Polonya’dan Türkiye’ye Para Göndermek

Polonya’dan Türkiye’ye para transferi yapmak Polonya’da yaşayanlar için her zaman bir soru işareti olarak değerlendirilmiştir. Polonya’dan Türkiye’ye en avantajlı şekilde para transfer etmek istiyorsanız doğru yöntemi seçmek oldukça önemlidir.

Süreci doğru bir şekilde yönetmek hem sizin için az masrafla para göndermeye hem de paranın karşı tarafa kısa sürede aktarılmasını katkı sağlar. 

Para transferi yaparken banka transferi gibi seçenekleri kullanabilmeniz mümkün olsa da hem hızlı hem de kolay olması açısından Wise (eski adıyla Transferwise) kullanmanız sizler açısından uygun olacaktır. Peki, Wise nedir? Bu sistemi kullanarak nasıl bir avantaj yakalarsınız? Buyurun inceleyelim!

Wise Nedir?

Polonya’dan Türkiye’ye para göndermek istediğinizde sizin için en doğru ve kaliteli seçenekleri bulmak oldukça önemlidir. Çünkü para transferi miktardan bağımsız olarak hızlı ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bankaların para transferi konusunda ihtiyaçlarınıza cevap vermesi mümkün olsa da sürecin hızlı ve en az kesintiyle gerçekleşmesi adına ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirlemeniz şarttır.

Wise; hız, kalite ve düşük komisyonlar sayesinde sizlerden gelen talebi en doğru şekilde karşılarken başta Polonya olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarından Türkiye’ye para göndermenize imkân tanır. Bu nedenle online para göndermek istediğinizde nasıl bir yöntem tercih edeceğinizi merak ediyorsanız Wise’ı mutlaka değerlendirmelisiniz. Peki, para transferi sürecinde kullanacağınız Wise size ne tür avantajlar sağlar?

Polonya’dan Türkiye’ye Para Gönderme: Düşük Transfer Ücretleri

Polonya’dan Türkiye’ye para göndermek istiyorsanız düşüneceğiniz en önemli unsurlardan bir tanesi para transferi yaparken ödemeniz gereken ücrettir.

Zira bu ücret bankalar ve transfer merkezlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Wise ile para göndermek istiyorsanız ücretlerin oldukça düşük olduğunu ifade etmek gerekir.

Wise ile ödemeniz gereken sabit ücret 9.14 PLN şeklindedir. Değişen ücretlerde ise göndereceğiniz miktar arttıkça komisyon ücreti de bundan etkilenir. 500.000 PLN ve daha az miktarlar için toplam paranın %0.76’sı kadar transfer ücreti ödemeniz gerekirken 500.000 PLN üzeri tutarlar için %0,66 oranında transfer ücreti ödenmesi gerekir. Üstelik ödenecek bütün ücretler önceden belirlenirken sürpriz ödemelerin hiç olmaması en önemli artısıdır.

polonyadan türkiyeye para transferi ücretleri

Ekran görüntüsü 20 Eylül 2020 tarihinde alınmıştır. Örnek üzerinden açıklayacak olursak bugünn itibariyle Google’da gördüğümüz kur aynı şekilde Wise’a da yansımaktadır. Yani para çevrimi sırasında asla para kaybetmezsiniz. Polonya’dan Türkiye’ye toplam 10.000 PLN’lik para gönderimi toplam 97 PLN masraf çıkarmaktadır ve alıcının hesabına 19.837 TL geçecektir.

Polonya’dan Türkiye’ye Hızlı Para Transferi

Yurtdışından Türkiye’ye para transferi gerçekleştirmek istediğinizde zaman zaman transfer sürelerinin günler hatta haftalar alabileceği söylenebilir. Polonya’dan Türkiye’ye para transfer sürelerinin artış göstermesi hem gönderen hem de alıcı tarafından olumsuz karşılanırken sürecin uzaması aynı zamanda güvensiz bir ortamın yaratılmasına da zemin hazırlar. Bu nedenle para transferinde işlemlerin oldukça hızlı tamamlanması çok önemlidir.

Wise, süresi 1 iş gününü aşmayan para transfer işlemlerinde sizlere destek olurken güvenli bir ortam tesis edilmesine imkân sağlar. Kendi deneyimlerimize göre Polonya’dan Türkiye’ye para gönderme işleminin aynı gün gerçekleşmesi de ihtimal dahilindedir.

Polonya’dan Türkiye’ye Nasıl Para Gönderilir?

Para transferini gerçekleştirmek istediğinizde sürecin başarılı ve hızlı olması kadar kolay olması da oldukça önemlidir. Çünkü süreç karmaşık bir hal aldıkça insanların transfer konusunda problemler yaşadığı bilinir.

Bu nedenle sorun yaşamadan paranızın gönderilebilmesini istiyorsanız Wise tercihinde bulunmanız çok doğru olacaktır. Üstelik sizlere sunulan kolaylık sadece paranın gönderilmesi süreci ile alakalı değildir. Siz yerel para biriminde ödeme yaparak karşı tarafa farklı bir para cinsinden transfer yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki linke tıklayarak Wise sitesine ücretsiz bir şekilde üye olmak ve basit bir şekilde açıklanan adımları teker teker izlemektir.

Polonya’dan Türkiye’ye Para Transferinin Güvenli Yolu

Polonya’dan Türkiye’ye para transfer etmek istiyorsanız bu anlamda Wise tercihinde bulunarak kolay süreçlerden yararlanabileceksiniz.

Wise, Birleşik Krallık Merkezli Financial Conduct Authority tarafından düzenlenen bir elektronik para kuruluşu olarak bilinir. Tıpkı bir banka gibi denetleniyor olması ve dünyanın birçok noktasından milyonlarca kişinin yıllardır para transferinde bir sorun yaşamaması nedeniyle güvenilirlik konusunda bir sorun yaşamazsınız.

Wise ile Polonya’dan Türkiye’ye Para Transferi

Polonya’dan Türkiye’ye para transferi gerçekleştirmek istiyorsanız izlemeniz gereken yolun ne olduğunu sizler için açıkladık. Adımlar tek tek gerçekleştirdikten sonra para transferinde hızlı ve sorunsuz bir süreç yaşamanız muhtemel olacaktır. Wise’ı aynı şekilde Türkiye’den Polonya’ya para transferi yapmak için de kullanabilirsiniz.

Adım Adım Polonya’dan Türkiye’ye Para Göndermek

Wise ile para transferi gerçekleştirecekseniz öncelikle ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekir. Ücretsiz hesabınızı bir e-posta adresi veya Facebook hesabınızla saniyeler içerisinde oluşturmanız mümkündür.

Hesabınızı oluşturduktan hemen sonra Wise üzerinde bulunan hesaplayıcıyı kullanarak ne kadarlık bir tutar gönderebileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Bu aşamada hem göndereceğiniz tutarı hem de bu tutar için ne kadarlık transfer ücreti ödemeniz gerektiğini öğrenebileceksiniz. Bu sayede alıcının hesabına geçecek para miktarını da şeffaf bir şekilde görebilirsiniz.

Para transferi ile alakalı detayları belirledikten hemen sonra para gönderimi yapacak olan kişinin birey mi yoksa kurum mu olduğu tespit edilir.

Sizin bilgileriniz alındıktan hemen sonra paranın kime gönderileceğini açıklamanız gerekecektir.  Parayı göndereceğiniz kişinin bilgilerini doğru bir şekilde girdikten sonra işlemin sonuna doğru adım atabilirsiniz. Bu noktada karşı tarafın banka hesabı ve kişisel bilgileri dışında SWIFT gibi farklı banka bilgilerine ihtiyaç duymazsınız. Bu da işlemi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamanızı sağlar.

Hemen belirtmek gerekir ki para transferi yaparken alıcının bir Wise hesabına sahip olması zorunlu değildir.

Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan hemen sonra ödeme aşamasına geçebilirsiniz. Diğer pek çok para transfer sistemlerinden farklı olarak Wise size kredi kartı veya hesaptan ödeme seçeneği sunar. Bu nedenle paranız hesabınızda değilse kredi kartınızdan da işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün olur.


Ödeme seçenekleri, süreç boyunca size sağlanan avantajlar ve güvenilir olması Wise’ın Polonya’dan Türkiye’ye para göndermek konusunda çok yoğun bir şekilde tercih edilmesine neden olur. Siz de bu tercihte bulunarak yurtdışından ucuz para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.