı olmak üzere 1400 kişiden fazla çalışanıyla güven veriyor.

materiel.net

materiel.net’de özellikle oyun kategorisinde birbirinden farklı birçok yüksek teknolojili ürünler bulabilirsiniz. Ürün kategorisi oldukça geniş olan bu site Fransa’nın en güvenilir elektronik ve teknolojik aletler ve eşyalar satışı yapan sitelerinden biri. 

Fransa Market Alışveriş Siteleri

Market alışverişlerinizi online yapmak sizi zamandan tasarruf ettirir. Fransa’daki marketlerin pek çoğu alışverişinizi online yapmanızı sağlayan internet sitelerine sahip. Bu siteler üzerinden market alışverişlerinizi online olarak kolaylıkla yapabilir ve kapınıza kadar teslimat sağlayabilirsiniz. 

Intermarché

Fransa çapındaki ister daha küçük formatlı süpermarketler, ister daha büyük formatlı hipermarketler olsun yaklaşık 2.000 mağazasını ülkenin her yerinde bulabilirsiniz. Üstelik Intermarché web sitesi üzerinden online market alışverişi yapabilirsiniz. 

Carrefour

Carrefour, bir Fransız perakendeci olarak dünyanın en büyük süpermarket zincirlerinden biri. Fransa genelinde 5.000’den fazla satış noktası ile en popüler market olduğu söylenebilir. Carrefour’un web sitesinden market alışverişinizi yaparak ürünlerinizi kapınıza kadar getirtebilirsiniz.

Auchan

Daha geniş formatlı mağazalarda uzmanlaşan Auchan, Fransa genelinde hipermarket ve süpermarket mağazalarına sahip. Auchan marketleri şehir dışı yerlerde de bulunuyor. Auchan internet sitesinde istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyip konumunuzu seçerek market alışverişini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bir tıkla alışveriş yapmak, istediğiniz ürünü kapınızda teslim almak için güvenebileceğiniz bir yazıya sığdırabileceğimizden çok daha fazla web sitesi var. Online alışverişin tüm dünyada yaygınlaştığı çağımızda, Fransa alışveriş siteleri bu akıma ayak uydurmayı başarıyor. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar