Yurtdışı Emeklilik Danışmanlığı Şirketleri & Uzmanları

Yurtdışı emeklilik ve yurtdışı borçlanma kavramları yurtdışında uzun yıllardır çalışma hayatında yer alan birçok Türk için merak edilen konulardan biri.

Bu noktada bazı kişiler hem yaşadıkları ülke örneğin Almanya’dan hem de Türkiye’den emekli olmak isterken bazıları yıllar boyunca yurtdışında çalışıp Türkiye’ye döndükten sonra yurtdışında sigortalı geçirdiği günleri saydırmak istiyor.

Yurtdışı emeklilik danışmanlığı diyince konular bunlarla da sınırlı değil, çünkü 2008 yılında yapılan değişiklik yurtdışı borçlanmasıyla yapılan emekliliği SSK’dan Bağkur’a çevirmişti fakat ilgili kişinin Türkiye’de SSK’lı olarak çalıştığı günler varsa yine de SSK üzerinden emekli olabiliyor. Bu da kişilere daha yüksek bir emekli maaşı anlamına geliyor.

Kadınlar için yurtdışı borçlanma konusunda çalışma zorunlu değil, çünkü ev hanımı olarak geçen süre de borçlanma süresine dahil edilebiliyor. Yani aslında yurtdışı emeklilik danışmanlığı şirketleri ve uzmanlarına gerçekten de ihtiyaç var.

Birçok gurbetçinin Türkiye’deki emekliliğe dair aklındaki soruları danışabilecekleri ve süreci birlikte yürütebilecekleri bazı şirketleri sizin için listelemek istedik.

Önceliği şirketlere vermiş olsak da bu konuda uzman bazı bağımsız avukatlara ve sosyal güvenlik uzmanlarına da yazımızda yer verdik.

Yurtdışı Emeklilik Konusunda Hizmet Veren 9 Danışmanlık Firması ve Uzmanlar

Şirketlere geçmeden önce bir uyarıyla başlayalım. Bildiğiniz standart prosedürler dışında size daha az prim ödeyerek daha kolay bir emeklilik vaadeden Türkiye’de daha önce çalışmamış olmanıza rağmen sizi sigortalı olarak sahte bir şekilde bir şirkette çalışmış gösterecek danışmanlık şirketlerinden uzak durun.

Türkiye’de kısa süre SSK’lı nasıl çalışabileceğiniz konusunda da tabii ki danışabilirsiniz fakat sahte ve kağıt üzerinde gösterilecek prosedürler emekliliğiniz çözülse bile ileride tekrar iptal edilmesine ve çok daha fazla prim ödemenizin gerekmesine sebep olabilir.

Evcil Sosyal Güvenlik

Adresi İstanbul’da Taksim’de bulunan Evcil Sosyal Güvenlik özellikle emeklilik alanında uzman bir sosyal güvenlik şirketi.

Yalnızca yurtdışı emeklilik konusuyla ilgilendiğini söylemek doğru olmaz. Örneğin yurtdışında boşanma gibi işlemler konusunda da bu şirketten hukuki konularda destek alabilirsiniz fakat yurtdışı borçlanmasını kimlerin yapabileceği, yurtdışı borçlanması için Türkiye dönüşünün şart olup olmadığı gibi detaylı makalelere doğrudan internet sitelerinden bile ulaşmak mümkün.

Web siteleri üzerinden telefon ve email adresleri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz..

Yüksel Tuna

27 yıldır Sosyal Güvenlik Uzmanı olan Yüksel Tuna’nın önemli çalışma alanlarından biri de yurtdışı emeklilik hizmetleridir.

Websitesinde doğrudan yurtdışı borçlanma üzerinden destek verdiği kişilerden de referanslar barındırıyor. Bu da Yüksel Tuna’nın yıllardır bu alandaki tecrübesini gösteren detaylardan biri.

yurtdisi-emeklilik-uzmani-yuksel-tuna

Şu an hali hazırda ofisi İstanbul’da bulunan Yüksel Tuna’ya danışmanlık için öncelikle Whatsapp hattı üzerinden de erişmek mümkün. Bu konuda Whatsapp hattına ulaşmak veya email, telefon bilgilerini öğrenmek için web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Şerif Yılmaz

Hukuk eğitimini Türkiye’de tamamlayıp 2003 yılında Almanya’ya taşınan avukat Şerif Yılmaz Oldenburg ve Hatay barosuna kayıtlı bir şekilde avukatlık hayatını sürdürmektedir. Uzmanlığı Türk Hukuku üzerine olan avukat Osnabrück ve Biefeld’deki ofisleri aracılığıyla danışanlarına hizmet veriyor.

Gurbetçilerin Türkiye’yle bağlantılı birçok konuda kendisine danışabileceği Şerif Yılmaz’ın verdiği hizmetler arasında yurtdışından borçlanma da bulunuyor.

NAZALI

Hukuki alanda uzmanlaşmış olan NAZALI sosyal güvenlik, vergi, şirketler ve bankacılık hukuku gibi alanlarda hizmet veriyor.

Ana merkezi İstanbul Şişli’de bulunan şirket emeklilik konusunda “Premium Emeklilik Danışmanlığı” adı altında hem yurtdışı borçlanması hem de yurtiçindeki emeklilik konularındaki sorunlarınıza çözüm arıyor ve sizin yanınızda yer alıyor.

Yalnızca İstanbul’da da değil Türkiye ve Dünya’da tam 10 farklı şehirde doğrudan hizmet veriyor.

Ülke Emeklilik

Berlin, Frankfurt, Viyana ve Ankara’da bulunan ofisleriyle danışanlarına hizmet veren Ülke Emeklilik, sosyal güvenlik uzmanı Deniz Doğanay’ın liderliğinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Web sitesinde yer alan bilgiye göre şu ana kadar 1500 Mavi kart sahibi ya da Alman uyruğuna geçmiş toplamda da 4500 kişinin emeklilik sürecinde rol oynamıştır.

Ücretsiz danışma hatları aracılığıyla da temel bilgileri Ülke Emeklilik’e sormak ve destek almak mümkün.

Karaca Emeklilik

Tüm odağını emeklilik sürecine yöneltmiş olan Karaca Emeklilik yurtiçi emeklilik süreçlerinin yanında yurtdışı borçlanma ve yurtdışından emeklilik sorunlarında da size yardımcı olmayı vaadediyor. Sosyal Güvenlik Uzmanı Yener Karaca’nın 2016 yılında kurduğu şirket 5 yıldır faaliyetlerini aktif şekilde devam ettiriyor.

Şirket 2016 yılında Hollanda’nın birçok şehrinde gurbetçileri emeklilik konularında bilgilendirme amaçlı seminerler de düzenlemiştir.

Şirket adresi Nevşehir’de bulunsa da artık her şeyin online süreçlerle ilerleyebildiği günümüzde şirketin adresinin yeri sizin için de çok önemli olmayacaktır.

Osmanlı Emeklilik

Sosyal güvenlik uzmanı Erhan Nacar’ın kurduğu Osmanlı Emeklilik Ankara’da hizmet veriyor. Çeşitli televizyon programlarında da emeklilik danışmanlığı üzerine programlar yapmış ve konuk olarak katılmış olan Erhan Nacar Almanya’da da çalışıp gurbetçilere emeklilik konusunda danışmanlık yapmıştı.

Websitesine girince doğrudan yurtdışı emeklilik danışmanlığı hakkında ücretsiz danışmanlık alabileceğiniz telefon numaraları sizi karşılamaktadır. Bu sayede de aklınızdaki ilk sorularla şirketle iletişime geçmek mümkün.

MZ Danışmanlık

İş ve sosyal güvenlik danışmanlığı üzerine kurulan MZ Danışmanlık Türkiye’de yabancı çalışma izni danışmanlığından yurtdışı borçlanmasına geniş bir yelpazede sosyal güvenlik anlamında danışanlarına hizmet vermektedir.

Ankara’da bulunan şirket yurtdışı borçlanması konusunda aşağıdaki maddelerde hizmet vermektedir.

  • Yurt dışı borçlanması ile Türkiye’den emekli olunması işlemleri,
  • Mavi kartlı yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’den emekli olmaları işlemleri,
  • Hiç çalışması olmayan ev kadınlarının, Türkiye’den erken emekli edilmesi işlemleri,
  • Sözleşmeli ülke ve Türkiye’deki hizmetlerin birleştirilmesi işlemleri,
  • Tam emekliliğe yetmeyen hizmet günlerine karşılık kısmi aylık bağlama işlemler,
  • Kısmi aylık bağlatılması ve tam aylığa çıkartılması işlemleri,

KSC İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanlığı

Merkezi Pendik’te bulunan KSC Sosyal Güvenlik, yurtdışı borçlanması alanında yıllardır hizmet veren şirketlerden biri. Şirket diğer ülkelerde de birçok sosyal güvenlik uzmanıyla birlikte faaliyetlerini yürüttüğünü “hakkımızda” sayfasında da belirtiyor.

Hem kurumsal hem bireysel müşterilerin rahatlıkla ulaşıp iletişim kurabileceği KSC doğum, askerlik, yurtdışı borçlanması gibi konularda uzun süreli bir deneyime sahip.

Bu şirketler ve danışmanlar haricinde de Türkiye’nin Alo 170 hattı üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi’ne ulaşıp aklınızdaki soruları sormak mümkün. Bu hatta yalnızca telefon üzerinden değil internet üzerinden web sitesini inceleyerek ulaşabilirsiniz.


Yazımız boyunca kısaca yurtdışı emeklilik uzmanlarını ve firmalarını sıraladık. Tabii ki bu alanda çalışma yapan firmalar yukarıda sıraladıklarımızla sınırlı değil. Biz özellikle bu alanda çalışmalara yoğunlaşmış, sektörde varlığını kanıtlamış ve güvenilir firmalara ve kişilere yönelmeye çalıştık.