Türkiye’den İngiltere’ye Kargo Göndermek

Türkiye’den İngiltere’ye kargo göndermek istiyorsanız sürecin nasıl işlediğini öğrenmeli ve kargo işlemlerinde hata yapmadan ürünü alıcıya ulaştırmalısınız. Kargo gönderme işlemleri yurtdışı için yurtiçi işlemlerinden farklı gerçekleşebilir.

Çünkü uluslararası sınırları aşan ürünlerin ülkeler arasındaki anlaşmalar ve kurallar gereği belirli sınırlar içerisinde olmalıdır. O halde gelin hep birlikte bu sürecin nasıl işlediğine bir göz atalım!

Türkiye ve İngiltere hem ekonomik hem de sosyal açıdan ilişkilerin oldukça kuvvetli olduğu ülkelerdendir. Nitekim bu ilişkiler Türkiye ile İngiltere’de bulunan firmaların iş birliği ve İngiltere’de bulunan Türk öğrenci ve aileler nedeni ile daha da güçlenir.

Siz de İngiltere’de bulunan yakınlarınız ya da iş ortaklarınıza kargo göndermek istiyorsanız süreci çok titiz bir şekilde sürdürmelisiniz. Sürecin hızlı tamamlanması adına kargo firmalarından bilgi almakla birlikte sizin için hazırladığımız bu yazıyı inceleyerek daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Öncelikle özellikle şirketler için bir öneriyle başlayalım. Daha yenilikçi bir çözümle kargolara alternatif olarak forwarder şirketler de aradığınız ihtiyaca çözüm olabilir.

FastExpress de bu sitelerin içinde en iyi alternatiflerden biri. Kargo şirketleri yerine neden bir forwarderla ve Fast Express’le çalışmalıyım derseniz bu konuda sayılabilecek 5 sebep var.

  •  Güvenilir hizmet karşılığı işiniz için daha fazla zaman ayırabilmeniz.
  •  Aradığınız bilgilere ve yetkili kişilere daha hızlı ulaşıp gerekli yanıtları alabilmeniz.
  •  Gönderi yoğunluğu büyük olmasa da en uygun fiyatlara ulaşabilmeniz.
  •  Birçok lojistik şirketiyle görüşüp fiyat alma aşaması yerine tek elden işlemlerinizi halledebilmeniz.
  • Uygun ödeme koşulları ve esnek seçenekler ile firmanızı ayrıcalıklı bir konumda hissedebilmeniz.
fast express ingiltere'ye kargo

Yani farklı bir alternatif ve birçok avantajla İngiltere’ye kargo göndermek istiyorsanız bu yöntem aradığınız seçim olabilir.

Türkiye’den İngiltere’ye Kargo Gönderme Süreci

Türkiye’de bulunan adresinizden İngiltere varışlı bir şekilde kargo göndermek istediğinizde bir kargo şirketi tercih etmeniz gerekir.

Bu tercihi kalite, güvenilirlik, uygun fiyat ve hızlı kargo seçeneklerine bağlı olarak yapabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra sıra ürün veya ürünlerin ambalajlanmasına gelir. Ambalajlanma ürün gönderimi sırasında çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. 

Ürün ambalajlaması ile ilgili herhangi bir hata veya noksanlık ürünün zarar görmesine neden olabilecektir. Bu durumun bilinci ile uygun kolilemeyi yaptıktan sonra sıra ürün bilgileri ile sisteme giriş yapmak olur. DHL, TNT ve UPS gibi dünya çapında kargo hizmetleri sunan firmaların kendine has sistemleri vardır.

ingiltereye kargo fiyatları

Bu sistemler üzerinden giriş yaparak sizden ürün kaydı oluşturmanız beklenir. Bu kaydı oluşturarak hem Konşimento Belgesi alacak hem de kuryenin adresinize gelmesini sağlayacaksınız. Bu işlemi şubeye giderek de tamamlama şansınız var. Bu sayede aklınıza takılabilecek detaylar hakkında da sorular sorup kargo şirketinden en güncel bilgileri alabilirsiniz.

Kurye belgeler ile birlikte ürünü sizden teslim aldıktan sonra kargo süreci adrese teslim ile son bulur. Tüm süreç boyunca seçeceğiniz kargo şirketinin sizi bilgilendirmesi gerekir. Yani takip numarası almak ve kargonun yolculuğunu takip etmek de bu sürecin önemli bir parçasıdır.

Bu ürünün sorunsuz ulaşıp ulaşmadığı ya da ne zaman ulaştığını öğrenmenize yardımcı olur. Peki, bu bilgileri edinmek için ne yapmanız gerekir?

İngiltere’ye Kargo Göndermek ve Kargo Takibi

Yurtiçi işlemlerde olduğu gibi Türkiye’den İngiltere’ye kargo göndermek istediğinizde de kargo takip işlemleri vardır. Hava kargo işlemlerinde verilen AWB yani Airway Bill sayesinde ürünün adım adım hangi aşamalardan geçerek adrese teslim edildiğini gözlemleyebilirsiniz.

Kargo sürecinde yaşanan aksaklık ve ekstra beklemeler kargo takip ekranına yansıtılarak endişelerinizin ortadan kaldırılması sağlanır. Bu durum aynı zamanda alıcının bilgilendirilerek kargoyu ne zaman teslim alabileceği bilgisinin verilmesine de yardımcı olur.

Peki, tüm bu süreç ele alındığında Türkiye’den İngiltere’ye kargo gönderme süreci kaç gün sürer?

Türkiye’den İngiltere’ye Kargo Gönderme Kaç Gün Sürer?

Türkiye’den İngiltere’ye kargo gönderecekseniz sürecin nasıl işlediğini tüm detayları ile bilmelisiniz demiştik. Bu anlamda hâkim olunması gereken detaylardan bir tanesi de hiç şüphesiz kargo süresidir.

Türkiye ile İngiltere arasında giden bir kargonun hava yolu ile alıcıya ulaşma süresi maksimum 4 gün olur. Aksaklıklar ve bekleme süreleri de hesaba katıldığında 7 iş günü içerisinde kargonuzun alıcıya teslim edilmiş olmasını bekleyebilirsiniz. Tabii karayoluyla giden kargolarda bu işlem çok daha uzayabilir. Fiyat da buna paralel olarak daha düşük olacaktır. Eğer bir aceleniz yoksa karayoluyla gidecek kargo seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Çok küçük bir ihtimal de olsa kargonuzun kaybolması adına yaşayacağınız mağduriyeti engellemek için sigorta ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz mümkündür. Yurtdışı gönderileri için Insurance başlığı ile sunulan sigorta hizmeti size tazminat ödenmesini sağlar.

Türkiye’den İngiltere’ye Neler Gönderilebilir?

Türkiye’den İngiltere’ye kargo gönderecek olan kişiler hangi ürün ve eşyaları gönderebileceklerini hangilerini gönderemeyeceklerini merak etmektedir. Bu noktada göndereceğiniz ürünler ile ilgili çeşitli sınırlamaların olduğundan bahsedebiliriz.

Örneğin; altın, değerli eşya, para, telefon ve çeşitli elektronik cihazlar bazı kargo firmaları tarafından kabul edilmemektedir. Eğer Türkiye’den İngiltere’ye para göndermek istiyorsanız bunu en düşük komisyonlarla gerçekleştirebilmeniz adına detaylı bir rehber hazırlamıştık.

Bunun yanı sıra ithal edilen ve ihraç edilen tüm kurumsal ürünler evrak, belge ve dokümanlar Türkiye’de herhangi bir ilden alınarak İngiltere’ye kargolanabilmektedir.

Çeşitli Türkiye-İngiltere kargo firmaları ile çalışarak son derece hızlı ve güvenilir bir şekilde dilediğiniz ürünün kargolanmasını sağlayabilirsiniz.

İngiltere’ye Yurtdışı Kargo Fiyatları

Çeşitli Türkiye-İngiltere kargo firmaları uluslararası ithalat firmaları ve ihracat firmalarının ürünlerini son derece kolay ve hızlı bir şekilde İngiltere’ye götürebilmektedir.

Söz konusu gönderim süreci uluslararası kargo taşımacılığı gerçekleştiren firmalar ve acenteler ile yapılmış olan anlaşmalar doğrultusunda bireysel ve ticari yüklerinizi uluslararası standartlara uygun olacak şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bu noktada elbette kargo gönderimi sırasında göndericinin ya da alıcının bir kargo bedeli ödemesi gerekmektedir. Ancak söz konusu kargo bedeli ve kargo taşımacılığı fiyatları ile ilgili net bir bilgi verebilmek mümkün değildir.

Bu fiyatlar firmadan firmaya göre değişkenlik göstermek ile birlikte gönderilecek ürünün ya da malın ağırlığına, boyutlarına göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Türkiye-İngiltere kargo firmalarının her biri gönderilecek ürünleri tek tek detaylı bir şekilde inceleyerek fiyatlandırmasını gerçekleştirmektedir.

Bu nedenle kargolama fiyatları ile ilgili net bir şekilde bilgi veremeyiz. Ancak bu kargo işleminin fiyatlandırması ile ilgili en net bilgiye kargo firmaları ile iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.

İngiltere’ye Kargo Fiyat Araştırması

Türkiye-İngiltere kargo taşımacılığı fiyatları ile ilgili araştırma yaparken firmanın güvenilir bir şekilde hizmetler sunuyor olmasına da dikkat etmelisiniz. Çünkü yurt dışı paketlerinin ve kargolarının bu alanda bilgili, güvenilir ve uzman firmalar tarafından gönderilmesi gerekmektedir.

Bu noktada siz de belli bir üne kavuşmuş firmalar arasında detaylı bir şekilde araştırma yapmalı ve en güvenilir, en uygun fiyatlı olarak müşterilerine hizmetler sunan kargo firmaları ile çalışmalısınız. Yurtdışına kargo göndermek yazımızda tercih edebileceğiniz firmalardan da bahsetmiştik.