Expatrio Bloke Hesap Açma [2022 Güncel]

Avrupa Birliği (AB) ve Avrupa Ekonomik Alanı üyesi olmayan bir ülkeden Almanya’ya gelen uluslararası bir öğrenci misiniz veya iş için buraya taşınmayı mı düşünüyorsunuz?

Öyleyse Almanya’daki yaşam giderlerinizi karşılayacak mali kaynaklara (Finanzierungsnachweis) sahip olduğunuzu kanıtlamanızı sağlayacak bir bloke hesap açmanız gerekebilir. Expatrio da bu alanda çalışan ve online olarak hizmet veren bir bloke hesap açma şirketi.

Mali kaynakların kanıtlanması, öğrenci vizenizi ve çalışma oturma izninizi almak için en önemli koşuldur. Geçiminizi sağlayacak kadar mali kaynağınız olduğunu kanıtlamak için belli bir miktar para bulundurduğunuz bir bloke hesaba ihtiyacınız var. 

Bloke hesap hizmetini en avantajlı, en hızlı ve en güvenilir şekilde veren platformlardan biri olan Expatrio yıllar geçtikçe sağladığı kullanım kolaylığıyla öne çıkan şirketlerden biri haline geldi.

Expatrio’yu diğer şirketlerle de karşılaştırdığımız ve bloke hesap açma konusunda detaylara yer verdiğimiz Almanya bloke hesap açma yazımızı bu konuda inceleyebilirsiniz. 

Expatrio Nedir?

Expatrio, Almanya’da yaşamak isteyenlere, uluslararası öğrencilere ve gurbetçilere hizmet veren, 2017 yılında üç Alman tarafından Berlin’de kurulmuş, genç ve modern bir platformdur. Dijital çözümleri ile bloke hesap açmanızı ve sağlık sigortası yaptırmanızı sağlar.

Expatrio’nun uzmanlık alanı, müşterilerine Almanya vizesi almaları ve Almanya’ya yerleşmeleri için yardımcı olmak. Expatrio’nun kullanıcı dostu web sitesi İngilizcenin yanı sıra, Çince, Almanca, Rusça ve İspanyolca dillerinde de hizmet veriyor. 

Expatrio Bloke Hesap Maliyeti

Expatrio hesabı açmak için kullanmaya başlamak için ödemeniz gereken ücret 49 Euro. Bununla birlikte, önceden yatırmanız gereken aylık 5 Euro bir hizmet ücreti de alıyorlar. Yani 12 ay boyunca bloke bir hesaba ihtiyacınız varsa Expatrio ile bloke edilen hesap size 109 Euro’ya mal oluyor. 

Aynı zamanda sağlık sigortasına da kaydolmayı seçebilirsiniz. Sağlık sigortası için ödemeniz gereken miktar, çeşitli bireysel faktörlere bağlı olarak ayda yaklaşık 105 Euro’dan başlar.

Expatrio her ne kadar hızlı bir platform olsa da uluslararası para transferlerinin süresini etkileyemezler. Bu süre sadece 24 saat içinde tamamlanabileceği gibi seçtiğiniz yönteme göre ortalama 3-4 güne kadar da çıkabilir.

Almanya’ya para gönderme hakkında daha detaylı bilgiler ve daha çok alternatif için ilgili yazımıza göz atabilirsiniz. Bu noktada aslında Almanya’ya para gönderme konusundaki en avantajlı yöntem olan Wise ile Expatrio’nun şimdilik ödeme almadığını hatırlatalım.

Para gönderim miktarları da özellikle yıllık hesap açılışı için yüksek olduğundan paranız Euro olarak duruyorsa SWIFT gönderimi sizin için daha avantajlı olabilir. Bankaların SWIFT ücretleri yazımızı da bilgi almak için inceleyebilirsiniz.

Almanya’ya gittiğinizde paranızı çekebilmek için gerçek bir banka hesabı açmaya daha ihtiyacınız olacağından Expatrio bu konuda iyi bir fırsat sunuyor.

Expatrio ve Monese ile işbirliğiyle ücretsiz bir şekilde dijital bankacılık çözümünden faydalanıp Almanya’ya taşındığınızda bankacılık konusunda Monese’den hizmet alabilirsiniz.

Monese nedir yazımızda bu yenilikçi dijital bankacılık sistemini incelemiştik.

Expatrio, dünya çapında tüm Alman makamları tarafından kabul edilmişir.

expatrio-bloke-hesap-hizmeti

Avantajları

 • Yetkili Alman makamları tarafından dünya çapında kabul edilmiş
 • Alman IBAN’lı ve kendi adınıza bloke hesap
 • Dakikalar içinde hesap açma onayı
 • Yıllık sadece 49 Euro kurulum ücreti
 • Vizeniz kabul edilmezse Expatrio ödediğiniz tüm ücretleri tarafınıza iade eder*

Ekstra Özellikler

 • Sağlık sigortası, gelir sigortası, ISIC kartını içeren ‘Value Package’
 • 24 saat içinde müşteri hizmetleri yanıt garantisi
 • E-posta, telefon ve WeChat aracılığıyla müşteri hizmetleri
 • Vize reddi durumunda para iade garantisi
 • Aylık iptal veya uzatma mümkün
 • Almanya’dayken ödemeler için isteğe bağlı ücretsiz checking hesabı
 • Web sitesinde İngilizce dil seçeneği ile kolay arayüz
 • Şeffaf fiyatlar ile düşük ücretleri ile gönül rahatlığı ile kullanım

*Vize kabul edilmediği durumlarda bazı şirketler hesap açılış ücretini iade etmezken Expatrio tüm ücretleri iade eder. Bu anlamda da vize çıkmazsa bloke hesaptaki parama ne olacak gibi endişeler taşımanıza gerek kalmaz.

Dezavantajları

 • Aylık 5 euro hizmet bedeli peşin yatırmanız gerekiyor.
 • 18 yaşından küçükler için uygun değildir.
 • Yıllık maksimum 10.332 Euro yatırılabilir.(Bu ücret Alman Hükümeti tarafından belirlenen yasal sınırdır.)
 • Uluslararası para transferi süresini belirleyemezler.

Expatrio Bloke Hesap Gerekli Midir?

Bloke hesap (Sperrkonto), Avrupa Birliği (AB) ve Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) dışından gelen uluslararası kişiler için bir Alman vizesi şartıdır.

Expatrio Bloke hesap, başvuranların Almanya’da kalacakları süre boyunca Almanya’da yaşamak için yeterli finansal kaynağa sahip olduklarını kanıtlamak isteyenlere hizmet eder. 

Bloke Hesap (Sperrkonto), Almanya’ya eğitim, dil kursları, hazırlık kursları (Studienkolleg), iş arama ve daha fazlası için taşınırken birçok uluslararası kişi için Alman yasaları tarafından zorunlu tutulan özel bir banka hesabı türüdür. Almanya’da kalışınız için yeterli mali kaynağınız olduğu göstermenizi sağlar.

Expatrio size resmi olarak onaylanmış bir Alman Bloke Hesabı açma fırsatı sunar. Yani hizmet almak için Expatrio gibi tercih edebileceğiniz farklı şirketler de vardır.

Online şirketler arasında öne çıkanlar Coracle ve Fintiba olurken geleneksel bankacılığı tercih etmek isterseniz Deutsche Bank ya da Almanya’daki Türk bankaları arasında yer alan İşBank’ı tercih edebilirsiniz. Geleneksel bankaların bu anlamda dezavantajı süreç daha uzun sürer ve gerçek bir evrak alışverişi gerekir.

Expatrio Bloke Hesap Özellikleri

 • Bireysel Hesap numarası
 • Dakikalar içinde resmi ‘Açılış Onayı’
 • 49€ (kurulum) ve 5€ (aylık) gibi düşük ücretler
 • Vize reddi durumunda para iade garantisi
 • Aylık iptal veya uzatma olanağı

Expatrio, uluslararası öğrencilerin veya gurbetçilerin Almanya’ya kolayca yerleşmelerini ve Almanya’da kalmalarını bir Bloke Hesap, vize başvurusu ve gerekli Sağlık Sigortası sunarak destekler. Her şeyi internet sitesinden çevrimiçi olarak ve Almanca bilmeden güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca resmi olarak onaylanmış tüm belgelerinizi birkaç gün içinde alabilirsiniz.

Expatrio hizmetleri, Almanya’ya taşınmayı planlayan kişilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Üniversite öğrencisi, dil okulu öğrencisi, stajyer, iş arayan, au-pair veya turist olmanız fark etmeksizin Expatrio, Alman bürokrasisini aşmanıza ve vize başvurunuz için gerekli belgeleri hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Siz de Almanya’da üniversite okumak hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Almanya’da üniversite okuma yazımızı inceleyerek ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz.

Expatrio, Alman Bloke Hesabınızı dünyanın neresinde olursanız olun, hızlı, ucuz ve güvenli bir şekilde sizlere hizmetlerini sunar.

Düşük ücretler ve para iade garantisi ile tamamen çevrimiçi bir süreçle, Bloke Hesabınızı sadece birkaç dakika içinde kendi adınıza açabilirsiniz. Bu hesap Almanya Federal Dışişleri Bakanlığı tarafından resmi onaylı olarak oturma izniniz için tüm Yabancı Yetkilileri tarafından kabul edilir.

Expatrio Kullanıcı Portalı, detaylı bilgiye sahip olmanızı ve Expatrio Bloke Hesap bilgilerinize kolayca erişmenizi sağlar.

Expatrio Bloke Hesap Açmak İçin 10 Adım

Şirket size Almanya’nın en iyi Bloke Hesap hizmetlerinden birini sunar ve bu hesabı oluşturmak oldukça kolaydır. İşte hesap açmak için yapmanız gereken 10 adım:

 1. Vize başvurunuzdan sorumlu Alman Büyükelçiliği’nden vize gerekliliklerini kontrol edin.
 2. Almanya’daki eğitiminizin (koşullu) onayını aldıktan sonra Bloke Hesabınız için başvurun.
 3. İkamet yasası gereği Bloke Hesabınızı kendi adınıza alın.
 4. Gerekli parayı (Toplam Bloke Tutarı) Bloke Hesabınıza aktarın, döviz kurlarını ve işlem ücretlerini karşılaştırmayı unutmayın.
 5. Uluslararası işlemler 3-5 iş günü sürebileceğinden önceden planınızı yapın. 
 6. Resmi “Bloke Tutar Teyidi (Blocked Amount Confirmation” belgesini Alman Büyükelçiliğinde sunmak üzere otomatik olarak alın.
 7. Almanya vizenizi alın (Sağlık Sigortası gerekliliklerini de kontrol etmeyi unutmayın).
 8. Almanya’dayken Expatrio Bloke Hesabınızı etkinleştirin ve varış tarihinizi güncelleyin. 
 9. Ödemelerinizi Cari Hesabınıza alın.
 10. Sağlık Sigortanızı da etkinleştirin.

Artık Almanya’nın tadını çıkarmaya hazırsınız!

Expatrio Bloke Hesap açmak için bu linke tıklayıp adımları takip etmeniz yeterli. 

Value Package

Expatrio’nun diğer bir paketi olan “Value Package” (Türkçeye Değer Paketi olarak çevrilebilir) daha birçok avantaj sunar. Bu avantajlara, 92 güne kadar ücretsiz gelen seyahat sigortası ve Techniker Krankenkasse ile kamu sağlık sigortasına uygun kayıt ve bir yıl boyunca ücretsiz ISIC öğrenci kartı dahildir.

Expatrio’da Almanya’ya taşınırken karşılaşabileceğiniz bürokrasiyi en aza indirmek için size her şey dahil bir hizmet sunuyorlar.

Value Package ile bloke hesap açabilir ve sağlık sigortası alabilirsiniz. Bu iki Alman vizesi şartı, siz hala kendi ülkenizdeyken kolayca güvence altına alınabilir.

Almanya’da kolay bir başlangıç için en iyi seçeneklerden biri olan Expatrio ile zamandan ve paradan da tasarruf edebileceksiniz. Hesabınızı Value Package olarak açtığınızda sağlık sigortanızı aktif hale getirmenizle beraber 49 Euro’luk hesap ücretini de geri alacaksınız.

6-aylik-expatrio-almanya-bloke-hesap-odeme
Burada örnek 6 aylık bir bloke hesap açmak için ödenmesi gereken ilk tutarı görüyorsunuz.

Ayrıca size, bloke hesabınızdan aylık ödemeleri almanız için bir cari banka hesabı da sunarlar. Expatrio Value Package ile bir yıl boyunca ücretsiz cari banka hesabı alabilirsiniz. . Ayrıca, paranızı en kısa sürede alabilmeniz için bloke hesabınızı cari hesabınıza otomatik olarak bağlayacaklar.

Buraya tıklayarak Expatrio Value Package hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu yazımızda Expatrio nedir, Expatrio bloke hesap nedir, Value Package ve özellikleri nelerdir gibi konulardan bahsettik. Eğer siz de Almanya’ya iş için, okumak için veya yaşamak için yerleşmeyi düşünüyorsanız, Expatrio ve sunduğu hizmetler bu süreçte size birçok fayda sağlayacak.