Yurtdışı İş İlanları

Yurtdışında aradığın iş bu ilanların arasında olabilir! Dünyanın prestijli şirketlerinden Türkçe konuşsanlar için uygun yurtdışı iş ilanlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yenilenen ilanları keşfetmek için sayfamızı sık sık ziyaret etmeyi unutmayın.


Yurtdışı İş İmkanları

Yurtdışındayız sitesi olarak yurtdışında özellikle prestijli şirketlerin vatandaşlarımıza yönelik yurtdışı iş ilanlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu ilanların bir kısmı doğrudan o ülkede yaşayan vatandaşlarımızı hedeflerken bazıları gerekli çalışma izni desteğini de sağlıyor, yani Türkiye’den başvurup yurtdışına taşınmak için de uygun.

Yurtdışı iş imkanlarından faydalanmak için bu sayfada yayınladığımız çoğu ilanda 1. öncelik kesinlikle İngilizce. Dil konusunda zayıf olan vatandaşlarımızın bu ilanların çoğundan faydalanması zor görünüyor. Özellikle sadece ileri seviyede değil başlangıç düzeyinde de birçok ilana yer vermeye çalışıyoruz. Yani yeni mezunlar da bu sayfada bulunan birçok ilanı inceleyebilir ve kendisine uygun gördüklerine başvurabilir.

Yurtdışı İş İlanları Bulmak

İlanların detaylarında gerekli tüm detaylara İngilizce ya da Türkçe olarak ulaşabilirsiniz. Bu sayfada yayınlanan ilanların çoğu Yurtdışındayız sitesi için özel olarak hazırlanmamıştır. Yani bu ilanlara Linkedin, Kariyer.net gibi diğer sitelerden de ulaşabilirsiniz. Biz sadece bu ilanlar arasında yurtdışında yaşayanlar için en faydalı gördüklerimizi bu sayfada topluyoruz.

Aynı zamanda ilan detaylarında iş başvurularınızı tamamlayabilmeniz için iş başvurusunu yapabileceğiniz siteye sizi yönlendirecek bir buton bulunur. Bu butona tıklayarak Yurtdışındayız sitesinden çıkıp doğrudan ilana başvurabileceğiniz siteye ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı iş fikirleri birçok kişinin aklını kurcalayan konulardan biri olsa da farklı bir ülkede işe başlamak için öncelikle prestijli bir şirketi tercih etmek ve işlerin bu ülkede nasıl ilerlediğini görmek ilk tercihiniz olmalıdır. Kendi işinizi kurmadan, kendiniz bağımsız bir şekilde para kazanmadan önce yurtdışı iş ilanlarını değerlendirmenizi öneriririz.

Yurtdışı İş İlanları Bulma Siteleri

Kariyer.net, Linkedin gibi sitelerin yanında daha az sayıda ama dikkat çekici seçilmiş ilanlara ulaşmak için sitemizden faydalanabilirsiniz. Linkedin’de bu ilanlara daha kolay ulaşmak için “Turkish” anahtar kelimesiyle istediğiniz bir ülkeyi seçerek arama yapabilirsiniz.

Özellikle çalışma izni gerektiren ülkelerde sizi farklı yeteneklerinizle birlikte o ülkenin vatandaşlarından ayıran ve öne çıkaran avantajınız Türkçe gerektiren işlerde ortaya çıkacaktır. Bu sebeple biz de bu sayfada genellikle bu tip ilanlara yer veriyoruz.

Prestijli şirketler konusunu özellikle vurguluyoruz. Genellikle sitemizde üniversite mezunlarına uygun iş ilanları paylaşıyoruz. Yurtdışı işçi ilanlarına şimdilik çok yer vermesek de ilerleyen zamanlarda bu alanda da iş ilanlarını sitemizde bulabileceksiniz. Şimdilik beyaz yaka diye adlandırabileceğimiz kategoriye daha çok yoğunluk vermiş durumdayız.

Youtube, Amazon, Snapchat gibi teknoloji devlerinin Türkçe gerektiren yurtdışındaki iş ilanları vatandaşlarımızın öne çıkabileceği ve diğer milletlerden rakiplerine göre fark yaratabileceği ilanlardır.

Yurtdışında iş bulmak için yurtdışı iş danışmanlık şirketleri de size destek verebilir.

Yurtdışı İş İlanları için İş Görüşmesi

Yurtdışında başvurduğunuz bir ilanın ardından eğer aranılan özelliklere sahipseniz ve CV’nizle diğer adaylar arasından sıyrıldaysanız bir sonraki aşamaya yani iş görüşmesi aşamasına geçilir.

Bu aşamada eğer İngilizceniz konusunda kendinizi olduğunuzdan daha iyi gösterdiyseniz zaten işe alım uzmanı bunu kolayca anlayacaktır. Tabii ki günlük hayatınızda İngilizce kullanmıyorsanız görüşme sırasında biraz heyecanlanarak arada takılmanız normaldir. Özellikle karşınızdaki kişinin de ana dili İngilizce değilse bunu anlayacaktır ve bu sorun olmayacaktır.

Öncelikle rahat olmanız ve bunun karşınıza çıkacak son fırsat olmadığını bilmeniz çok önemli. Ardından CV’nizde yazan kendinizle ilgili maddeleri olabildiğince basitçe açıklamaya çalışın. Karmaşık cümleler kurmaktan kaçının. Yurtdışında iş ilanlarına başvurduğunuzda bilmeniz gerekenlerden biri de bu ilanlar için rekabetin oldukça yüksek olduğudur. Muhtemelen sizin başvurduğunuz ilanlara tıpkı sizin gibi başvuran birçok aday daha olacaktır.

Onların arasından sıyrılmanın şartlarında biri de kendinizi iyi ifade edebilmeniz olacaktır. Başvurduğunuz ilanla ilgili daha önce yurtiçinde ya da yurtdışında bir tecrübeniz varsa bunu mutlaka öne çıkarın. Eğer ilanla ilgili doğrudan bir tecrübeniz yoksa da bu ilan için neden uygun olduğunuzu nasıl açıklayacağınızı görüşmeden önce mutlaka kafanızda belirleyin.


Yurtdışında İş Ararken Akla Gelen İlk Sorular

Yurtdışında hangi meslekler kolay iş bulur?

Dijitalleşen dünyada özellikle bilişim teknolojileri ve dijital pazarlama alanlarında birçok startup şirketinde iş imkanları bulabilirsiniz. Mühendislik gibi dallarda iş bulmak için iş aradığınız ülkede staj yapmak ya da yüksek lisans yapmak işinizi kolaylaştırabilir.

Yurtdışında nasıl iş bulunur?

Yurtdışında fark yaratabileceğiniz işler bulmanız Türkiye’den yurtdışına gitmenizin önünü açacaktır. Örneğin iş için Türkçe gerekiyorsa bu noktada avantajlı olursunuz. Yine de hangi iş olursa olsun profesyonel bir İngilizce seviyesi iş bulma şansınızı çok daha arttıracaktır.

Yurtdışında iş arayabileceğim kaynaklar nelerdir?

Sitemizde özellikle prestijli şirketlerden başlangıç seviyesinden yöneticilik pozisyonuna kadar birçok farklı sektörde iş ilanlarını bulabilirsiniz. Sürekli güncel tuttuğumuz sayfamız yurtdışında iş aramak için oldukça ideal bir kaynaktır.

Yurtdışından iş bulabilmek için Türkçe bilmem yeterli mi?

Genellikle birçok pozisyon için hem mülakat aşamasında hem de ekip arkadaşlarınız veya yöneticilerinizle iletişim kurabilmek için İngilizce veya Almanca bilmeniz gerekebilir. Ancak ana dil seviyesinde Türkçe bilmenizin çok daha önemli olduğu ilanlar bulmanız da mümkün.

Yurtdışına taşınmak için vize sponsorluğu sağlayan işleri nereden bulabilirim?

Genel merkezi veya ofisi yurtdışında olan birçok büyük şirket, çalışanlarının bu şehirlere taşınması için vize sponsorluğu sağlar. Vize sponsorluğuna ek olarak, taşınma sürecinizdeki masraflarınızı karşılamak için maddi destek sağlayan şirketler bulmanız da mümkün. Yukarıda paylaştığımız iş ilanlarında ‘relocation support’ yazanları incelemenizi öneririz. Burada belirtmemiz gerekir ki, iş ilanında vize sponsorluğu veya ‘relocation support’ yazmasa bile, şirketler bu destekleri sağlıyor olabilir.