Almanya’dan Türkiye’ye Tatile Gelmek ve Tatil Rezervasyonu

Türkiye doğal ve tarihi güzellikleriyle birçok yabancı turistin tatil için tercih ettiği bir ülke. Sadece yabancı turistler değil yurtdışında yaşayan Türkler de tatil için Türkiye’yi tercih ediyor. Özellikle Almanya, Türklerin en çok yaşadığı ülkelerden biri ve Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelmek de önemli bir gelenek.

Almanya’da yaşayan Türkler de yaz tatillerini veya bayram tatillerini ülkemizde geçiriyor. Çoğu kişi ailesini ziyaret etse de otellerde kalmayı tercih edenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Peki, Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelmek istiyorsanız ne yapmanız gerekiyor? Türkiye’de tatil yapmak için rezervasyon sürecine odaklandık.

Almanya’dan Türkiye’ye Tatil: Nelere Dikkat Edilmeli?

Türkiye’de tatil yapmaya karar verdiniz. İlk olarak önceliğiniz kalacağınız yer hakkında bilgi almak ve rezervasyon yapmak olmalı. Tatil için geldiğiniz şehir nasıl veya kalacağınız otelin ne gibi özellikleri olduğuna mutlaka bakın. Özellikle çocuğunuz varsa çocuklara özel eğlenceler sunan veya çocuklarınız ile keyifli vakit geçirebileceğiniz işletmelere öncelik verebilirsiniz. Türkiye’ye dair yalnızca aklınızda kalanlarla hareket etmeyin.

Yani önceden çok aile dostu ve sakin olduğunu düşündüğünüz bir tatil beldesi 2 yıl içinde gençlerin akınına uğrayabilir ya gençliği festival ve benzeri etkinliklerle çeken bir tatil beldesi cazibesini kaybedip daha sakin bir beldeye dönüşebilir.

Tatil için kalmak istediğiniz yeri seçtikten sonra rezervasyon kısmı da önemli. Genellikle yaz tatilleri için yaptığınız rezervasyonlar tatil zamanına yaklaştıkça fiyat olarak artış gösterebiliyor. Eğer önceden planlama şansınız bulunuyorsa rezervasyonunuzu önceden yapabilirsiniz. Bu da size daha uygun bir tatil imkânı sunar.

Aynı şey uçak biletleri içinde geçerli. Daha erken bir tarihte uçak bileti alırsanız daha uygun bir fiyat ödersiniz.

Türkiye’ye tatil için geldiğinizde gitmek istediğiniz yerlerin listesini çıkarabilirsiniz. Bu çok önemli bir madde olmayabilir ama bir ya da iki hafta yapmak istediğiniz her şey için yeterli olmayabiliyor. Bu yüzden yapmak istedikleriniz veya gidip görmek istediğiniz yerlerin listesini yaparsanız tatilinizde vakit kaybetmeyebilirsiniz.

Almanya’dan Türkiye’ye Tatile Gelince Nerelerde Kalınabilir?

Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelince kalabileceğiniz yerlerin listesi oldukça fazla. Büyük otellerden tutun ev kiralamaya kadar birçok imkânınız bulunuyor.

Kalmak için bir oteli seçerseniz otelin size sunduğu bütün imkânlardan yararlanabiliyorsunuz. Sahil, açık büfe, spor salonu gibi birçok imkân sunan bu oteller tatilinizi geçirmeniz için ideal. 

Ancak biraz daha farklı bir kalacak yer arıyorsanız ev tutabilirsiniz. Özellikle tatilde de ev konforu arayan kişiler için ideal bir yöntem. Yazlık gibi evleri kısa süreli kiralayıp tatilinizi rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Bir başka ev kiralama yöntemi de Airbnb. Bu siteyi kullanarak hem bir odayı hem de bütün evi kiralama imkânınız bulunuyor. Özellikle gittiğiniz şehirde ev konforu arıyorsanız sizin için ideal bir yöntem olabilir. Üstelik bu uygulamayla ev kiralamak için bir evrakla da uğraşmanız gerekmiyor.

Özellikle uzun süreli tatiller için daha hesaplı bir yönteme de dönüşebilir.

Almanya’dan Türkiye’ye Tatil Rezervasyonu için Hangi Firmalardan Yardım Alınabilir?

Almanya’dan tatil rezervasyonunuzu tek başınıza da halledebileceğiniz gibi turizm acentalarından da yardım alabilirsiniz. Eğer bir tur firmasıyla rezervasyon yapacaksanız güvendiğiniz bir tur firmasıyla anlaşın.

Karşılaştığınız herhangi bir problemde yardımcı olabilecek firmalar tercih edin. Mutlaka o firmalarla tatil rezervasyonu yapmış kişilerin yorumlarını okuyun. Böylece hem iyi yorumları hem de nerede eksik olduğunu görüp ona göre tercih yapabilirsiniz.

Diğer bir önemli hatırlatma da tur acentaları ile yaptığınız sözleşmelerdeki detayları mutlaka inceleyin. Birçok firmanın politikalarında değişiklik yapma hakkı vardır. Aklınıza takılan detayları mutlaka gitmeden önce anlaştığınız tur acentasının müşteri temsilcilerine sorun.

Almanya’dan Türkiye’ye tur acentası aracılığıyla bir tatil düşünüyorsanız Travelstride sitesini ziyaret edip bu acentalar ile tatil yapan insanların yorumlarına bakabilirsiniz.

Tatil rezervasyonunuzu Almanya’dan kendiniz yapmak isterseniz de aşağı yazdığımız sitelerden yararlanabilirsiniz.

Bu siteler sizlere birden fazla seçenek sunduğu için oteller, uçak fiyatları, gezi imkânları, yeme – içme gibi öğrenmek istediğiniz özellikleri karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz.

Böylece de size en uygun gelen seçeneği kolayca seçersiniz. Tur acentalarında olduğu gibi bu sitelerden tatil fırsatlarına bakarken mutlaka kullanıcıların yorumlarına bakın. Olumlu yazılan yorumlar dışında olumsuz özelliklerini de okuyun. Bu size alacağınız hizmet hakkında bilgi verir.

Almanya’dan 1 Haftalık Türkiye Tatili Ne Kadar Masraflı Olur?

Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelirken geleceğiniz tarih ve rezervasyonlarınız yaptığınız tarih çok önemli. Özellikle yaz tatilleri ve bayram tatilleri Türkiye’de büyük yoğunluk yaşandığından eğer biletlerinizi önceden almadıysanız yüksek ücretler ödeyebilirsiniz.

Otel rezervasyonları da havayolu şirketleri ile aynı mantığa sahip. Gelmek istediğiniz tarihten ne kadar önce rezervasyon yaparsanız daha ucuz fiyat ödemiş olursunuz.

Her otelin sizlere sunduğu fiyat skalası farklı olduğundan sizlere sundukları fiyatlarda farklı olacaktır. Otel rezervasyonunuzu yapmadan önce Tripadvisor, Hotels, Skyscanner gibi sitelerden fiyat farklarına bakarak karşılaştırma yaparsanız en uygun fiyatı kolayca bulabilirsiniz.

Kısaca Almanya’dan Türkiye Tatili Sırasında Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar

  • Seçtiğiniz otelin özelliklerine mutlaka bakın. Eğer çocuğunuz varsa ona uygun aktiviteleri olan otelleri tercih edebilirsiniz. Böylece hem çocuğunuz hem de siz güzel bir tatil geçirebilirsiniz.
  • Seçtiğiniz otellerin hem iyi hem de kötü yorumlarını okuyun. 
  • İnternetten rezervasyon yaparken güvendiğiniz sitelerden yapmaya özen gösterin.
  • Site karşılaştırmaları yapın. Özellikle yukarıda yazdığımız sitelerden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.
  • Eğer bir tur ile tatile çıkıyorsanız turun size sunduğu imkânlara mutlaka bakın.
  • Türkiye’den doğrudan bir otelle anlaşacak olursanız Almanya’dan Türkiye’ye para gönderme yazımızı okuyarak en hesaplı uluslararası para transferi yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda Almanya’dan Türkiye’ye tatile geldiğinizde dikkat etmeniz gerekenler, otel rezervasyonlarınızı nasıl yapabileceğiniz, en kolay nereden bilet bulabileceğiniz gibi konulara değindik.

Bunlardan yararlanarak sizler de Almanya’dan Türkiye’ye tatile geldiğinizde keyifli günler geçirebilirsiniz.