Yurtdışından Tivibu İzlemek

Türk Telekom bünyesinde bulunan Tivibu, yerli ve yabancı pek çok yapımın bulunduğu bir eğlence platformu. Tivibu aile, sinema, spor ve süper paketleri ile çok sayıda hem yerli hem yabancı dizi, film, belgesel ve spor içeriklerini Tivibu üyeliği ile izlemek mümkün.

Tivibu hem yetişkinler hem de çocuklar için sürekli güncellenen içerik listesi ile oldukça yaygın olarak tercih edilen bir eğlence platformu. Ancak yurtdışındaki izleyiciler için henüz Tivibu aboneliği mevcut değil. Bu nedenle yurtdışındaki Türk vatandaşları Tivibu izlemek için alternatif yöntemler araştırarak Tivibu içeriklerini güvenilir bir şekilde izlemenin yollarını arıyor.

Tivibu yurtdışı abonelik seçeneği şu an için bulunmadığından dolayı eğer siz de yurtdışında yaşıyorsanız ve farklı kategorilerde binlerce Tivibu içeriğini izlemek istiyorsanız ExpressVPN gibi Türkiye’de sunucusu bulunan güvenilir bir VPN hizmetini tercih edebilirsiniz. Bu yazımızda öncelikle yurtdışından VPN sağlayıcı ile nasıl Tivibu izleyeceğinizi açıklayarak ExpressVPN gibi güvenli VPN hizmetlerinden bahsedeceğiz.

ExpressVPN Sitesine Git

Bu içerikte bahsedeceğimiz konu başlıklarımız ise genel olarak şöyle:

 • Yurtdışından Tivibu Nasıl İzlenir?
 • Yurtdışından VPN ile Tivibu İzlemek
 • Tivibu Yurtdışı Abonelik
 • Yurtdışından Ücretsiz VPN ile Tivibu İzlenir Mi?

Tivibu yurtdışında izlenir mi?

Tivibu, şu anda yurtdışındaki kullanıcılar için bir abonelik sunmuyor. Bu durum değişene kadar Türkiye dışından Tivibu izlemenin tek yolu VPN kullanmak olabilir.

Tivibu internet sitesinde belirtildiği üzere Tivibu sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde kullanılabilen bir hizmet. Bu nedenle eğer farklı bir ülkedeyseniz Tivibu izlemek için ExpressVPN gibi Türkiye’de sunucusu bulunan bir VPN sağlayıcı kullanabilir ve IP adresinizin Türkiye’de görünmesini sağlayarak Tivibu içeriklerine rahatlıkla erişebilirsiniz. Bu içeriğimizin devamında VPN kullanarak nasıl Tivibu izleyebileceğinizi detaylı olarak anlatacağız.

Yurtdışından Tivibu nasıl izlenir?

Tivibu, Türkiye’deki kullanıcılar için Ev, Uydu ve Go olmak üzere 3 farklı abonelik seçeneğine sahip. Eğer yurtdışında yaşıyorsanız Ev ve Uydu paketlerinden yararlanmanız mümkün değil. Çünkü Tivibu Ev paketi için Türk Telekom internet aboneliği üzerinden hizmet sağlanırken Tivibu Uydu paketi için de internet aboneliği zorunluluğu olmasa da Türkiye’de bir adrese uydu kurulumu gerekir. Bu nedenle farklı konumlarda ve farklı cihazlarda izleme imkanı sunan Tivibu Go paketi ile Tivibu uygulaması ya da internet sitesi üzerinden içeriklere erişim sağlayabilirsiniz.

Tivibu Go hizmetinden yurtdışındaki vatandaşlarımız henüz faydalanamadığı için eğer yurtdışında yaşıyorsanız Tivibu izlemek için ExpressVPN gibi güvenli bir VPN sağlayıcı tercih edebilirsiniz. VPN sayesinde konumunuz Türkiye’de görüneceği için, dünyanın neresinde olursanız olun yurtdışından Türk kanallarını izlemek ve Tivibu içeriklerine erişmek mümkün.

Üstelik VPN ile telefon, tablet, smart TV gibi farklı cihazlar kullanarak Tivibu izleyebilirsiniz.

Yurtdışından VPN ile Tivibu izlemek için yapmanız gerekenleri, bir sonraki başlık altında detaylı olarak anlatacağız.

ExpressVPN Sitesine Git

Yurtdışından VPN ile Tivibu izlemek

Özellikle Almanya, Fransa ve İngiltere gibi çok sayıda göç alan ülkelerde yaşayan Türk vatandaşları, Türkiye’den ayrıldıktan sonra Türkiye’de takip ettikleri programları ve yapımları yurtdışından nasıl izlemeye devam edecekleri konusunda endişe duyabilir. Bazı platformlar yurtdışı abonelik seçenekleri sunsa da bu abonelikler yayın hakları nedeniyle Türkiye’de yayınlanan tüm içerikleri kapsamayabilir.

Bu noktada yurtdışından Tivibu izlemek için alternatif yöntemler araştırıyor olabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Tivibu güncel olarak sadece Türkiye sınırlarında erişim sağladığı için eğer yurtdışındaysanız Tivibu izlemek için VPN kullanabilirsiniz. ExpressVPN gibi Güvenli bir VPN sağlayıcı ile tüm mobil cihazlarınızdan, bilgisayarınızdan ve smart TVlerden Tivibu izleyebilirsiniz.

VPN kullanımı, internet bağlantınızı özel sanal ağ sayesinde özelleştirerek çevrimiçi gizlilik sunar. VPN kullanarak daha güvenilir bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz. Üstelik IP adresinizin konumunu değiştirmenize olanak sağladığı için farklı ülkelerden istediğiniz internet sitelerine ve içeriklere ulaşmanızı sağlar.

Peki VPN nasıl kullanılır ve VPN ile Tivibu nasıl izlenir? Bu soruları detaylı olarak cevaplandırmak için örnek olarak seçtiğimiz hızlı ve güvenilir bir VPN olan ExpressVPN ile adım adım neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

1. Adım: ExpressVPN internet sitesi üzerinden üyelik oluşturun.

İlk olarak ExpressVPN internet sitesindeki paketlerden size uygun olanı seçerek kişisel bilgilerinizi girin. Yeni üyeliklere özel 12 aylık abonelik satın alımında +3 ay hediye kullanım kampanyasından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca memnun kalmadığınız ya da vazgeçtiğiniz takdirde 30 gün içinde para iade garantisi de mevcut.

2. Adım: Ödeme adımını tamamlayarak üyeliğinizi başlatın.

Size uygun olan paketi seçtikten sonra ödeme adımına geçerek kart bilgileriniz ile ödemeyi gerçekleştirin. Ödeme sonrası üyeliğiniz başlayacak ve e-posta adresinize kullanıcı adınız ve şifreniz gönderilecek.

3. Adım: ExpressVPN uygulamasını dilediğiniz cihaza indirin ve giriş yapın.

Cihazınıza ExpressVPN uygulamasını indirerek e-posta adresinize gönderilen kullanıcı bilgileri ile giriş yapın. Eğer farklı cihazlardan giriş yapmak isterseniz aynı işlemi diğer cihazlarınızda da tekrarlayın.

4. Adım: VPN’i çalıştırarak konum seçin.

Giriş yaptıktan sonra VPN’i aktive etmek için bir ülke seçin (Tivibu için yalnızca Türkiye seçilebilir). Ardından aktivasyon butonu ile VPN’i çalıştırın. Bağlantınız kısa sürede gerçekleşecek.

5. Adım: Tivibu internet sitesi üzerinden Tivibu Go’ya üye olun.

VPN bağlantınız gerçekleştirdikten sonra Tivibu internet sitesini ziyaret ederek Aile, Sinema, Spor ve Süper paket seçeneklerinden birini seçerek satın alın.

6. Adım: Tivibu içeriklerini izlemeye başlayın.

Tivibu Go üyeliğiniz tamamlandıktan sonra VPN servisi aktif olduğu sürece Tivibu içeriklerini Türkiye’deymiş gibi izlemeye devam edebilirsiniz.

ExpressVPN Sitesine Git

Hızlı ve güvenli VPN sağlayıcılarından biri olduğu için örnek seçtiğimiz ExpressVPN, şu anda yeni abonelere özel olarak sunulan 1 yıllık (12 ay) paket satın alımında +3 ay kullanım hakkı ile toplamda 15 ay kullanılabilir. Bu ExpressVPN kampanyası sadece daha önce ExpressVPN kullanmamış yeni üyelere özel. Eğer siz de ilk kez ExpressVPN kullanacaksanız hemen üyeliğinizi başlatarak bu kampanyadan yararlanabilirsiniz.

Bu kampanyaya ek olarak ExpressVPN’in dünya çapında birçok kullanıcısı ile popüler VPN hizmetlerinden biri olmasını sağlayan diğer öne çıkan özellikleri şöyle:

 • Hem internet sitesinde hem de uygulamasında yerelleştirilmiş Türkçe dil desteği var.
 • Bant genişliği sınırlaması olmadan hızlı ve güvenli bağlantı imkanı sunuyor.
 • Memnun kalmadığınızda 30 gün içinde para iade garantisi var.
 • Android, iOS ve Windows gibi farklı işletim sistemleri ile uyumlu çalışıyor.
 • Dünya çapında pek çok sunucusu ile en popüler VPN sağlayıcılardan biri.
 • Yüksek güvenlikli şifreleme ile kullanıcıların kişisel verilerini koruma sağlıyor.
 • Müşteri memnuniyeti merkezli hizmet anlayışına sahip bir VPN sağlayıcısı.

Eğer siz de ExpressVPN’in bu avantajlarından faydalanmak ve yurtdışından Tivibu izlemek için ExpressVPN kullanmaya başlamak isterseniz aşağıdaki butona tıklayarak hemen üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

ExpressVPN Sitesine Git

Tivibu yurtdışı abonelik

Tivibu, şu anda yurtdışından erişim sunmadığını belirttiği için Tivibu içerikleri için herhangi bir yurtdışı paketi sunulmuyor. (Ekim 2023 itibariyle) Sadece Türkiye konumundaki IP adreslerinden Tivibu üyeliği satın alabilirsiniz. Bunun için yukarıdaki adımları takip ederek ExpressVPN gibi Türkiye’de sunucusu bulunan bir VPN hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Tivibu, hem dizi ve film gibi eğlence içerikleri hem de spor içerikleriyle Türkiye’de öne çıkan platformlardan biri. Tivibu’ya özel film, dizi, spor, belgesel ve çocuk kategorilerinde birçok içerik Tivibu Go platformu üzerinden kullanıcılara sunuluyor.

Eğer spor müsabakalarını takip etmek isterseniz dünyadaki en popüler liglerden;

 • Bundesliga (Almanya Futbol Ligi)
 • Serie A (İtalya Futbol Ligi)
 • NBA (ABD Basketbol Ligi)
 • Euroleague (Avrupa Basketbol Ligi)

gibi lig maçlarını Tivibu üzerinden izleyebilirsiniz. Tivibu üzerinden maçları canlı izlemenin yanı sıra usta yorumcuların maç analizlerinin yer aldığı Orta Nokta, Spor Gazetesi ve Ribaund gibi popüler spor programlarını da takip edebilirsiniz.

Tivibu’ya özel yerli ve yabancı pek çok yapımı ExpressVPN sayesinde yurtdışından herhangi bir kesinti ya da kısıtlama olmadan izleyebilirsiniz. Tivibu’da Türkiye’deki kullanıcılar tarafından en çok izlenenler arasında yer alan içeriklerden bazıları şöyle listelenebilir:

 • Kadın Kral
 • Three Pines
 • İnsanlar İkiye Ayrılır
 • Suikast Treni
 • The Good Doctor
 • Paw Petrol

Yurtdışından bu yapımları ve daha fazlasını Tivibu kalitesiyle izlemek isterseniz ExpressVPN gibi güvenli bir VPN hizmetini tercih edebilirsiniz. ExpressVPN, Türkiye’de sunucusu bulunan güvenilir bir VPN şirketi olduğundan dolayı hem Avrupa ülkelerinde hem de diğer ülkelerde yaşayan Türkler tarafından yaygın olarak tercih edilen bir VPN sağlayıcı.

ExpressVPN Sitesine Git

Yurtdışında Tivibu izlemek için ücretler ne kadar?

Tivibu, yurtdışından kullanılamadığı için yurtdışı kullanıcıları için herhangi bir paket ücreti de mevcut değil. Bu noktada ExpressVPN gibi bir VPN sağlayıcı indirerek yurtiçi fiyatlarıyla abonelik satın alabilirsiniz.

Ekim 2023 itibariyle farklı cihazlardan Tivibu içeriklerini izlemek için satın alabileceğiniz Tivibu Go paketleri şu şekilde:

PaketlerWeb, Mobil ve Tablet

(Aylık)

Web, Mobil, Tablet ve Smart TV (Aylık)
Tivibu Go Aile Paketi19,90 TL29,90 TL
Tivibu Go Sinema Paketi24,90 TL34,90 TL
Tivibu Go Spor Paketi24,90 TL34,90 TL
Tivibu Go Süper Paket34,90 TL44,90 TL

Yurtdışında Tivibu’yu neden izleyemiyorum?

Özellikle spor yayınları olmak üzere pek çok yapımın telif ve yayın hakları belirli ülkeler için alındığından dolayı bu içerikleri yayın hakkına sahip olmayan bir ülkeden izleyemezsiniz. Örneğin bir dizi ya da filmin yayın hakları Tivibu tarafından sadece Türkiye’de erişime açık olacak şekilde satın alındığı için farklı bir ülkeden bu içeriği izlemek mümkün olmaz.

Elbette bu durum sadece Tivibu için geçerli değil. Farklı platformlar ve kanallar da yayınladığı içeriklerin yayın haklarını belirli ülkeler için satın alır. Tivibu içeriklerinin yayın hakları da sadece Türkiye için satın alındığından dolayı Türkiye dışında başka bir ülkede izlemek mümkün olmaz. Bu nedenle güvenilir bir VPN kullanılarak, yurtdışından Türkiye VPN ile konum Türkiye gösterilebilir.

Yurtdışındaki Türk vatandaşları ise Tivibu’ya özel yapımları izlemek için VPN kullanımını tercih edebilir. Eğer ilk kez VPN kullanacaksanız aşağıdaki butona tıklayarak ExpressVPN’in +3 ay ücretsiz kullanım hakkı sağlayan yeni üyelere özel kampanyasından faydalanabilirsiniz.

ExpressVPN Sitesine Git

Yurtdışından ücretsiz VPN ile Tivibu izlenir mi?

Yurtdışından Tivibu izlemek için ücretli VPN hizmetlerinin yanı sıra ücretsiz VPN sağlayıcılar da bulunabilir. Ancak ücretsiz VPN sağlayıcılar düşük hız, düşük güvenlik ve bağlantı sorunları nedeniyle pek tercih edilmeyebilir.

Yurtdışındayken ücret ödemeden Tivibu izlemek için ücretsiz bir VPN arıyor olabilirsiniz. Ancak araştırmalarınızda karşınıza çıkacak olan bu ücretsiz VPNlerin Türkiye’de sunucusu olmayabilir. Bu noktada Tivibu gibi Türk platformlarını izlemek için bu VPN sağlayıcılar işinize yaramaz. Öte yandan ücretsiz hizmet sağlayan VPN şirketleri Türkiye’de sunucusu olsa da ücretli VPNler kadar hızlı bağlantı sağlamayabilir. Üstelik ücretsiz VPN sağlayıcılar, üst düzey şifreleme sunmayacağından dolayı kişisel verilerinizin güvende olacağından da emin olamayabilirsiniz.

Bu noktada hem kişisel verilerinizin güvenliği hem de kesintisiz hızlı bağlantı için en güvenilir VPN şirketleri arasında yer alan ExpressVPN gibi popüler ve güvenli VPN sağlayıcılarının hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Özetle

Bu içerikte bahsettiğimiz konu başlıklarını özetleyecek olursak yerli ve yabancı pek çok yapıma ev sahipliği yapan Tivibu platformu, henüz Türkiye dışındaki ülkelerde erişime açık değil. Bu nedenle yazımızda ExpressVPN örneği ile detaylı olarak açıkladığımız adımları takip ederek VPN hizmeti sayesinde yurtdışından Tivibu içeriklerini izlemek mümkün.

ExpressVPN ile Tivibu izlemek için yapmanız gerekenler kısaca ExpressVPN aboneliğinin ardından Tivibu internet sitesini ziyaret ederek size uygun bir paketi satın almak. VPN’i aktive ederken konum olarak Türkiye’yi seçmeyi de unutmayınız. Aksi takdirde Tivibu ve buna benzer Türk platformlarına erişim sağlayamazsınız.

Eğer ExpressVPN’e ilk kez üye olacaksanız sadece yeni aboneler için geçerli 1 yıllık paket satın alımında +3 ay ücretsiz kullanım hakkı sağlayan kampanyasından da yararlanabilirsiniz. Böylece 12 aylık ödeme yaparak ExpressVPN’i 15 ay boyunca kullanabilirsiniz. Üstelik memnun kalmazsanız ilk 30 gün içinde para iadesi de alabilirsiniz.

Dünya genelinde en popüler ve en güvenli VPN şirketlerinden biri olan ExpressVPN hakkında daha çok bilgi edinmek ve hemen üyelik oluşturarak kullanmaya başlamak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

ExpressVPN Sitesine Git

Sıkça sorulan sorular

Tivibu yurtdışında izlenir mi?

Tivibu, güncel olarak sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde hizmet sağladığı için yurtdışından abonelik oluşturmak mümkün değil. Ancak yazımızda da bahsettiğimiz üzere ExpressVPN gibi Türkiye’de sunucusu bulunan güvenilir bir VPN hizmeti aracılığıyla yurtdışından da Tivibu izleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ExpressVPN ile bir üyelik satın alıp konum bilgilerinizi Türkiye göstererek, Türkiye’den izliyormuşçasına Tivibu izlemek.

Yurtdışından VPN ile Tivibu izleyebilir miyim?

Yurtdışından VPN ile Tivibu izlemek mümkün. Piyasada pek çok VPN şirketi bulunsa da hem Türkiye’de sunucusu bulunan hem de güvenilir olan bir VPN bulmak kolay olmayabilir. Bu noktada dünya genelinde çok sayıda kullanıcısı bulunan ve müşteri memnuniyeti yüksek bir VPN hizmetini tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Örneğin en popüler VPN şirketlerinden biri olan ExpressVPN, yurtdışından Tivibu izlemek için en güvenilir seçeneklerden biri.

Tivibu Almanya’da var mı?

Hayır, Tivibu Almanya’ya özel bir hizmet henüz sunmuyor. Fakat Almanya’dan Tivibu izleyebilmek için bir yol var. Tivibu, Almanya da dahil olmak üzere Türkiye dışında hiçbir ülkede abonelik sunmuyor. Ancak Almanya’daki Türk vatandaşlarımız Türkiye sunucusu olan bir VPN kullanarak Tivibu Go paketlerini satın alabilir ve içerikleri Türkiye’deymiş gibi izleyebilir.

Tivibu almak için Türk Telekom aboneliği gerekli mi?

Tivibu; Ev, Uydu ve Go olmak üzere 3 farklı abonelik seçeneğine sahip. Tivibu Ev hizmetinden sadece Türk Telekom internet aboneleri yararlanabilirken Tivibu Uydu ve Tivibu Go paketleri için internet aboneliği şartı bulunmuyor. Yurtdışındayken Tivibu Uydu paketlerini satın almanız mümkün olmasa da Tivibu içeriklerini farklı cihazlardan izlemenize olanak sağlayan Tivibu Go paketlerini VPN kullanarak satın alabilirsiniz. Türk Telekom aboneliği gerekmez.