N26 Banka Hesabı Açma

N26, uzun zamandır Avrupa’nın en sevilen bankaları arasında. Sağladıkları kullanıcı dostu uygulamaları, düşük ücretleri, kullanışlı entegrasyonları ve yatırım modülleri, rakiplerinin çoğundan çok daha önde tutuyor. En önemlisi de tamamen dijital yapısıyla birçok işlem oldukça kolay.

Türkiye, N26’nın hizmet verdiği ülkeler arasında yer almadığından Türkiye’den hesap açılamıyor. Ancak, siz de yurtdışında yaşıyorsanız ve N26 banka hesabı açmak istiyorsanız, bu yazıya göz atın.

N26 Nedir?

N26, bankacılık hizmetlerinin sunulma biçimlerinde devrim niteliğinde bir değişiklik yaratmak için 2013 yılında kuruldu. Almanya merkezli bu şirketin bugün Berlin, New York ve Barselona’da bulunan ofisleri ile 22 Avrupa pazarında 1,5 milyondan fazla müşterisine dijital bankacılık hizmeti sunuyor. N26, yabancı para birimi transferleri için mevcut olarak Wise ile ortaklık içinde.

N26 Banka Hesabı Açmanız İçin Gerekenler

Bankanın verdiği bilgilere göre, bir N26 banka hesabı açmak için N26’nın faaliyet gösterdiği ülkelerden birinde Mastercard’ınızı size gönderebilmeleri için bir posta adresine ihtiyacınız var. Bunun yanı sıra,

 • 18 yaşını doldurmuş olmanız,
 • N26 banka hesabını destekleyen bir ülkede yaşıyor olmanız,
 • Uyumlu bir akıllı telefonunuzun olması, 
 • Aktif bir N26 Banka Hesabınız olmaması
 • İkamet ettiğiniz ülke için geçerli, desteklenen bir kimlik belgenizin olması gerekir.

N26 Banka Hesabı Nasıl Açılır?

N26 banka hesabı açmak için öncelikle yukarıdaki kriterleri karşıladığınızdan emin olun. Kriterleri karşıladığınız takdirde, N26 web sitesi üzerinden veya N26 uygulamasını uyumlu bir akıllı telefona indirerek kayıt olmanız yeterli. 

Üstelik, banka hesabı açmak 10 dakikadan bile kısa sürer ve kağıt evrak gerektirmeden tamamlanabilir. Kimliğinizi doğruladıktan sonra banka hesabınız kullanıma hazır.

N26 banka hesabı açmak kolay. Sadece aşağıdaki basit adımları izleyin:

 1. N26 mobil uygulamasını indirin.
 2. Kişisel bilgilerinizi girin ve açmak istediğiniz banka hesabı türünü seçin.
 3. Kimliğinizi doğrulayın.
 4. Akıllı telefonunuzu eşleştirin.
 5. N26 hesabınıza para ekleyin. 

N26 banka hesabı açarken talep edilen kişisel bilgiler; 

 • Kimlik bilgileri: İsim, soy isim ve doğum tarihi
 • İletişim: E-mail adresi, yaşadığın ülke ve adres ile telefon numarası
 • N26 hesap bilgileri: Şifre ve varsa promosyon kodu

Bu işlemler sırasında verdiğiniz mail adresine Verification email (doğrulama maili) adı verilen mail yollanır. Mobil uygulamaya geçiş yapılarak kayıt işlemlerine uygulamadan devam edilmesi istenir. 

Bu adımdan sonra ise kimlik doğrulama işlemi için N26 uzmanı ile görüşme yapmanız gerekiyor.

Kimliğinizi doğrulama için bir N26 uzmanı ile birkaç dakikalık görüntülü görüşme yapılır. Basit İngilizce ile yapılabilecek bu görüşmede istenilen şeylerden en önemlisi pasaport ile ilgili bilgiler. Bu nedenle görüşmeye başlamadan önce pasaportunuz yanınızda olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Hangi planları seçebileceğiniz, teslimat adresinin hangi ülkede olduğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Çoğu plan herkes için geçerlidir, ancak bazı istisnalar mevcut. 

Almanya’da banka hesabı açma ile ilgili daha detaylı bilgi için ilgili yazımıza göz atın.

n26-web-sites-hesap-acilisi

 N26 dört farklı plan sunar:

 • N26, seyahat sigortasına ihtiyacınız yoksa ve diğer para birimlerinde çok fazla para çekmiyorsanız önerilir. Ücretsiz bir sanal kartla birlikte gelir, fiziksel olarak banka kartınız olmaz fakat Google Pay, Apple Pay gibi mobil bankacılık desteklidir.
 • N26 Smart, ücretsiz kart, tasarruf ve bütçeleme için alt hesapları kapsar. Ancak seyahat sigortası yoktur. Aylık ücreti 4,90 Euro’dur.
 • N26 You , seyahat sigortası ve nakit çekimlerde FX ücreti yok. Bu kart için sadece aylık ücret  9,90 Euro’dur.
 • N26 Metal, N26 You ile aynı, ancak müşteri hizmetleri, havalı bir metal kart ve özel fırsatlar ve indirimleri mevcut. Aylık ücreti 16.90 Euro’dur. Önemli avantajlarından biri de çok çeşitli sigorta seçenekleriyle gelir. Araba kiralama, seyahat sigortası, telefon sigortası gibi geniş kapsamlı sigorta seçenekleri de N26’nın bu hesap türüne dahildir.

Ticari amaçlarla şirket hesabı oluşturmak da N26 üzerinden mümkün. Business hesapları burada detaylı bir şekilde incelemeyeceğiz fakat siz N26 web sitesinden bilgileri görebilirsiniz.

N26 Black kartı ile Türkiye’deki ATM’lerden ücretsiz para çekebilirsiniz. Eğer N26’nın ücretsiz planındaysanız, toplam para çekme tutarı için %1.7 ücret ödemeniz gerekir.

Yukarıdaki planlardan hangisini seçeceğinizden emin değilseniz, şimdilik normal N26 planını seçmeniz doğru olabilir. Seçtiğiniz planı her zaman daha sonra yükseltebilme imkanına sahipsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey; eğer iş planını seçerseniz, daha sonra kişisel planla değiştiremezsiniz.

N26 Banka Hesabının Avantajları Neler?

Hesabınızı ücretsiz açabilirsiniz: Diğer bankalarla karşılaştırıldığında, N26 standart bir banka hesabı açmak için herhangi bir ücret talep etmez. Ücretsiz paketi sonradan fiziksel olarak kartı alacak şekilde üst pakete geçebilirsiniz.

Kayıt sertifikanızı göstermenize gerek yok: Yurtdışındaki çoğu banka, ikamet ettiğiniz yerel makamlar tarafından verilen kayıt sertifikanızın bir belgesini ibraz etmenizi ister.

Uygulama tabanlı bankacılık: N26, doğrudan telefonunuzdaki bir uygulamadan hesabınızı açma ve kontrol etme fırsatı sunar. Hesabınızla ilgili hemen hemen her şeyi kontrol edebilir ve yönetebilirsiniz. Günlük bankacılık işlemlerinizi her yerde ve her zaman sadece birkaç tıklamayla gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil uygulama: Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir ve akıllı telefonunuzu N26 hesabınıza bağlayabilirsiniz.

ATM’lerden ücretsiz para çekimi: N26’nın hizmet verdiği ülkelerde istediğiniz ATM’den para çekebilirsiniz. Kullandığınız N26 hesap çeşidine göre aylık ücretsiz ATM para çekimi sayısı değişecektir.

Eş zamanlı işlem bildirimleri: Hesabınıza para geldiğinde veya çıktığında, başlattığınız bir transfer veya ön yetkili bir ödeme oluşu fark etmeksizin, herhangi bir hareketlenmede anında bildirim alırsınız.

Kartınızı kilitlemek mümkün: PIN’inizi sıfırlamak gibi, kartınızı bir süre kullanılamaz hale getirmek için kartınızı kolayca kilitleyebilirsiniz. 

Yurtdışında kart ödemelerinde ücret yok: Kartınızla dünyanın her yerinde ücretsiz olarak çevrimiçi veya mağazalarda işlem yapabilirsiniz.

İşlemlerinizi kategorilere ayırabilirsiniz: Alışverişlerinizi “Seyahat ve Tatiller, Restoran ve Barlar” gibi etiketler ile kategorize ederek işlemlerinizi kolayca düzenleyip ve harcamalarınızı takip edebilirsiniz.

N26 ile Kredi Çekmek

N26 dijital bankacılık ile kendini tanıtsa da geleneksel bankalar gibi müşterilerine kredi fırsatları da sunar. 1000€ ve 25.000€ arası kredi almak N26 ile mümkün. Uygulamanın içinden kredi seçeneklerini aylık ödeme opsiyonlarını inceleyebilirsiniz. Kredi faiz oranları yıllık %1.99’dan başlar. Almanya’da kredi çekmek yazımızdan bu konudaki farklı alternatiflere de ulaşabilirsiniz.

Alternatifler: 

Monzo

Monzo İngiltere’de merkezli ve bankaları lisanslayan FCA onaylı bir banka. Yani herhangi bir geleneksel bankadan farksız çalışır. Monzo’ya üye olduktan sonra size Mastercard altyapısı kullanan bir banka kartı gönderilir. 

Hesap açabilmek için kimlik, ehliyet ya da pasaport bilgisi haricinde İngiltere ikamet adresi de istenir. Yani Monzo yalnızca İngiltere’de yaşayan kullanıcıların kullanabilmesi için tasarlanmıştır.

Wise Multi Currency Account

Wise (eski adıyla Transferwise) Multi Currency Account adını verdiği yurtdışıyla düzenli para alışverişi yapanlar ya da yurtdışından masrafsız para almak isteyenler için bir sistem sağlıyor. Multi Currency Account ile para almak istediğiniz ülkeden bir hesap açarak masrafsız bir şekilde para alıp sonra da bu parayı yerel banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Birçok ülkede fiziksel bir kart olarak da alma imkanı olsa da Türkiye’de bu hesaba fiziksel olarak erişmek mümkün değil. Yine de bu hesabı online olarak kullanmanın birçok avantajı var. Örneğin yurtdışında yaşayan bir Türk, kendisine Wise Multi Currency Account yardımıyla Türkiye’den bir IBAN adresi oluşturabilir.

Ayrıca Wise çoklu döviz hesabını kullanarak birçok AB ülkeleri arasında ucuz ve hızlı para alışverişi yapabilirsiniz. 

Bu yazımızda N26 banka hesabı nedir, N26 banka hesabı nasıl açılır, N26 banka hesabı açmanın avantajlarından ve diğer birkaç alternatiflerden bahsettik. Eğer siz de yurtdışında yaşıyor ve güvenilir bir banka hesabına arıyorsanız, yukarıdaki bankalarla tanışmanızı tavsiye ederiz.