Türkiye’den Amerika’ya Kargo Göndermek

Türkiye’den Amerika’ya kargo göndermek istiyorsanız nasıl bir yöntem izleyeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Çünkü yurtdışına kargo göndermek isteyenler için süreçlerin yurt içinde kargo göndermek kadar kolay olmadığını ifade etmek gerekiyor. Şimdi gelin kargo süreçlerinin nasıl gerçekleştiğine daha yakından bir göz atalım!

Amerika, Türkiye’den kilometrelerce uzakta bir ülke olması nedeni ile insanların kargo gönderme esnasında problemler yaşamaktan çekinirler. Ancak hem gelişen teknoloji hem de kargo şirketlerinin küresel çapta sizlere destek olmaya adanmış hizmetleri muhtemel zorlukları ortadan kaldırır. Amerika’ya kargo göndermek için nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyor ve hangi kargo şirketlerinden destek almak istediğinizi merak ediyorsanız gelin bu konuya daha yakından bir göz atalım.

Türkiye’den Amerika’ya Kargo Gönderirken Tercih Edeceğiniz Kargo Şirketleri

Türkiye’den Amerika’ya ürün, numune veya doküman göndermek istiyorsanız hangi kargo şirketini tercih edeceğinizi seçmek fiyat, gönderim süresi ve sorunsuz gönderim açısından önemlidir.

O halde gelin dünyanın farklı coğrafyalarına kargo hizmeti veren firmalardan ve sizlere ne tür avantajlar sağlayabileceklerinden bahsedelim ama öncelikle bir forwarder şirketten bahsetmek istiyoruz.


Bu konuda artık kargo şirketlerine alternatif forwarder şirketler de var. FastExpress de bu sitelerin içinde en iyi alternatiflerden biri. Peki neden doğrudan kargo şirketlerine gitmek yerine FastExpress’le çalışmalıyım derseniz 5 ana neden sayabiliriz.

  •  FastExpress’le kargo şirketlerine göre işinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.
  •  İletişim kolaylığı sayesinde hedef bilgilere ve kişilere daha hızlı ulaşıp sonuç alabilmeniz.
  • Gönderi yoğunluğunuzu arttırmadan bile avantajlı fiyatlara ulaşabilmeniz.
  •  Lojistik hizmet olarak birkaç firma ile görüşmek yerine tek elden işlemlerinizi daha pratik bir şekilde  gerçekleştirebilmeniz.
  • Uygun ödeme koşulları ve esnek seçeneklerimiz ile firmanızı ayrıcalıklı bir konumda hissedebilmeniz.
fast express yurtdışı kargo
Hemen tıklayarak

Yani farklı bir alternatif ve birçok avantajla Amerika’ya kargo göndermek istiyorsanız bu yöntem aradığınız seçim olabilir.

DHL ile Amerika’ya Kargo Göndermek

Merkezi Almanya’da bulunan Deutche Post firmasının alt kuruluşu olarak bilinir. Dünyanın en önemli kargo şirketlerinden bir tanesi olan DHL ile Amerika’ya hem numune hem de doküman gönderimi sağlayabilirsiniz.

Özellikle hızlı kargolama seçeneği ile gönderinizin ortalama 3 ila 5 gün arasında Amerika’ya gönderilmesine olanak sağlayan DHL güvenilir bir marka olması ile de ön plana çıkar. 1969 yılında kurulan ve faaliyet merkezi olarak Amerika’nın Kaliforniya Eyaleti’ni seçen bu kuruluşun yılda 1,5 milyara yakın paketi adrese ulaştırdığı biliniyor. 

DHL hem kuruluşundan bu yana elde ettiği başarılar hem de her yıl yaşadığı büyüme sayesinde Amerika’ya ürün göndermek istediğinizde öncelikli tercihlerinizden bir tanesi olmalıdır.

Genellikle hızlı gönderim yapmasıyla bilinir fakat fiyat konusunda rakiplerine oranla pahalı olabilir.

TNT ile Amerika’ya Kargo Göndermek

Türkiye’den Amerika’ya kargo göndermek istediğinizde sizin için en doğru seçimlerden bir tanesi de hiç şüphesiz TNT olacaktır. 2011 yılında TNT Express adı ile kurulan ve merkezi Hollanda’da olan şirketin üst kuruluşu FedEx’tir. Geride kalan 9 yıllık sürede oldukça geniş bir dağıtım ağı kuran ve Asya’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Amerika’ya kadar her coğrafyada kargo gönderilerini ilgililerine ulaştırmayı başarmıştır.

Siz de Türkiye’den Amerika’ya ürün göndermek istiyorsanız kargo firması aramayı bırakarak TNT ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Kargo süresi DHL’e nazaran bir nebze daha uzun olsa da gönderi ücretleri ve rekabetçi seçenekleri ile ürün gönderimini sürekli yapanlar için TNT daha doğru bir seçenek olmayı başarıyor. 

PTT Kargo ile Amerika’ya Yurtdışı Göndermek

PTT Kargo, Türkiye içerisinde kargo dağıtımını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği gibi uluslararası arenada da kargo gönderimini kolaylaştıran bir markadır. Türkiye’nin en önemli kargo dağıtım kuruluşlarından olan PTT Kargo; uygun fiyatlar sunsa da kargo sürelerinin uzun olması nedeni ile çok tercih edilmez. Ancak bir devlet kuruluşu olması Amerika’ya kargo göndermek konusunda PTT’nin tercih edilmesini sağlar.

Siz de kargo gönderme esnasında nasıl bir süreç izleyeceğinizi bilmiyorsanız PTT Kargo seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Özellikle acil bir gönderim yapmıyorsanız ve fiyat sizin için en önemli kriterse PTT tercih edebileceğiniz bir seçeneğe dönüşür.

Türkiye’den Amerika’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Türkiye’den kargo gönderecekseniz ve hedef ülke Amerika gibi okyanus ötesi bir ülkeyse kargonuzun kesinlikle çok iyi hazırlandığınızdan emin olmalısınız. Çünkü yolculuk esnasında ve çevresel faktörlerden etkilenebilecek olan kargonuzun zarar görmesi hem alıcı hem de sizin açınızdan üzücü olacaktır.

Kargonuzun ambalajını iyi bir şekilde hazırladıktan hemen sonra ise sıra gönderi planlama aşamasına gelecektir.

Gönderi planlamak istediğinizde öncelikle hangi firmayı seçeceğinize karar vermelisiniz. Zira seçeceğiniz firma hem gönderi süresi hem de gönderi ücreti üzerinde etki edecektir. Burada tercihinizi hızlı mı yoksa uygun fiyatlı olarak mı yapacağınız size bağlıdır.

Hangi firmanın size ne tür ayrıcalıklar sunacağına yukarıda değinsek de firmaların web sitelerini detaylı bir şekilde inceleyerek tercihinizi şekillendirebilirsiniz. Firmanızı seçtikten sonra ilgili adresten kendiniz için bir üyelik oluşturarak gönderi kaydı oluşturabilirsiniz. Bazı firmalar bu imkanı online bir şekilde sunarken bazılarında yüz yüze görüşmeniz ya da telefonla iletişim kurmanız gereklidir.

Gönderi kaydı yaparken sizden alıcı ve gönderici adresleri istenecektir. Bunun yanı sıra gönderinin ağırlığı ve ölçülerini de girdikten sonra tahmini gönderi ücreti ile kaydı onaylamalısınız. Onay sonrasında kargo verdiğiniz adresten alınarak Amerika’ya ulaştırılmak üzere yola çıkar. Tüm bu süreç gönderinin başarılı bir şekilde Amerika’ya ulaşması ile sona erer.

Bu noktada kargonuzu siz bizzat şubeye götürerek de teslim edebilirsiniz.


Amerika’ya bireysel ya da ticari hangi sebeple olursa olsun kargo gönderimiyle ilgilenen kişilerin genellikle Türkiye’den Amerika’ya en ucuz para gönderme yöntemi yazımızla da ilgilendiğini gördük. Bu sebeple bundan da bahsetmek istedik.

Amerika’ya Ucuz Kargo Göndermek Mümkün mü?

Amerika’ya kargo göndermek istediğinizde uygun fiyatlardan yararlanabilmeniz adına birkaç seçenekten yararlanabileceğinizi söyleyebiliriz. Kargo firmaları için birbirinden farklı fiyat politikaları olsa da bu politikaların yanı sıra ekstra indirimlerden yararlanabilmenizin yöntemleri vardır. Şimdi gelin bu detaylara yakından bir göz atalım!

Üyelik

TNT ve DHL gibi uluslararası kargo firmalarına düzenli kargo göndermek adına üye olup taahhüt verdiğiniz takdirde bireysel gönderi yapmaktan çok daha uygun fiyatlardan yararlanabileceksiniz. Bu durum aynı şekilde Amerika’dan Türkiye’ye kargo gönderme konusunda da geçerli. Özel hizmet kapsamında değerlendirilen müşterilerden bir tanesi olarak karşı karşıya kalacağınız fiyatlar size uygun kargo gönderme imkânı sağlayacaktır.

Kargo Ambalajları

Kargo gönderirken kargonuzun ambalajı ile ilgili daha küçük seçenekleri tercih etmeniz kargo ücretlerinde daha uygun seçenekleri gündeme getirecektir. Çünkü pek çok kargo şirketi boyutları ve ağırlığı bir arada değerlendirerek sizlere hizmet sunar. Yani birden fazla paket gönderiyorsanız paketleri birleştirmek ya da hali hazırda ambalajlı bir ürün gönderiyorsanız onu daha küçük bir ambalajla değiştirmeye çalışmak fiyatta avantaj yakalamanızı sağlayabilir

Bu hizmetlerden daha uygun fiyatlara yararlanmak için size verdiğimiz bu ipucunu mutlaka değerlendirin! Son olarak hangi firmayla çalışırsanız çalışın mutlaka takip numarası almayı ve saklamayı unutmayın.

Özellikle uzun süren gönderimlerde takip numarası kargonuzun o anda nerede olduğunu görebilmenizi sağlayacak ve içinizi rahatlatacaktır.


Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderme konusunda yukarıdaki detayları inceleyerek yolunuzu belirleyebilirsiniz. Bu avantajların daha fazlasını öğrenmek adına yurtdışına kargo yapan firmaların özel kampanya ve indirimlerini de takip edebilirsiniz.