Almanya’da Corona Virüs Hakkında Son Gelişmeler

Almanya’da Corona Virüs’ten (Covid19) en fazla etkilenen ülkelerin başında geliyor. Burada yaşayan Türk vatandaşlarımızı da düşünerek her gün güncellediğimiz bir sayfa oluşturmak istedik. Bu sayfadaki rakamlara her gün yeni gelişmeleri ekleyerek durumu yakından izlemeye ve size son haberleri aktarmaya devam edeceğiz.

Almanya Covid19 Rakamlar ve Bilgiler

Almanya’dan Türkiye’ye Uçuşlar Devam Ediyor Mu?

Hayır. Almanya Türkiye sınırları şu an uçuşlara kapatılmış durumda. Ne zaman açılacağı hakkında henüz bir bilgi verilmiş değil. Türkiye vatandaşları için daha önce özel olarak ülkeye getirmek için çeşitli uçuşlar düzenlemişti. Eğer bu tekrarlanacak olursa gelecek vatandaşlarımız 14 gün boyunca devlet tarafından karantinaya alınacak.

Almanya’daki Corona Vaka Sayıları (11 Nisan Güncel)

Her gün güncellenen listemizden corona vaka, ölüm ve iyileşen hasta sayılarını takip edebilirsiniz.

Almanya’da Corona Virüs Toplam Vaka Sayısı: 123,878

Almanya’da Covid19 Sebebiyle Yaşanan Ölümler: 2,736

Almanya’da İyileşen Hasta Sayısı: 53,913

Almanya şu an virüsle mücadele konusunda açık ara en başarılı ülkelerden biri. Ülkedeki vaka sayısı hızla artmaya devam etse de yaşanan can kaybı konusunda en düşük orana sahip ülkelerden biri konumunda.

Şu an için corona virüsünden ölüm oranı ülke genelinde yalnızca %2. Yine de bu ölüm oranı 10 gün önce yüzde 1 seviyelerindeydi.

Almanya’da Corona Virüs Hakkında Haberler

Almanya’da virüsle ilgili gelişmeleri gün gün takip ederek bu sayfayı güncellemeye devam edeceğiz. 21 Mart’tan itibaren yaşanan gelişmeleri bu sayfada her gün güncellenmiş şekilde bulmaya devam edebilirsiniz.

Almanya’da Corona Virüs Mücadelesi Neden Çok Başarılı?

Almanya şu ana kadar en az ölüm oranına sahip ülkelerden biri olarak bu süreçte en başarılı ülkelerden biri olarak göze çarpıyor. Ülkede şimdilik vaka sayısının artış hızı kesilmemiş olsa da ölüm oranları dünya genelinden çok daha düşük durumda. Bunun sırrı ise Almanya’nın yaşlı ve kronik hastalarını toplumdan iyi izole etmeyi başarmış olması olarak görünüyor.

Tamamen karantina altında olmayan ülkede yaşlıların sokağa çıkmaması yönünde verilen tavsiyeler ve birçok mekanın Türkiye’de olduğu gibi kapatılmasının ardından hastalığın seyri salgın seviyesinde olsa da öldürücülüğü düşük. Şimdilik Almanya hasta kişilerin %80’inin 60 yaş altında olduğunu açıkladı. Bu da ülkeni virüsle mücadelesinde işini kolaylaştıran önemli bir faktör. Özellikle gençlerin büyük bir çoğunluğunun tedavide yoğun bakıma ihtiyaç duymaması ülkenin sağlık sisteminin de şimdilik tıkanmamış olmasını sağlıyor.


Almanya’dan Türkiye’ye Nasıl Para Gönderilir?


Almanya’da Corona Sebebiyle Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanıyor Mu?

Almanya şu an sokağa çıkma yasağını ülke genelinde uygulamıyor. Ülkenin en büyük eyaleti olan Bavyera ise 20 Mart itibariyle sokağa çıkma yasağı uygulamasına geçti. Sokağa çıkma yasağının süresi ise 2 hafta olarak açıklandı. Almanya hükümeti 21 Mart’ta toplanarak ülke genelinde uygulanabilecek bir sokağa çıkma yasağı ihtimalini tartışacak. Merkel hükümeti korona virüsünü 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana ülkenin içinde bulunduğu en büyük kriz olarak tanımlamış ve geçtiğimiz hafta 550 Milyar Euro’luk bir destek paketi açıklamıştı. Bu desteği ülkedeki tüm işletmelerin varlığını sürdürebilmesi için bir başlangıç olarak ifade ettiler.

Karşılaştırmak gerekirse Alman hükümeti daha önce 2008 ekonomik krizinde 500 Milyar Euro’luk destek paketi açıklamıştı. Bu da corona virüsünün Almanya ekonomisi adına ne kadar büyük bir tehdit olduğunu ve Almanya’nın krizi ne kadar ciddiye aldığını kanıtlayan önemli bir gösterge.


Almanya’nın aldığı önlemler, vaka sayıları ve gün gün Almanya’da Corona virüs hakkında gelişmeleri takip etmek için sayfayı favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Yorum yapın