Amerika’da Şirket Adresi Nasıl Alınır?

İş dünyasında olumlu bir izlenim bırakmak önemlidir. Şirketler, ABD merkezli resmi bir iş adresine sahip olmanın sayısız faydasını görür.

Müşterileriniz, şirketinizin profesyonel bir iş adresi ve yerel posta adresine sahip olduğunu gördüklerinde, uluslararası arenada kuruluşun imajı ve güvenilirliği pozitif olarak etkilenecektir. Peki Amerika’da şirket adresi nasıl alınır?

Adres, bir kuruluşun yeni bir pazara ilk adımını atmasını veya mevcut bir süreci güçlendirmesini sağlar. Amerikada şirket adresi, uluslararası olarak istikrar avantajı sağlar ve yetkililer, ortaklar ve müşterilerle iletişim kurmayı kolaylaştırır. Bir Amerikan şirket adresi, pazarlama kanallarını kuvvetlendirmek, gereken evrakları temin etmek veya bir ABD banka hesabı açmak için de gerekli olabilir.

Posta Kutusu Satın Almak

Amerika’daki evrak vb. işlerini halletmek veya bir banka hesabına sahip olmak isteyenlerin en çok kullandığı yöntemlerden birisi, ABD Posta Servisi’nden, USPS onaylı bir satıcıdan, bir ofis malzemeleri mağazasından veya bir paket dağıtım şirketi tarafından sunulan özel bir posta sağlayıcısından bir posta kutusu satın almaktır. Tam anlamıyla Amerika’da şirket adresi almak anlamına gelmese de basit bir çözüm olarak görülebilir.

Maliyet, posta kutusunun konumuna ve boyutuna göre değişecektir. En nihayetinde bu en uygun maliyetli seçenek olmayabilir.

Bu posta kutularının birkaç dezavantajı daha mevcuttur. Bazı durumlarda, birisinin kutuyu düzenli bir biçimde fiziksel olarak kontrol etmesi gerekir. Diğer bir konu da, bazı şirketlerin kargoları bir USPS Posta Kutusuna teslim etmeyecek olmasıdır. 

Servis sağlayıcıya bağlı olarak, kuruluş postayı direkt olarak başka bir adrese iletebilir. Bu, çok az kullandığınız veya hiç kullanmadığınız önemsiz postaları ve diğer yazışmaları iletmek için kuruluşunuzdan ücret alacakları anlamına gelir.

Bazı yasal işlemler için bir posta kutusu yeterli olmayabilir. Bu nedenle geniş düşünmeyi tercih ediyorsanız Amerika’da uzaktan şirket kurmak çok daha iyi bir seçim olacaktır.

Amerikada Uzaktan Şirket Kurmak 

Amerika’da şirket adresi almak posta kutusu almaktan her zaman daha avantajlıdır. Çünkü şirket adresi aldığınızda eyalet yetkilileri tarafından teslim edilen paketler size ulaştırılabilmektedir.

Bir posta kutusunun aksine, sanal bir ofis müşterilerine şirketin profesyonel itibarını güçlendiren özgün bir şirket adresi sunabilmektedir. Şirket adresi hizmeti sağlayan firmalar posta geldiğinde genellikle size bir e-posta veya metin gönderir. 

Postanız yönlendirilene kadar beklemeniz gerekebilir, bu da zamanınıza mâl olabilir. Bu eksiklik ise sanal bir posta kutusu ile önlenebilir. Sanal posta kutusu sunan şirketler, postanızı seçtiğiniz fiziksel adrese teslim etmektedir.

Ardından posta taranır ve bir iPhone veya Android uygulaması aracılığıyla istediğiniz zaman istediğiniz yerden erişebileceğiniz sanal posta kutunuza yüklenir. Elektronik cihazınızdaki bilgileri hızlı bir şekilde görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Verileri inceledikten sonra, şirkete tercihlerinize göre postayı iletmesi, parçalaması, geri dönüştürmesi veya atması talimatını verebilirsiniz. Postayı dijital olarak saklarsınız ve yalnızca fiziksel olarak ihtiyaç duyduğunuz parçaların fiziksel olarak iletilmesini istersiniz. 

Amerika’da Sanal Ofis Tutmak

Sanal ofisler, kiralama veya personel masrafı olmadan size fiziksel bir adresin meşruiyetini sunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde var olmak ve bu piyasada yarışmak isteyen yabancı işletmeler için mükemmel bir seçenektir. Sanal ofisle birlikte online olarak yurtdışında banka hesabı açmak da mümkün.

Ayrıca, bir ofis adresinin prestijine ihtiyaç duyan çevrimiçi veya home office işletmeler için harika bir seçenektir. Sanal ofisler, yeni bir konumda çalışmak için ucuz bir yol sağlar. Sanal ofis sağlamak konusunda başarılı olan birçok şirket bulunmaktadır. Amerika’da şirket adresi almanızı sağlayacak popüler sanal ofis şirketleri aşağıdaki gibidir:

  • Northwest Registered Agent
  • Davinci Virtual Office Solutions
  • Servcorp
  • Regus

Northwest Registered Agent

Northwest Registered Agent, en kapsamlı hizmeti en iyi fiyata sunar ve bu da onu yalnızca en iyi değil, aynı zamanda listede yer alan en ekonomik sanal ofis şirketi yapar. Ayda yalnızca 49 ABD doları karşılığında, formlarınızda ve reklamlarınızda kullanabileceğiniz fiziksel bir adresin yanı sıra bir telefon numarası, muhasebe yetkilisi, posta işleme ve posta yönlendirme hizmeti alabilirsiniz. 

northwest-amerika-sanal-ofis-sirketi

Ayrıca ayda 125$’a Registered Agent hizmetleri ve 9$’a VoIP sunulmaktadır. Ancak, daha fazla esnekliğe ihtiyacınız varsa Northwest Registered Agent’in yalnızca 7 eyalette hizmet veriyor olması sizin için bir dezavantaj olabilir. Ayrıntılı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Davinci Virtual Office Solutions

Davinci Virtual Office Solutions, dünya çapında 5.000 ofis konumu ile popüler ve saygın bir sanal ofis şirketidir. Fiyatlar konuma göre değişir, ancak her birinde kullanabileceğiniz fiziksel bir adres, posta makbuzu ve yönlendirme, ofislere ve ekipmanlara erişim ve kayıtlı bir acente bulunur.

Kurulum ve ekstra işlevler için ücret alır ancak mükemmel hizmet sunar. Davinci Virtual Solutions ile 50 eyalette sanal ofis sahibi olabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

Servcorp: Geçici Alana İhtiyacı Olan İşletmeler için En İyi Sanal Ofis Şirketi

Servcorp, daha büyük maliyetler karşılığında daha kapsamlı paketler sunar. Ancak, yalnızca bir ay taahhütte bulunmanız yeterlidir ve her paket dünya çapında alana erişim olanağı ile birlikte gelir. Sanal ofis paketi ayrıca ağ oluşturma ve pazarlama için Servecorp üyeliğine erişim sunar. 

En büyük dezavantajı yalnızca 9 eyalette çalışıyor olmasıdır. Ayrıca uzun vadeli sözleşmeden ziyade aylık planlar sunan Servcorp, daha büyük maliyetlerle hizmet vermektedir. Ayrıntılı bilgi için Servcorp web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Regus: Esnek Planlar için En İyi Sanal Ofis Şirketi

Regus, sanal ofis alanı sunan bir ofis alanı şirketidir. Basit bir adres ve posta yönetimi seçerek veya bir resepsiyonist ile tam bir sanal ofis programı ve hem ofis hem de toplantı alanlarına erişim olmak üzere üç plan arasından seçim yapabilirsiniz. 

Başlangıç ​​fiyatları plana bağlı olarak 37 ila 207 dolar arasında değişiyor. Fiyatlar ayrıca yere ve taahhüt süresine göre esneklik gösterebilmektedir. Amerikada uzaktan şirket kurmak için tercih edilen en popüler firmalardan birisidir. Ayrıntılı bilgi almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Ne Tür İşletmeler Amerikada Uzaktan Şirket Kurmak İçin Uygundur?

Amerikada şirket adresi almak, home office anlayışı ile çalışanlara ve yeni kurulan şirketlere profesyonellik ve meşruiyet duygusu getirebilir.

Sanal ofis sahibi olarak, ev rahatlığında çalışırken merkezi bir konumda bir iş adresine sahip olmanın avantajını kullanabilirsiniz. Prestijli bir iş adresi, müşteri tabanınızı oluşturmaya çalışırken yeni müşteriler için güven vericidir.

Daha büyük şirketler için sanal bir ofis alanı, yeni pazarları deneme fırsatı sunar. Sanal bir ofisle yeni bir alana açılmak isteyen şirketler, finansal kayıp riski olmadan planlarını test edebilirler.

Sanal ofis, bir bölgede pahalı ve uzun vadeli bir kiralama yapma ihtiyacını ortadan kaldırır. Aynı şekilde, geleneksel ofis alanlarını küçültmek isteyen şirketler, iş akışı veya yönündeki değişiklikleri yönetmek için sanal bir ofis kullanabilir.

Amerika’da Uzaktan Banka Hesabı Kullanmak

Amerika Birleşik Devletleri gibi önemli bir sahada var olmak için yapabileceğiniz şeyler sanal ofis kurmak ya da posta kutusu kiralamakla sınırlı değildir. Hatta bunları yapmadan önce deneyebileceğiniz bir yöntem Amerika’da banka hesabı açmak. Yazımızdan detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Wise aracılığı ile ABD’de banka hesabı kullanmak mümkündür. Birçok ayrıcalığı hızlı ve ekonomik bir biçimde kullanıcılarına sunan Wise, posta servislerini önemsemeyen ve odak noktasına para alışverişini koyan kurumsal veya kişisel kullanıcılar için idealdir.


Amerika’da şirket adresi almak konusunda genel bilgileri paylaştık. Amerika dışında daha yakın coğrafyalarda işlerinizi büyütmek isteyenler için İngiltere’de şirket kurmak ve Estonya e-vatandaşlığı yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.